Jump to content

jackobtone

Użytkownicy
 • Content Count

  736
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

266 Dobry

Audiostereo

266

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2820 profile views
 1. Dlatego ja dałem sobie spokój i od listopada ubiegłego roku nie zmieniłem nic w torze audio (kupiłem wtedy TeddyCapa). Nait XS2, Neat Motive SX2, TeddyCap, streamer DIY i NAC A5 cieszą jak cieszyły. Dopóki coś się nie znudzi, bądź nie zacznie przeszkadzać, to nie zamierzam tykać tego setupu. Zmienić w systemie można by mnóstwo, w zasadzie wszystko, ale po co kiedy daje frajdę ze słuchania. 😄 Stwierdziłem, że nie będę już dokarmiał audio-hobby i skupię się na pozostałych, przede wszystkim fotografii (w której nota bene już osiągnąłem wewnętrzny konsensus).
 2. AIYIMA Bluetooth 5.0 APTX wzmacniacz mocy Zawsze możesz kupić u źródła 🙂
 3. Może lepiej poprowadzona sieć elektryczna? Mniej zakłócających urządzeń pod jedną fazą? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Znam przypadki, gdzie sprzęt audio jest wpięty w tę samą fazę co dajmy na to lodówka i wzmacniacz buczy niemiłosierne, a po wyłączeniu lodówki cisza. U mnie z kolei przed dodaniem TC wystarczyło włączyć klimatyzację w którymś z pokojów i piszczało w kolumnach, mimo że do klimatyzacji była prowadzona oddzielna wiązka ze skrzynki (choć nie mam pewności czy przypadkiem nie została wpięta pod tę samą fazę co sprzęt audio). Przy włączaniu TV (z wpiętym TC w Naima) wciąż się uakty
 4. Problem z pętlą mas, na co Naim jest bardzo wyczulony. Można spróbować na przykład usunąć uziemienie na linii Naim - listwa czyli np dodać jakąś przejściówkę bez uziemienia. Druga opcja to kondycjoner z "ground" i połączyć kablem gniazdo "ground" z tyłu obudowy Naima z tym w kondycjonerze. Ja na początku bawiłem się z przejściówką bez uziemienia i było lepiej, ale problem kompletnie zniknął po zakupie TeddyCapa i wpięciu go w Naima.
 5. Ja mam Audiophonicsa ES9038Q2M i założyłem sobie gniazdo optical / coax spdif in. Mam to samo, to znaczy na optycznym przerywa mi co jakiś czas w przypadku dźwięku z TV, choć gdy na próbę podłączyłem po optyku Yamahę CD-s2000 dźwięk leciał bez przerw przez całą długość płyty. Nie wiem z czego to wynika, dodałem przy gnieździe dławik, kondensatory itp. itd. i dalej dźwięk z TV przerywa. ? Nawet upsampling w Moode ustawiłem do 24/192 i nic to nie dało. Coś się LG oled gryzie z audiophonicsem i chyba nic się z tym nie zrobi.
 6. Chyba najlepszą drogą żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie jest zamówienie jednej i drugiej i porównanie obu nausznie.
 7. Daje power przez zwykłe USB, inaczej pendrive`y i dyski podłączone po USB by nie działały ?
 8. W jaki sposób skonfigurowałeś Raspbiana? Spotify jasna sprawa, ale jak wygląda tam konfiguracja, wybór wyjścia (mam tu na myśli nakaładkę + sterowniki do niej), przeglądanie zasobów NAS? To ostatnie przez librespot? Może czas się przesiąść na coś innego bo powoli tracę cierpliwość do Moode. Wiem, że darmowe i darowanemu się nie zagląda itd., ale zaczął mnie męczyć.
 9. To znaczy prawda, ale spotify na moode mulił mi, ciągle się rozłączał i były z nim problemy dlatego zainstalowałem raspotify. Jeśli chodzi o powatarzanie ostatniej sekundy utworu to problem pojawił się bezpośrednio po przejściu na 7.0.1, gdy raspotify nie był zainstalowany więc to nie kwestia konfliktu. Teraz systemowe Spotify mam wyłączone, streamuję wyłącznie przez raspotify. Instalowałem korzystając z najprostszej metody, czyli wykorzystując jedną linijkę polecenia. Właśnie to kolejna rzecz, która zadecydowała o przesiadce na raspotify. Nie trzeba rozłączać, wystarczy kliknąć pause
 10. Nie sprecyzowałem, problem występuje w przypadku Spotify, zarówno wbudowanym w Moode, jak i raspotify.
 11. Czy ktoś z tu obecnych też tak ma na Moode 7.0.1, że przy przełączaniu utworu na kolejny/poprzedni powtarzana jest ostatnia sekunda obecnie grającego utworu zanim włączy się kolejny/poprzedni utwór? Dla przykładu Vaya Con Dios "Ney, Nah Neh Nah" - powtórzenie ostatniego Nah zanim włączy się kolejny utwór. ? Na 6.7.1 tak nie było, a odkąd mam 7.0.1 strasznie mnie to irytuje
 12. Mam wrażenie że to 7.0.1 jest niedopracowane i 6.7.1 działało stabilniej.
 13. Malinkę trzymasz w jakiejś obudowie czy leży luźno? Jeśli w obudowie to być może przepływ powietrza nie jest wystarczający i w związku z tym malinka osiąga takie, a nie inne temperatury. Dodatkowo, jeśli masz hat wpięty nad malinką to też można spodziewać się wyższych temperatur niż w przypadku gdy malinka i hat znajdują się obok siebie. Masz założone jakieś radiatorki? Jeśli zadbasz o właściwy przepływ powietrza, rozdzielisz nakładkę z malinką i założysz pasywny radiator na całą powierzchnię malinki to możesz spodziewać się wyników rzędu 48°C przy plikach DSD, a przynajmniej tyle wskazuj
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.