Jump to content

degsterr

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. Budżetowo to Brennenstuhl Premium-Protect-Line 60.000 A, w pórwnaniu do Taga Harmony PF-1000 jak dla mnie nie ma różnicy. Przy Gigawatt różnice jak usłyszysz to dobrze dla Ciebie, ale powinieneś też w takim przypadku wymienić przewód zasilający do Twojego apmlitunera, bo sama listwa "cudów" nie ździała 😉
 2. Możesz jeszcze spróbować z Tannoy XT 8F - mi się podobało, lepiej niż z CXA80, ale "gałka" wzmaka musiała być już mocniej "odkręcona" w prawo 😉 Wbrew wszystkim opiniom mi się podobają Pylon Audio Diamond i też Ci je polecę.Scan Speak i Seas'y w ładnym naturalnym fornirowym pudle za te "piniondze" mogą zrobić robotę (posiadam, ale piecyk mam mocniejszy).
 3. Do Cyrusa One HD spróbuj gdzieś odsłuchać Audio Physic Classic 8 - możesz być mile zaskoczony 😉
 4. Odsłuchiwałęm ten Arcam SA30 w różnych zestawieniach min. z Pylon Audio Diamond 28 / Audio Physic Classic / Fyne Audio F502 / Tannoy Revolution XT 8F Jak dla mnie zbyt kliniczny, suchy brak mu mięsiwa, wypełnienia w dźwięku, nasycenia, sceny. Dobre brzmienie miał zestaw Cyrusa One HD + AP8 / XT 8F lub CXA8 0+ XT 8F. Ale to tylko moje spostrzeżenia i odczucia. Natomiast w moim torze jest Denon PMA-1600NE + Pylon Audio (na PMA-2500NE zabrakło mi "piniędzy"). Cyrus z Pylonami jak i z Monitor Audio Silver 300 musiał się wysilać, a Denon pokazał lekkość napędzenia, mikrodynamikę bla bla bla. Mogę polecić Roksan Kandy K3 + Pylon Audio Diamond lub Denon + Monitor Audio Silver 300. Arcam SA30 to nie jest to co starsze dobre Arcam'y 😉 już wolałbym Naim NAIT 5si i dokupić DAC.
 5. Hej! Szukam zasilacza liniowego do RP3B+ z Allo DigiOne Signature. Obecnie w głównej mierze "gram" z moOde, czasem z Volumio... Czy owy Shanti jest naprawdę dobry, czy można mieć więcej za mniej? Na drugiej malince mam zbudowany NAS, ale też i HiFiBerry Digi+ Pro tam siedzi, więc stestuje ten ich HiFiBerryOS cototo je 😉 A inne systemy do RPi? Może GentooPlayer? Coś innego nowego? Generalnie wg mnie moOde ma problemy jak mu się "dużo" gęstych plików właduje do kolejki" natomiast Volumio chodzi gładko, ale ta nowsza wersja coś u mnie miewa problemy. Walory dzwiękowe obu znam 😉
 6. BTW. zaplanowałem podłączyć do malinki SSD, przenieść na niego system z karty lub wgrać świeży i z niego bootować. Choć nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią z uwagi na to, że obawiam się szybszej degradacji SSD niż w laptopie ze względu na to, że systemy na malinkę nie wspierają TRIM, chyba, że się mylę.
 7. Ok. Dzięki, spróbuję w wolnej chwili na spokojnie. O i clementynke masz 😉 Uprzednio chyba występował u mnie też problem ze znalezieniem prawidłowego DAC. No ale nie gra... device is closed, w MPD muzyka leci, na wzmaku w magicznym okienku pokazuje COAX Unlocked. Na tzw. mejn pejdżu DietPi jest napisane (podstawowy angielski). Po któtce optymalizacja przed wgraniem systemu itp. pod kątem zużycia zasobów i inne dobrodziejstwa. Przy "wolniejszych" kartach różnica jest widoczna. System nie zajmuje i nie będzie zajmować 32GB, a max 4-5. A mieć "z lotu" 4-6 ulubionych albumów bez konieczności podłaczania czy uruchamiania pamięci zewnętrznej, to już zawsze coś, coś lepsze niż nic. A przy kartach większych "lepsiejowość" wzrasta.
