Jump to content

wtyku

Użytkownicy
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

249 profile views
 1. Całość złożona. Gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem takiego kompletu to śmiało polecam. Marantz PA8003 to świetny wzmacniacz, budowa w środku jak czegoś 2-3 droższego. Preamp do gramofonu też na bardzo dobrym poziomie. W połączeniu z f502 jest inny świat. Można zamknąć wątek.
 2. Witam Pytanie jak w temacie. Szukam gramofonu w pełnym automacie (obsługuje sprzęt również córka 3letnia). Mile widziany odpinany headshell.
 3. Co do kolumn, to wystarczyło mi 5sekund odsłuchu i wiedziałem, że różnica jest BARDZO duża. Oczywiście na + dla F502. Bas jest taki jak chciałem, nic nie buczy, wokal po prostu jest urzekający, jeszcze czegoś takiego nie słyszałem. Słychać pięknie średnice, góra jest akurat, nie jest metaliczna. Bajka. Uważam, że do 10k nie ma lepszej kolumny jak dla mnie, a odsłuchałem łącznie z 20 różnych. Kolumny kupione. Czekam na dostawę kolumn oraz paczkę z marantz.
 4. Elektronika kupiona. Marantz PM8003 będzie napędzać przyszłe kolumny. Dziś odsłuch F502 w domu. Mam poza denon jeszcze CA Azure 651A do odsłuchu.
 5. Widzę, że klub działa pełną parą, wpisów tyle, że nie można nadążyć z czytaniem...
 6. Witam Zastanawiam się nad zakupem F502. Będąc na odsłuchu zapomniałem sprawdzić jak grają na małej głośności, kiedy muzyka ma być tłem. Zastanawiam się też nad trwałością takiego rozwiązania. Może ktoś posiada, coś podpowie. Na razie będą pracować w trybie stereo z Denon X3400h a później z PMA-1520 lub mocniejszym.
 7. Oczywiście, że dla poszerzenia horyzontów je posłucham jak będę miał okazję, pisałem o tym już wyżej. Ciekawa konstrukcja. Czy ktoś coś powie więcej o tych fyne audio f502? Wczoraj mnie oczarowały, ale z rozpędu zapomniałem posłuchać ich jak grają na niskiej głośności.
 8. Nie chce podłączać kolumn do prądu. Jeśli ktoś nie rozróżnia konstrukcji kolumny z głośnikiem niskotonowym od subwoofera, to przykre. Jak masz w kolumnie rozdział na zaciski niskie i wysokie tony, to podłącz bez zworek tylko niskie i posłuchaj co z niej wychodzi, a następnie co wychodzi z suba. Kto miał do czynienia z perkusją na żywo, to zrozumie nawet bez podłączania. W takim razie nie mam co myśleć o focal. Ktoś coś wie o tych Fyne Audio F502?
 9. Byłem dziś posłuchać Focal 726, 926, kef o konstrukcji zamkniętej (nie pamiętam modelu) oraz Fyne Audio F502. Powiem szczerze, że te ostatnie zrobiły na mnie dobre wrażenie. Kef odpadły bo maja jakieś zaniki basu i słabą górę. Focal 726 odpadł od razu, 926 całkiem ok, ale chyba potrzebuję większej membrany. Nie potrafiły zejść tak nisko z basem jak Fyne. Te ostatnie maja naprawdę szeroki zakres pracy. Nie znam się natomiast na takim rozwiązaniu jak tam zastosowali, czy ktoś może coś więcej powiedzieć? Jak z trwałością takiej konstrukcji?
 10. Dziękuję za podpowiedź. Jednak nie musi być po amerykańsku. Dodam też, że bardzo nie lubię subwooferów - dają totalnie nie naturalne brzmienie. Nie mam, nie chce mieć, tym bardziej w głównych kolumnach.
 11. Nie mam gotowych odpowiedzi, nie wiem o czym "kolega" mówi, jestem bardzo konkretnym człowiekiem, w dodatku bardzo zabieganym. Czasem użyje jakiegoś skrótu myślowego, ale zaraz ktoś widzę troluje, jest to bardzo przykre i występuje tylko w PL. Znam się na sprzęcie. Jednak od kilku lat się nie interesowałem co w dziale kolumn słychać. Dlatego pytam i proszę Was o pomoc. Tym bardziej, że nie wiem które dobrze sprawdzą się przy ścianie.
 12. Gdybym je gdzieś znalazł w miejscu zamieszkania, to na pewno odsłucham je ;-) Ogólnie mam uczulenie na produkty DE. Oni zawsze gdzieś oszukają albo zrobią jakiegoś bubla. Czyli focal mówisz, że słabo wypada. Szkoda, nawet mi się spodobały.
 13. Czy Focal Aria 926 można postawić przy ścianie? W sensie jaka odległość od ściany minimalna?
 14. Panie Radark, o niemieckich autach z dieslem w USA też prasa pisała same superlatywy, w końcu "clean diesel" - jak wyszło i co wyszło każdy wie. Jakoś pomimo tego nigdy nie kupiłem, nie kupie niemieckich zachwalanych wszędzie przez niemiecka prasę aut. Proszę nie mieć mi tego za złe, ale za dobrze znam się na elektronice, aby dać się nabrać na coś takiego. Nie ma czegoś takiego jak obiektywny test. Zawsze każdy z nas ma jakieś uprzedzenia, coś faworyzuje podświadomie itd. Dlatego czekam na sugestie nad czym warto się zastanowić, ewentualnie posłuchać. Patrząc dokładniej na konstrukcję tej kolumny, im bardziej ją poznaję tym bardziej jestem na NIE. To dobre dla ich targetu. Ja się tutaj nie zaliczam. Odszukałem rachunek z moich JBL, 2006 rok, 3k za parę. Czyli jak dziś 5k (biorąc pod uwagę wzrost cen). Biorąc pod uwagę skok rozwojowy, kolumny w cenie 6-8k powinny powalić jakością obecne. Oczywiście jeśli producent poświęca się rozwojowi technicznemu, a nie wyglądzie i modzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.