Jump to content

Kasz76

Użytkownicy
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Kasz76

 1. A sygnatura dźwięku jest podobna w 505 i 507? Czy faktycznie 507 gra jaśniej, bardziej rozdzielczo?
 2. Chyba nie, w 505 jest Lecua a w 507 Lecua 1000. Ta druga jest dużo bardziej rozbudowana. Zerknij na stronie Luxmana Lecua w 505ux jest trochę inna niż w 505uxII ale ta w 507 jest znacznie bardziej rozbudowana i chyba taka sama jak w modelu 509
 3. Czy ktoś z Was za wyjątkiem Szanownych Kolegów piorasz i Jamówię miał styczność ze wzmacniaczem L-507uxII? Dotychczasowe opinie jakie przeczytałem są dosyć sprzeczne: brzmi tak samo jak model niższy 505uxII, nie ma sensu do niego dokładać / gra inaczej, bardziej rozdzielczo, jaśniej. Budowa 507 różni się trochę od 505, inne trafo, 3 pary tranzystorów na stronę, nowszy układ Lecua, bardziej rozbudowany przedwzmacniacz. Nie sądzę aby te różnice były nieznaczące dla gry tego wzmacniacza.
 4. Czy modele 505 i 507 miałeś już okazję słuchać/porównywać?
 5. Ta dyskusja jest bezsensowna. Standardowo model Zephyr i Zephyr S nie mają takiej dodatkowej funkcjonalności. Producent dokłada ją na wyraźną prośbę Klienta ze względu np. na specyficzne warunki akustyczne w miejscu odsłuchu.
 6. Dzięki za obszerną odpowiedź. Gratuluje Wam kolejnego udanego projektu a koledze LOBO_M ekstra monitorów które jak sądzę będą cieszyć oko i ucho przez wiele lat
 7. Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze. Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują.
 8. Takie liczenie jest za bardzo na skróty. Na cenę producenta składa się nie tylko sam konkretny materiał danego modelu ale także szeroko pojęte koszty funkcjonowania firmy. Inna kwestia to narzuty które są dokładane do tej ceny od kolejnych pośredników........
 9. Luxman lepiej grał przy wyłączonym torze regulacji. Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się że jest to wzmacniacz w miarę łaskawy dla gorszych realizacji.
 10. Racja. 505 odebrałem jako grający rozdzielczo i szczegółowo ale nie na tyle żeby straciła na tym przyjemność ze słuchania muzyki czy właśnie nastąpiło nadmierne rozświetlenie. Grał też odpowiednio muzykalnie ale nadal będąc bliżej neutralności. I jeszcze jedno, dźwięk był taki czysty i aksamitny ale nie sterylny. Fajny wzmacniacz i dodatkowo świetnie wykonany. Co na plus zmienia się po wygrzaniu?
 11. To był mój pierwszy bezpośredni kontakt z Luxmanem ale mam nadzieje że nie ostatni. Mimo że miałem możliwość posłuchania jedynie podstawowych modeli w swoich kategoriach czyli l-505uxII oraz D-03x to absolutnie nie było tego widać w ich budowie zewnętrznej która wydawała się być wręcz perfekcyjna. Praca szuflady w cd, regulacja głośności we wzmacniaczu to czysta poezja. l-505uxII był świeżutkim jeszcze nie wygrzanym egzemplarzem a już zaprezentował się całkiem przyzwoicie. To co mnie w nim urzekło to jego równość gry z wrażeniem bardzo leciutkiego ocieplenia oraz przyzwoita jak na tranzyst
 12. 505-ka obmacana i obsłuchana w top hi-fi😃
 13. Opery masz stojące czy podstawkowe?
 14. Podświetlenie v metrów można na stałe wygasić?
 15. To wygrzewanie to długi ale jednorazowy proces czy za każdym razem tak jest? Nowy wzmacniacz po kilku miesiącach solidnego grania ma tydzień przerwy, jak się zachowa po ponownym odpaleniu?
 16. Moje to te z poniższego linka: [Hidden Content] One lubią się ze wzmacniaczami o większej mocy
 17. Piątkowy odsłuch traktuję jako czysto poglądowy. Przy takim sprzęcie trzeba musowo posłuchać w warunkach domowych.
 18. W domu mam Zephyry S na revelatorze 22. 702 zgodnie z tym co przeczytałem nie są łatwymi kolumnami do wysterowania. Jeśli 505 na nich nie polegnie to powinno być ok😀 505 ma 150W przy 4 Ohm, 507 ponad 200. Nigdzie nie znalazłem pomierzonych danych dla 505. Dla starszego modelu 507 są w Audio.
 19. Wczoraj wracając z pracy wstąpiłem do top hifi. Na półce mieli jedynie model 509x, który niestety jest poza moim zasięgiem. Niemniej jednak jest to kawał pięknego pieca. 505 mają mieć w piątek więc wpadnę go posłuchać. Najlepiej z B&W 702 które są dosyć trudne w napędzeniu.
 20. 550 to na pewno znakomity wzmacniacz ale ja ze względu na wymagania swoich kolumn pójdę raczej w modele 505/507
 21. Długo, aż ciężko w to uwierzyć. 550 to klasa A
 22. A jaki model Luxmana miałeś w domu? Z Top HiFi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.