 8. Nikt nic? Zainstalowałem na malince, ale poległem przybibliotece mediów i dodawaniu playerów, a z LMS nie chce mi się grać, choć mam... snakeoil.local z telefonu dla mnie trudniejsze, moOde wygodniejsze jednak😉 Z jakiego playera grasz @Rucia1?
 9. Stwierdzam, że na coaxial'u HifiBerry Digi+ Pro gra wg mnie gorzej niż na opytku (choć ten trochę spłyca to granie skrajami pasm i inaczej rozstawia artystów na scenie) - pozostanie do Volumio z Kodi lub "czystego" Kodi (OSMC). Na Signature po coax jest lepiej, duuużo lepiej, więcej powietrza detali - oceniam, że szlachetniejsze granie i bardziej liniowe. Przerobiłem już kilka kabli IC i będą w testach kolejne, tym razem od M&B Audio, potem Monkey Cable. Przy transporcie stosowany coaxial ma nawet dość znaczny wpływ na dźwięk. AQ Carbon z czystym sumieniem mogę polecić. W porównaniu do innych testowanych w moim torze, AudioQuest wniósł znaczną poprawę detali, przede wszystkim szczegółowość góry, spodziewaną długość wybrzmień żywych instrumentów, bogatsze tło. Uderzenia perkusisty zdają się być bardziej wyczuwalne i jakby namacalnie, jebnięcia w blachę są tak charakterystyczne jak powinny być usłyszane. Ale to jeszcze nie jest to. Z minusów to cierpi trochę dynamika zarówno w skali mikro jak i makro. Muzyka z FLAC i Tidal master oraz testowe DSD. Sprawa IC jeszcze otwarta - pożyczonego AQ oddałem. Muszę to zasilanie do czystej strony ogarnąć - po 2 dniach 2x18650 maja 74% (Panasonic) mam na zapas drugi komplet (Sanyo), no ale jak maliny się nie wyłącza to też chyba prąd żrą. Powerbank do czystej strony jak już padły stwierdzenia się nie nadaje to fakt potwierdzam. Jednakże najlepiej po przewaleniu kilku zasilaczy do obu stron najlepiej wypadł Auckey do brudu i 2x18650 do czystej, a jeszcze lepiej było w ogóle na bateriach tj. kiedy powerbank zastąpił zasilacz do brudnej. A teraz coś zupełnie z innej beczki 😉 : 1. Czy przed instalowaniem systemu stosujecie DietPi ? 2. Czy na karcie microSD z systemem robicie partycje? Na karcie 32GB Zostawiłem trochę wolnego systemowi i utworzyłem partycję w FAT32 26GB i wrzuciłem "kilka" albumów. Negatywnych wpływów nie zauważyłem.
 10. Dzięki za informację, o to mi chodziło czy odchudza dźwięk i czy gra bardziej górą od Allo (zdecydowanie jasno - zbyt dosadnie napisałem ;) A czym zasilasz? Dzięki za uwagę i poradę, jak na razie "brudasa" zasilam impulsówką i sprawdzam te z pudła z zasilaczami z garażu ;) Jestem zaintrygowany tym LT1083... Napisz też proszę koniecznie jak wpłynął LT3042 jak już po testujesz oczywiście. Na chwilę obecną z francuza rezygnuję i skupię się na zasilaniu w Signature.
