Jump to content

Tynek

Użytkownicy
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  elektronika ,technika, stereo
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

222 profile views
 1. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Jarecki73 Masz tu trochę racje. To wygląda na filtry RC dolno przepustowe nastrojone na jakieś w.cz typu 3.5mhz i tym podobne czyli jakieś zakłócenia. Poczytałem o tym i nawet są kalkulatory w internecie żeby sobie policzyć co będzie tłumił taki filtr ale jednak może mają one jakiś wpływ na odsłuch skoro ludzie zmieniają to i twierdzą że jest różnica tak jak np. przy kablach głośnikowych? Bumpalump Znalazłem taką opinie na jakiś zagranicznym forum i zastanawiałem się czy to jest prawda: To the best of my knowledge...The 770ES/870ES/707ES/808ES all use exactly the same circuit boards however they all have subtle differences... 770ES: BJT Drivers/MosFet outputs, "standard" grade capacitors, plastic insulated binding posts & steel top panel. 870ES: BJT Drivers/MosFet outputs, "audiophile" grade capacitors, 25% larger [than 770ES] PSU capacitors, gold plated binding posts, Gibraltar top panel, larger heatsink & slightly higher bias. 707ES: Mosfet Drivers & outputs, "audiophile" grade capacitors, 25% larger [than 770ES] PSU capacitors, plastic insulated binding posts & steel top panel. 808ES: MosFet Drivers & outputs, "audiophile" grade capacitors, 25% larger [than 770ES] PSU capacitors, gold plated binding posts, Gibraltar top panel, larger heatsink & slightly higher bias. Trochę kusi mnie opcja zmiany mojego TA F707ES na TA F870 albo TA F808ES ale jeżeli różnią się tylko mocą i wykonaniem a nie brzmieniem to chyba nie ma to sensu?
 2. Tynek

  Zestaw Unitra - wycena

  Witaj.Fajny zestaw ale długo stał w wilgoci, według mnie nic nie wart albo prawie nic.Trudno będzie coś z tego zrobić ładnego, to moje zdanie.
 3. No nie mogę się przekonać że kolumny z takimi malutkimi skrzynkami będą miały basy. Bez jakiegoś odsłuchu chyba się nie obejdzie.Faktycznie staram się unikać br z tyłu , przynajmniej jeden żeby był z przodu i staram się zmieścić z wymiarami 1 kolumny ok. 1000x20x35 max ze względu na miejsce.Z tyłu wprawdzie nie mam ściany od razu ale jakieś regaliki z płytami i filmami ale to to samo co ściana. Spróbuje posłuchać gdzieś kolumn wielkości tych canton-ów nawet z ciekawości:)
 4. Czytałem sporo tych testów, różne opinie i biorę pod uwagę te wszystkie informacje.Te klipche nawet mi odpowiadają mimo wszystko i myślałem przy nich dłużej zostać ale chciałbym je trochę "wzmocnić" wymieniając na F2 tylko czy różnica będzie jakaś wyrażna? Może nie warto ? Liczę przede wszystkim na niski bas i skuteczność przy nie zbyt głośnym odsłuchu. Biorę jeszcze pod uwagę zmianę na monitor audio MR6. Oczywiscie że są inne zestawy w tej cenie inne żródło, ale jeżeli miałbym wybierać między Icon KF - 26 a MA MR6 to które by przypuszczalnie lepiej wypadły?To trochę teoretyczne rozważania ale mimo wszystko. Odsłuch nie bardzo mam jak zorganizować. Dziękuje za wszystkie wasze sugestie.
 5. Tynek

