Jump to content

Kyle

Użytkownicy
 • Content Count

  11833
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

949 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kyle

  Hi-endowe nowości

  Dynaudio zaprezentował ciekawe monitory Core 59 i Core 7. Model Core 59 ma 9,5" woofer, 3 drożna konstrukcję. Obydwa modele mają między innymi wejście cyfrowe AES3.
 2. NA odcinku kilku metrów, opór kabla grubości włosa, będzie 0,2-0,5 Ohm? Jak to policzyłeś? ... którego opór był brany pod uwagę na etapie projektowania kolumny. Jak kolumna będzie miała impedancję 4 Ohm w górze pasma, to zmiana oporności kabla o 4 Ohm wprowadzi zmiany o 3dB. Na dole pasma >normalny< kabel, o oporze poniżej 0,12 Ohm (czyli np. standardowy 2,5mm kw) ... żenada, że się nie domyśliłeś
 3. Kabelek "cienki jak włos", zakładając, że impedancja kolumny jest równa jak stół w zakresie gdzie ten kabelek ma pracować, spowoduje spadek SPL (czyli w sumie góra pasma będzie grała ciszej niż dół, podłączony grubszym kablem, czyli praktycznie zaburzysz/pokrzywisz pasmo kolumny). Natomiast jeśli impedancja kolumny nie jest równa, to dodatkowo "pokrzywi" się SPL kolumny (tak, są na to pomiary). Kabelek "grubszy niż włos" , np. o przekroju 2,5mm nie wprowadzi takiego bajzlu, bo ma mniejszy opór, natomiast większa pojemność przyciszy nieco pasmo ... tak od 100 kHz w górę x-P.
 4. Ciekawe ile z tych "faktów" zostanie po ślepym teście :]
 5. Nie, no, spoko, spoko, teraz niech tylko dorzucą komplet pomiarów, pokazujących ten "lepszy bas i soprany" i się luzujemy :) ps. już niejedna renomowana firma palnęła bzdurę w specyfikacji/instrukcji/ulotkach ps2. z resztą możemy to skonfrontować z tym co twierdzi Dynaudio - kto ma rację?
 6. ... muszę przyznać, że robi wrażenie. Kawał elektroniki, porządne transformatory ... i to jak rozumiem w każdej z kolumn.
 7. JA testowałem z kablem innego typu. Swoją drogą te poczwórne kable mają gorsze parametry elektryczne, niż identyczny 2x podwójny (w specyfikacji jednego kabla "PRO" było to napisane - ktoś widocznie to pomierzył i tam było gorzej z pojemnością czy innym mikrofonowaniem ... oczywiście różnice pomijalne, ale jednak złote ucho przecież usłyszy :) )
 8. Zabawa z kabelkami, to jak regulacja zasolenia oceanu, przy pomocy solniczki i wody źródlanej :) Mam ciekawsze tematy, np. problem wzbudzania wooferów w kolumnach pasywnych bassreflex, przy częstotliwościach znacznie poniżej częstotliwości strojenia bass-reflex :)
 9. Jeszcze przy bi-amp byłbym w stanie uwierzyć ... . No ale jak takie cudowne efekty uzyskujesz przy bi-wire, to poszukaj kolumn z potrójnymi zaciskami i zrób "tri-wire" ... będziesz miał jeszcze więcej "dynamiki, szczegółu i mocy" Lepiej wybrać kolumny aktywne, z wielo-ampingiem , a nie bawić się w ćwierć-środki.
 10. W sumie to najmniejsze EVE SC203 mają wejście cyfrowe (dzięki czemu omija się konwersję cyfra->analog i analog->cyfra). Co do reszty, to zgadzam się z Tobą, licząc na to, że cała kolejna generacja monitorów EVE Audio będzie miała wejścia cyfrowe. Współczesne, porządne monitory aktywne, często i tak pracują w domenie cyfrowej (różnego rodzaju korekcje, a nawet podział pasma między wzmacniaczami/głośnikami) z tego powodu powiedz mi proszę, po co zmuszać użytkownika do konwersji do analogu na wejściu takich monitorów, skoro taki sygnał na dzień-dobry jest konwertowany w kolumnach do cyfry? Jeszcze lepiej: często źródłem są urządzenia cyfrowe pokroju komputer, czyli konwertujemy po stronie PC/DAC do analogu ... by później z powrotem kolumny mogły sobie znowu konwertować na cyfrę !? x-P Teraz co do 7" , że blisko przesady i że 5" wystarczy ... a co powiesz na monitory z 8" wooferem w bliskim polu? Z 5" jest ten problem, że za nisko, przy odpowiednio niskich zniekształceniach itd. tym nie zejdziesz (=nie wystarczy). 7" tej samej klasy co 5" zejdzie niżej, przy niższych zniekształceniach. W bliskim polu można stosować spokojnie 10" (patrz Genelec 8260A) - dzięki odpowiednio niskiemu cięciu, ten monitor jest lepszy do bliskiego pola, od zwykłych dwudrożnych 5" :) (lepsze połączenie zakresów, co widać choćby po minimalnych zalecanych odległościach w materiałach Genelec - model 8260A można słuchać bliżej niż dowolnego modelu 5" z ich oferty)
 11. Jeśli dźwięk był słyszalnie przytłumiony, to pewnie w pomiarach też byłby duży spadek SPL w górze pasma - coś musiało nie łączyć/nie działać prawidłowo ... bywa. Nauka polega na tym, że takie rzeczy się bada - tak między innymi powstały krzywe Fletchera-Munsona i tak powstają audiogramy. Nie mniej jednak i tak nie rozmawiamy o pomiarze ucha, tylko pomiarze kabla.
 12. ... może problemem są przyzwyczajenia? Zakładam, że przyłożyłeś ucho do gwizdków, by sprawdzić czy nie są spalone?
 13. Nubert nuPro A-200 ? 6" woofer, wzmacniacze dla gwizdków po 80W, dla wooferów po 100W, DAC zbędny, idealna izolacja przy podłączeniu optycznym (nie przenoszą się śmieci po masie od strony PC). Idealny balans w całym zakresie głośności (cyfrowa kontrola głośności). Rewelacyjnie zrównoważone pasmo (A300 mają +- 1,75dB). Stosunkowo niskie zejście. Bardzo niskie szumy własne. Obie kolumny są fizycznie identyczne (więc nie ma mowy o innym brzmieniu jednej kolumn wzgl. drugiej, jak to bywa w modelach gdzie jedna kolumna ma całą elektronikę, a druga pusta) https://www.nubert.de/nupro-a-200/p1362/?category=218
 14. Kyle