 11. U mnie taki problem nie występuje i "leci" bez zacięć. Tzn. czasem bardzo rzadko znienacka dźwięk zetnie na milisekundę - problem opisywany w tym wątku jak i rozwiązanie bodajże. Net mam z modemu LTE podłączonego USB do routera "najlepszego" z chińczyków - TP Linka, następnie do routera switch ZyXEL'a, do którego podpięta jest tylko Pi po RJ45 ofc. 300 zł za ten komponent systemu myślę, że jest jeszcze do przyjęcia, ale oczywiście można lepiej. Tak rozumiem cena adekwantna do jakości (coś o tym wiem jestem z wykształcenia pełnomocnikiem ds. jakości) lecz prawie zawsze analizuję jakie składowe są w danym produkcie/podprodukcie lecz opinia rzeczoznawców, którzy je znają na wylot jest nieodzowna. Ci, co wiedzą z własnych doświadczeń jaki wpływ zasilanie ma na dźwięk doskonale będą rozumieć, że wpływ także samego okablowania będzie mieć finalny wpływ na jego "ostatnie" szlify. Oczywiście zdaję sobie sprawę, z postawionej przez Ciebie tezy i się z nią zgadzam. Właśnie tak podejrzewałem, że to custom, także świetnie (pojawia się pewna nuta zazdrości hehe) i gratuluję. Coż odezwę się do p. Łukasza i porozmawiam. Jednak może jakieś DIY się u mnie pojawi, "kitsów, boardsów i case'ów" jest bez liku... Nie za ma co 😉 @MrSalieri dziękuję za odsyłacze. BTW wiem, że pojawiały się już jakieś informacje nt. nakładki DAC I-Sabre ES9038Q2M [Hidden Content] od francuskich kolegów i czy mógłby jeszcze ktoś ponowić charakter grania tej nakładki? Czy owe Sabre gra zdecydowanie jasno(czego poniekąd szukam)?
 12. Tak musisz odznaczyć opcje "consume". Tylko dla testu oczywiście sprawdzać będę.
 13. Dlatego bez ciśnień podchodzę do tej kwestii i na spokojnie wybiorę zasilacz liniowy. Obecnie zasilę Pi posiadaną ładowarką, która niby inteligentnie dobiera właściwy prąd dla urządzenia, a stronę czystą nakładki zasilać będzie zestaw 2x18650 w "powerbankowym" koszyku, a także sprawdzę fabryczny power bank. Zdecydowanie warto połączyć malinkę "dobrym" coaxialem. Ja testowałem na razie Vitalco, Sommer cable i Audioquest'a że sreberkiem. Różnice są słyszalne. A w zależności co chcesz zmienić w finalnej barwie dźwięku Twojego systemu - musisz dobrać ten właściwy. Jaki? To już dla indywidualnej oceny, odsłuchów i testów - innej drogi nie ma, recenzje i testy na portalach, w miesięcznikach etc. to jedno - dla mnie osobiście nie wyznacznik, ale punkt odniesienia. Na pewno nie głośnikowy i nie zwykły koncentryk, ale jak komuś pasuje RCA od AV to ok, nie neguję. Z własnych doświadczeń mam wyrobione zdanie na ten temat.
 14. O! i już bliżej do brzegu, kurs właściwy. Muszę zgłębić temat i poczytać zagramaniczne fora. Nie chcę wydawać więcej jak 300 PLN, a 200 to w sam raz. Co prawda francuz droższy, ale rozwiązanie mają fajne. Żeby wydać 1000+ na zasiłke do maliny musiał bym ją wpierw po testować i usłyszeć jakie zmiany w dźwięku przynosi. Bo pewnie i przynosi, a czy różnice będą znaczne tego nie wiem. Wiem za to, że intekonekty coaxialne "grają" (testowałem kilka i czekam na kolejne do testów) i czasem taki przewód może więcej zmienić niż dużo droższe zasilanie. @Rucia1 jak zwykle wie wszystko (no prawie) hehe 😉 pozdrawiam
 15. Dziękuję za propozycje. Myślę, że zasilacz na bazie studer900 by wystarczył. A ile taki zasilacz @Dawid HareHare Cię koszyował (jeśli to nie tajemnica) i czy miałeś inny customowy niż oferowany przez Lucarto na jego witrynie? Bo cena 1600 PLN do tego jeszcze osobno przewody... Zastanawiam się nad tym od Francuzów tj. [Hidden Content] Ktoś jeszcze coś zaproponuje lub napiszę co używa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.