Jump to content

Kasz76

Użytkownicy
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Kasz76

 1. Jestem z Wrocławia, wiem że odsłuch i to w warunkach domowych to jedyne rozwiązanie żeby za chwilę nie żałować zakupu. Obecnie moje Bergesy 3 napędzam Denonem pma1520ae, CD to Marantz SA8005. Przy odpowiednio dobranych kablach nie jest źle ale miałem okazję słuchać Lectora zxt 70 i wiem już że można lepiej. Lectora to jednak hybryda która moim zdaniem bardziej sprawdzi się w spokojniejszych rytmach. Kiedyś słuchałem sporo metalu i cięższego rocka i wiem jak to jest z poziomem realizacji płyt CD, oczywiście bywały wyjątki ale rzadko. Obecnie słucham spokojniejszego rocka i tu nie jest już tak źle.
 2. Rock to oczywiście nie tylko niskie ale też odpowiednie tempo przekazu i zdolność do nie gubienia dźwięków
 3. A jak Sol II se sprawdza się w muzyce rockowej, czy niskie tony mają odpowiednie zejście i kontrolę. Jak wygląda kwestia wydajności pradowej, Sol II radzi sobie ze standardowymi kolumnami 2-droznymi? Czy ktoś parował Sol II se z kolumnami BMN?
 4. Dzięki za odpowiedź Bardzo lubię szybki i zwarty bas, myślę że do rocka cs88a może być dobra propozycja. Mocy pewnie też ma sporo do wysterowania większości kolumn
 5. Czy dźwięk CS-88A jest wystarczająco dociazony czy wzmacniacz ten wymaga "sparowania" z raczej ciepło i obficie grającym na basie kolumnami? W jakim stopniu możemy ocieplic/dociążyć dźwięk wzmacniacza przy jednoczesnym zlagodzeniu gory wymieniając fabryczne lampy kt88?
 6. Jakie różnice dostrzegles między Sol II SE i Sol IV?
 7. Piecyk już wygrzany?Możesz już coś napisać o jego brzmieniu?
 8. Kasz76

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Dzięki za obszerny opis, co raz bardziej mam ochotę posłuchania Tucana, nie wiem tylko czy jest to możliwe we Wrocku
 9. Kasz76

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Czy Tucana jest dobrze wykonanym wzmacniaczem? Jeśli chodzi o brzmienie to jest raczej zgodna opinia że jest to wzmacniacz z górnej półki, a jak wygląda jego jakość wykonania na tle konkurencji?
 10. Kasz76

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Których Japońskich firm polecasz sprzęt z aktualnej produkcji?
 11. ...ale nikt tu nie podważa sprzętu brytyjskiego pod względem walorów brzmieniowych które pewnie w odpowiedniej konfiguracji są na bardzo wysokim poziomie. Chodzi tylko o to że wydając spora sumę ciężko zarobionych pieniędzy chciałoby się mieć jako taki komfort psychiczny że sprzęt nie uwali się po miesiącu od daty zakupu, że nie będzie brumil, front nie będzie zmieniał koloru, reguacja sily glosu bedzie dzialala prawidlowo itp. A co do tej Brytyjskosci to myślisz że Naimowi ,Cyrusowi itp. bliżej jest właśnie do Brytyjczyka czy do Chińczyka i to niskich lotów? Druga sprawa to czy obecnie naprawdę za sprzęt trzeba dac 50 - 70 tyś. żeby spełniał minimalne wymagania dobrej sztuki technicznej?
 12. Obecna sytuacja na polskim a może nie tylko polskim rynku hi-fi jest naprawdę zastanawiająca. Ceny za sprzęt osiągają kosmiczne poziomy co kompletnie nie idzie w parze z jakością wykonania. Mając powiedzmy 10 tyś. nie poszalejemy przy kupnie np. wzmacniacza. Z rynku japońskiego (Denon,Marantz) będzie jeszcze ok, z rynku angielskiego,włoskiego itp. dostaniemy modele z początku stawki wykonane tak że pożal się Boże. Np. Naim SN2, cena ok 17 tys.,w środku sporo wolnego miejsca a to co już jest to najtańsze podzespoły za grosze.
 13. Dzięki za obszerny opis. Napisz jeszcze proszę czy bas jest dobrze kontrolowany, sprężysty czy bliżej mu do tzw. "buly". Lubię dobrze kontrolowany bas, tej cechy mi brakuje w moim denonie pma1520ae. Aha z czym porównywales Luxmana?
 14. Możesz coś więcej napisać o jego brzmieniu, jakie gatunki muzyczne lubi najbardziej, jak wyglądają niskie tony, czy są dobrze kontrolowane?
 15. Jak pierwsze wrażenia z odsłuchu Sol IV? Widzisz podobieństwa do jego mniejszych braci Sol II,III?
 16. Kasz76

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Fajny wzmak, możliwość jego posłuchania to byloby bardzo ciekawe doznanie. Ja szukam kompana dla moich bmn Berges 3. Obecnie grają z Denonem pma1520ae
 17. I jak pierwsze wrażenia,dzwiek jest taki jak sobie wyobrazales? Zestrojenie wysokotonowca ok?
 18. A basik, bo chyba tu są największe obawy co do porównania z wersja Ś i Bergesami?
 19. Dziękuję bardzo za odzew, na pewno poczytam. Szukam nowego wzmacniacza do kolumn BMN Berges 3 z illuminatorm R3004 na górze. Obecnie gram na Denonie pma1520ae i odczuwam spory niedosyt z takiego połączenia. Zależy mi na dobrze kontrolowanym basie i lekko ocieplonym brzmieniu. Góra też mogłaby być lekko utemperowana, niemęcząca.
 20. Czy jest na forum jakiś posiadacz modelu CS88A? Jeśli tak to czy mógłby w kilku zdaniach opisać charakter gry tego wzmacniacza. Bardzo będę wdzięczny za takowy opis.
 21. Podłogowe czy monitory,napisz coś więcej o nich
 22. Ok dzieki. Nie mnie jednak jeśli ktoś miał jakieś udane doświadczenia w tym zakresie to proszę o wpisy
 23. Proszę o wpisy osób które przetestowaly BMN-y szczególnie wyższe modele z dobrymi wzmakami. Które połączenia wypadły najlepiej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.