Jump to content

jackobtone

Użytkownicy
 • Posts

  756
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

274 Dobry

Audiostereo

274

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3143 profile views

jackobtone's Achievements

 1. Przed wypięciem zasilania z malinki sugeruję najpierw wyłączyć system. To bezpieczniejsza opcja i myślę że twarde wypinanie zasilania może być właśnie powodem Twoich problemów. Jeśli nie jesteś w stanie nic teraz zrobić, muzyka nie gra, a system ma problemy z dogadaniem się z DACiem to sugeruję postawić system od nowa. Możesz też spróbować zmienić output dla Alsy z poziomu terminala, np na „hw:1.0”. Miałem taki sam problem z Allo Boss 1.2, za każdym razem stawiałem system od nowa na początku mojej przygody z maliną.
 2. A przed odłączeniem od prądu zamykasz system? Pomogę ale najwcześniej za tydzień, jutro o 5 nad ranem wyjeżdżam.
 3. Znałem wcześniej, ale tak swoją drogą fantastyczny album, niesamowita realizacja. Ehh gdyby wszystkie albumy były tak realizowane, czy to nowe czy stare... 🙂 Mam w DSD128, wymiata.
 4. Kilka dni temu z sąsiadem posiadającym Naita XS3 zrobiliśmy test z TC. Różnica goły XS3 vs XS3 + TC jest słyszalna, w gruncie rzeczy spostrzeżenia takie same jak w przypadku podpięcia TC do XS2, ale mniej „spektakularne”. Na XS2 zdecydowanie lepiej słychać różnicę. Wnioski są dwa, albo XS3 jest trochę mniej podatny na upgrade, albo Naim naprawdę sporo pracy włożył w udoskonalenie XS2 wypuszczając na rynek XS3. Osobiście na podstawie porównania gołego XS2 względem gołego XS3 skłaniam się w stronę tej drugiej opcji. 😁 TC siedział u sąsiada do dzisiaj, w końcu wrócił do mnie. Konkluzja: sąsiad zamawia TC.
 5. Myślę że warto zadzwonić w tygodniu do Audio Elysium, na pewno dowiesz się więcej niż ode mnie. 😃 Powie Ci co i jak, wytłumaczy, oszacuje koszt naprawy.
 6. Nic nie naprawiałem, bo tfu tfu nie było takiej potrzeby. Słyszałem bardzo pozytywne opinie o tym serwisie, zarówno od znajomego, jak i tutaj na forum zdaje się, że się takowe przewijały.
 7. Już sprzedany. Kupiec co więcej zażyczył sobie żebym złożył prosty streamer na nim. 🙂 Mialem, gra ciepło, nawet bardzo. Niskie mało precyzyjne i rozdmuchane. Góra nienaturalnie ciepła. Pograł kilkanaście minut i wrócił do pudełka. Z moim systemem się nie zgrał, ale nie twierdzę że w każdym przypadku tak będzie. Ponoć rozwija skrzydła podpięty do zewnetrznego DACa (tej opcji nie sprawdzałem), no ale wtedy to już nie tyle Node gra co raczej podłączony do niego DAC.
 8. Takich magików tu wielu, ale każdy „struga” po swojemu. 🙂 Musiałbyś doprecyzować jak ma to wyglądać, jaki zasilacz, wyświetlacz, jak duży ma być streamer, to może ktoś się podejmie.
 9. DigiOne Signature zagościł też już w magazynie Botlandu. Jako że stoję przed zakupem mógłbyś napisać co dokładnie się poprawiło?
 10. Mój Nait XS2 cichutki. Buczał mi natomiast NAP200DR którego miałem u siebie jakiś czas. Jako że stał w sypialni to za każdym razem musiał być wyłączany przed pójściem spać. 🙂 No i pukanie w kolumnach przy włączaniu NAPa oczywiście występowało.
 11. Sprzedam Audiophonics`a ES9038Q2M, dla forumowiczów przewiduję rabat. 🙂 Więcej informacji pod LINKIEM, jak coś to śmiało pisać!
 12. @tomek1976 najwięcej dobrego wniósłby zakup zasilacza do sekcji przedwzmacniacza w Twoim XSie. XS dostałby kopa (trafo we wzmacniaczu przekazuje w takiej konfiguracji całą moc na kolumny), średnica w stopniu znaczącym by się poprawiła i miałoby to większy sens niż kombinowanie z kablami. Modelowanie brzmienia kablami zostawiłbym na sam koniec. Rozważ zakup zasilacza, np TeddyCap. Sam w takowy zainwestowałem, połączyłem ze swoim XS2 i zdecydowanie nie żałuję. Paczka w ciągu 3 dni (!!!) dochodzi z Izraela do Polski, trzeba opłacić dodatkowo cło = VAT, chociaż można pokusić się też o zakup używanego (ale są raczej rzadkością). Różnicę zauważysz już po pierwszym podpięciu. Po kilku dniach grania brzmienie zrobi się mocno ocieplone, to taki krytyczny moment kiedy rozważałem zwrot, ale na szczęście po dwóch kolejnych dniach minęło. Po tygodniu, gdy dla testu odepniesz TeddyCapa, nie będziesz już chciał grać "gołym" Naitem. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Z TC gram już 7 miesięcy i ani myślę się z nim rozstawać.
 13. Kupię Allo DigiOne Signature. 🙂 Jak ktoś ma na sprzedaż to proszę o wiadomość.
 14. Na sprzedajemy.pl od zawsze był scam i nikt tego nie kontroluje. Uczciwie sprzedające osoby wystawią raczej ogłoszenia na OLX (teraz jest bezpieczniej niż kiedyś, odkąd pojawiły się oceny sprzedawców i płatności online przez portal), bądź na Allegro. Sprzedajemy.pl omijałbym szerokim łukiem. Dokładnie! Po każdym wystawieniu sprzętu powszechnie uważanego za drogi pojawiają się wiadomości na whatsappie pisane łamaną polszczyzną. Są dwa sposoby naciągania, w zależności od tego na czym im zależy/jak działają: 1) gdy zależy im na przedmiocie wysyłają fejkowe potwierdzenia (również Polacy tak często oszukują). Wysyłają na OLX rzekome potwierdzenie i proszą o natychmiastową wysyłkę, a przelew rzecz jasna nigdy nie przychodzi 2) gdy zależy im na danych do konta bankowego, wtedy wysyłają linki, ponieważ rzekomo aby przesłać nam środki na konto musimy się zalogować do własnego banku i potwierdzić transakcję. Nawina osoba się loguje, po czym wkrótce okazuje się, że z konta w tajemniczych okolicznosciach znikają pieniądze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.