  Monitory do 14 m2

  ... z drugiej strony uśmiech dyskoteki sprawia, że średnicę gorzej słychać. Co do frajdy, to można też napisać, że boombox lepszy od B&W 805, bo komuś daje większą frajdę owy boombox - z tego powodu gust nie jest zbyt obiektywnym miernikiem jakości kolumny. Inna kwestia, to przyzwyczajenia - jak ktoś się przyzwyczai do równej kolumny, to wszystko inne będzie grało kiepsko ... a jak ktoś się przyzwyczai do uśmiechu dyskoteki, to wszystko inne też będzie grało kiepsko. Wychodzę z założenia, że kolumny mają grać, to co jest na płycie, a jak się komuś nie podoba to co słyszą przy neutralnych kolumnach, to z pretensjami do realizatora, bo problem jest w płycie, a nie kolumnach. Tam już pomijam fakt, że niektórzy są przyzwyczajeni do zamulonego dźwięku itd., wiec dobre brzmienie będą nazywać kiepskim.
 15. Kyle

  Monitory do 14 m2

  ... z różnych miejsc Taka charakterystyka, to charakterystyka równa jak stół, a nie uśmiech dyskoteki. ... nawet jeśli mam podbicia i wytłumienia +-10dB i to tak równe kolumny zagrają równiej, niż te bowersy :) +- 4 dB to właśnie już nie jest kosmetyka. https://www.stereophile.com/content/bowers-wilkins-805-d3-loudspeaker-measurements https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2512-bowers-wilkins-805-d3 ... cóż za niesłychany zbieg okoliczności, że oba pomieszczenia w których dokonano pomiarów, są tak podobnie do dupy :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.