Jump to content

macktheknife

Użytkownicy
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

102 profile views
 1. Zadziwiające, że jeszcze żaden dystrybutor/dealer nie rozszerzył swojej działalności hajendowej, o hajendowe SPA. Powszechnym stał się auto detailing, pora na audio detailing. Wziąwszy pod uwagę ceny kolumn (Dynaudio również, żeby pozostać "w temacie" wątku) ... Dekontaminacja, odświeżanie, renowacja, polerowanie, regeneracja, woskowanie, powłoki ceramiczne, powłoki kwarcowe, głaskanie...
 2. macktheknife

  Naim club

  Naiwne pytanie zadałeś. Kolumn na rynku jest... dużo i nie ma kolumn "najlepszych". Komuś może podobać się audiovector, innemu dynaudio, kudos, ap, focal, etc etc ale równie dobrze cała masa innych... Poświęć trochę czasu i dobierz coś przez siebie i dla siebie. Kup to co Ci się spodoba, a nie to co podoba się innym.
 3. Czy ktoś z Was posiada 3.4LE i mieszka w Warszawie lub okolicy?
 4. Nie, nie rozumiesz. I niech tak pozostanie bo z treści i formy wypowiedzi wnioskuję, że nie masz motywacji i/lub odpowiedniej perspektywy aby zrozumieć.
 5. Skąd Ci to przyszło do głowy? Szkoda życia na półśrodki. W ogóle nie słucham, wyłącznie czytam z nut. To forma doskonała i skończona. Bez pośrednictwa interpretatorów, ich instrumentów, procesu rejestracji, a później odtwarzania, bez fascynujących ułomności elektroniki, bez jeszcze bardziej ekscytujących pułapek akustyki. Tak można to ująć.
 6. To zależy czy słuchasz muzyki, czy sprzętu. Jeśli słuchasz sprzętu - walczysz o każdy przysłowiowy centymetr i inne niuanse na granicy lub realnie poza obiektywną percepcją. Jeśli słuchasz muzyki to.... słuchasz muzyki i nie dzielisz włosa na czworo. W mojej ocenie tylko do tego to się sprowadza. Oczywiście jakość ma znaczenie ale trudno mi wyobrazić sobie, że przyzwoite kolumny są technicznie tak spaprane, że ich przesunięcie w dowolnej osi o centymetr-dwa generuje przepaść jakościową w dźwięku. Po prostu zagrają przyzwoicie i dadzą Ci dużo frajdy ze słuchanej muzyki. Kolumny, które są wrażliwe na takie pierdoły (jeśli w ogóle są oczywiście) to badziew, a nie "hifi" czy "highend", czymkolwiek jest "highend"... Co to znaczy "basowe"?
 7. macktheknife

  Naim club

  Nie najdroższy. Niestabilna, a być może po prostu niedojrzała emocjonalnie osobowość nie gwarantuje trwałego związku. Wszystko wskazuje również na wyjątkowo trudny charakter. Ale dziękuję za ofertę, to miłe. Nie ustawaj jednakże w poszukiwaniach, każdy zasługuje na miłość.
 8. macktheknife

  Naim club

  Nie zawsze to co widzisz jest tym co Ci się wydaje, że widzisz. Zrozumiała metafora czy wymagasz dosłowności?
 9. macktheknife

  Naim club

  Déjà vu. Nie, remake. Ten sam scenariusz, aktorzy, scenografia, trochę zmienione dialogi.
 10. macktheknife

  Naim club

  Oczywiście, ikony highend są najlepsze ponieważ są najlepsze i highend-owe. Grają doskonale w każdym środowisku, każdym ustawieniu, są jak Chuck Norris, potrafią grać nawet podczas planowanych i nieplanowanych wyłączeń prądu.
 11. macktheknife

  Naim club

  Zgadzam się, trudno w to uwierzyć. Luźne gniazda zasilające - ok, nawet towarzyszy temu jakaś "filozofia" (czy słuszna to inna kwestia), ale transformator? Choćby tylko ze względów bezpieczeństwa to mało prawdopodobne i nieracjonalne. Jest to gdzieś pisemnie i oficjalnie potwierdzone przez naim czy tylko wieść gminna niesie?
 12. macktheknife

  Naim club

  Fakt, muszę popracować nad precyzją i dosłownością wypowiedzi. Przypomnę jednakże - poprzedzając małą dygresją - że w odróżnieniu od niemałej grupy rodaków, którzy bez względu na wiek, pochodzenie, a ponad wszystko wykształcenie trwają w błędnym przekonaniu o swej nieomylności i ostatecznej wszechwiedzy m.in. w zakresie medycyny, prawa, polityki, ekonomii etc - uważam, że nie ma człowieka, który WIE jak potoczy się wyjście kraju z UE bez porozumień. A przekonanie o nieomylności w tym zakresie, nie będącej wiedzą popartą doświadczeniem jest niemądre i irytujące.
 13. Chętnie pozbawiłbym kogoś 3.4 LE w idealnym stanie i za "grosze" lub trochę więcej. Zainteresowanych tak wyjątkową okazją poproszę o kontakt bezpośredni. Niezainteresowanych poproszę o niekomentowanie prywaty.
 14. macktheknife

  Naim club

  Szwajcarzy nie wyszli z UE bez porozumienia. Nigdy w niej nie byli, a praktyki które przytaczasz były wypracowywane przez lata. Jeśli ktoś ma gotówkę i przewiezie towar z UK w bagażniku bez rewizji celnej - zgoda. "Na dziko" = bez formalnych porozumień handlowych = bez warunków celnych (m.in. stawek) = bez wymiany handlowej w obie strony przez czas nieokreślony dla wszystkich oficjalnych eksporterów i importerów. Firmy i agendy rządowe UK nie od dziś robią zapasy na taką ewentualność. Może przesadzają. A może nie? Jedni starszą, inni próbują uspokoić nastroje. Kto ma rację? Nikt i każdy. Ale to nie forum ekonomiczne, a ja nie znam się na ekonomii -exitów podobnie jak na ekońomii audiostereoxitów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.