  Pioneer

  Chciałbym spytać w tym wątku (bo wygląda na odpowiedni ) o różnice między konstrukcją pioneer A858 i A878. Z dokumentacji A858 wynika że ma po 6 tranzystorów w każdej końcówce mocy a w A878 jest po 4, mam jakieś zbiorcze serwisówki i jest to nie jasne. Czy tak właśnie jest ?
 6. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Krótko mam ten wzmacniacz więc może jeszcze sobie go posłucham i nie będę się spieszył z przeróbkami bo on ma swój charakter i może trzeba się przyzwyczaić a i przeróbki można będzie łatwiej porównać jeżeli się zdecyduje. W mojej serwisówce jest napisane że "AEP ,Germany Model" ma 90W+90W /8ohms a "E Wersja" 100W+100W/8ohms i są dokładnie 3 rodzaje trafo w tym niemiecka, mocy trafo nie podają. Ze schematu wynika że na pewno różnią się możliwością zmiany napięcia zasilania.Wzmacniacz działa bez zarzutu tzn.bez trzasków przy przełączaniu i zakłóceń, kanały grają równo jedynie może pot. głośności na samym początku bierze nie symetrycznie ale to szczegół po tylu latach jak dla mnie nie istotny .Nie widać też że był w jakiś wilgotnym środowisku ani u palacza i nie ma śladów że ktoś próbował go serwisować podobno nie był otwierany tyle że w to już tak nie wierze.....więc tylko się cieszyć. Nie wyszło najtaniej bo osobiście po niego pojechałem:)ale na razie jest ok i niczego irytującego nie odkryłem.
 7. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Chodziło mi o barwe dzwięku i odsłuch .808 jest wyrażnie droższy.
 8. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  W Warszawie z wolumenu swego czasu sporo Techniksów poszło na front wschodni. Przynajmniej handlarze tak mówili:)Tam też cenią sobie tą marke 😉 A tego sonego f707 mam jakieś 2 tygodnie i chyba jednak mi odpowiada.Na rzazie go słucham i wstrzymałem się z przeróbką ale zanotowałem numery częsci i może pózniej do tego wróce. A powiedzcie mi (pytanie do osób które miały 707 i 808 albo 870) czy jest jakaś ewidentnie zauważalna różnica w brzmieniu tego sprzętu?
 9. Ok.Nie chciało mi się spojrzeć wcześniej jak to wygląda...
 10. Regulacje głośności może ma w tych lampach.
 11. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Nie znam za dobrze tematu i przepraszam za takie pytania.
 12. Moim zdaniem jak po drodze będą tranzystory to efekt będzie mocno tłumiony.A jak przy lampie mają być zniekształcenia to muszą być żeby była lampa.
 13. No to żebyś jakiegoś grzyba nie spreparowal:) W moim przypadku jak podłączyłem ten wzmacniaczyk, na 2 lampach( radzieckich kto wie czym sterowały) do cd i słuchałem przez słuchawki a potem przełączyłem słuchawki na wbudowany w cd (cdp997) wzmacniacz to nie stwierdziłem różnicy.Może stereo było lepsze a może sobie to wmawiam:) A może jest jak koledzy piszą wiernie odtwarza i dlatego nie ma różnicy. Chińczyk robił co mógł to i gra;) Wkleił bym zdjecie ale forum nie przyjmuje...
 14. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Hmm to teraz troche mnie zaskoczyłeś. Mosfet przecież ma mniejszy spadek napięcia na złączu i mniej ciepła powinno się wydzielać? Myslałem że raczej jest przeciwnie i takie wzmacniacze powinny mniej się grzać i więcej mocy powinno iść w głośniki....no ale przyznam że nie jestem elektronikiem....może to w jakieś takiej klasie pracuje że ma się grzać.A że tam są mosfety to wiem bo specjalnie ten wzmacniacz wybrałem żeby posłuchać jak to gra.Nic takiego jeszcze nie miałem nie licząc techniksów mosclas aa ale tam mosfetów w końcówkach chyba nie było, chyba ze były w tych hybrydach.
 15. Tynek

  Zmiana wersji TA-F707ES

  Ok.Rozumiem. Właściwie to ten bas czasem niby jest tyle że w yamaha jak by zawsze był.Może faktycznie zależy od muzyki i realizacji jak ma być to jest, jak nie to nie ma, a w tych pozostałych wzmacniaczach może jest trochę dopchnięty kolanem.Ale sony ma za to jak by więcej szczegółów:)Prądu spoczynkowego nie ruszałem.Sony się trochę grzeje ale chyba nie bardziej jak ta yamaha.Może ewentualnie przy okazji sprawdzę wartość prądu spoczynkowego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.