Jump to content

Kasz76

Użytkownicy
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

About Kasz76

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2472 profile views
 1. A sygnatura dźwięku jest podobna w 505 i 507? Czy faktycznie 507 gra jaśniej, bardziej rozdzielczo?
 2. Chyba nie, w 505 jest Lecua a w 507 Lecua 1000. Ta druga jest dużo bardziej rozbudowana. Zerknij na stronie Luxmana Lecua w 505ux jest trochę inna niż w 505uxII ale ta w 507 jest znacznie bardziej rozbudowana i chyba taka sama jak w modelu 509
 3. Czy ktoś z Was za wyjątkiem Szanownych Kolegów piorasz i Jamówię miał styczność ze wzmacniaczem L-507uxII? Dotychczasowe opinie jakie przeczytałem są dosyć sprzeczne: brzmi tak samo jak model niższy 505uxII, nie ma sensu do niego dokładać / gra inaczej, bardziej rozdzielczo, jaśniej. Budowa 507 różni się trochę od 505, inne trafo, 3 pary tranzystorów na stronę, nowszy układ Lecua, bardziej rozbudowany przedwzmacniacz. Nie sądzę aby te różnice były nieznaczące dla gry tego wzmacniacza.
 4. Czy modele 505 i 507 miałeś już okazję słuchać/porównywać?
 5. Ta dyskusja jest bezsensowna. Standardowo model Zephyr i Zephyr S nie mają takiej dodatkowej funkcjonalności. Producent dokłada ją na wyraźną prośbę Klienta ze względu np. na specyficzne warunki akustyczne w miejscu odsłuchu.
 6. Dzięki za obszerną odpowiedź. Gratuluje Wam kolejnego udanego projektu a koledze LOBO_M ekstra monitorów które jak sądzę będą cieszyć oko i ucho przez wiele lat
 7. Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze. Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują.
 8. Takie liczenie jest za bardzo na skróty. Na cenę producenta składa się nie tylko sam konkretny materiał danego modelu ale także szeroko pojęte koszty funkcjonowania firmy. Inna kwestia to narzuty które są dokładane do tej ceny od kolejnych pośredników........
 9. Luxman lepiej grał przy wyłączonym torze regulacji. Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się że jest to wzmacniacz w miarę łaskawy dla gorszych realizacji.
 10. Racja. 505 odebrałem jako grający rozdzielczo i szczegółowo ale nie na tyle żeby straciła na tym przyjemność ze słuchania muzyki czy właśnie nastąpiło nadmierne rozświetlenie. Grał też odpowiednio muzykalnie ale nadal będąc bliżej neutralności. I jeszcze jedno, dźwięk był taki czysty i aksamitny ale nie sterylny. Fajny wzmacniacz i dodatkowo świetnie wykonany. Co na plus zmienia się po wygrzaniu?
 11. To był mój pierwszy bezpośredni kontakt z Luxmanem ale mam nadzieje że nie ostatni. Mimo że miałem możliwość posłuchania jedynie podstawowych modeli w swoich kategoriach czyli l-505uxII oraz D-03x to absolutnie nie było tego widać w ich budowie zewnętrznej która wydawała się być wręcz perfekcyjna. Praca szuflady w cd, regulacja głośności we wzmacniaczu to czysta poezja. l-505uxII był świeżutkim jeszcze nie wygrzanym egzemplarzem a już zaprezentował się całkiem przyzwoicie. To co mnie w nim urzekło to jego równość gry z wrażeniem bardzo leciutkiego ocieplenia oraz przyzwoita jak na tranzyst
 12. 505-ka obmacana i obsłuchana w top hi-fi😃
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.