Jump to content

fortepiano

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1430 profile views
 1. Czy ktoś testował listwy zasilające z filtrami firm Taga Harmony, Tomanek lub chińskich produkcji w cenach 300 - 600 zł? Jakie mieliście efekty? Może ktoś ma u siebie oddzielne linie zasilania, listwy filtrujące również DIY i może porównać te rozwiązania.
 2. a ta wypowiedź jest adresowana teraz do kogo? trochę humoru nie zaszkodzi,
 3. na tej stronie są jeszcze izolatory portu USB nie wymagające zasilacza i to może być filtrem za komputerem [Hidden Content] [Hidden Content] Stosowałeś coś z ich produktów? jeśli chodzi o zasilanie dla daca to wymaga 5 V, DC max. 500mA
 4. Zakłócenia od samych tylko zasilaczy np. komputera i routera przechodzące na inne urządzenia przez sieć zasilającą to jeden problem, drugi to zakłócenia jakie same wprowadzają bezpośrednio do systemu. Listwa z filtrem ani oddzielna linia zasilająca, ani trafo separacyjne nie usunie zakłóceń bezpośrednich gdyż jest przed zasilaczem. Tu trzeba by wymienić zasilanie na lepsze zgodnie z podpowiedzią daris666 lub zastosować jakiś filtr za zasilaczem.
 5. Nie chodzi mi tylko o zakłócenia od komputera i routera to tylko przykład zakłóceń w jednym tylko pokoju. Stosowałeś Tomanki jaki był efekt?
 6. zmiana dźwięku to fizyka możesz zamieścić linka do swojego wątku z transformatorem? czy umiałbyś dobrać transformator do mojego systemu ( wzmacniacz 25 Wat sanyo ja 220, komputer stacjonarny)
 7. Prucie ścian nie było mi nigdy w głowie, jeżeli dwie linie niezależne to planowałem puścić po wierzchu dwa kable, ewentulnie w listwie maskującej + bezpiecznik + gniazdka , koszt przewidywany 200-300 zł. Myślałem również aby dać po filtrze przed gniazdkami. Jaki filtr proponujesz i jak podłączenia takie miałoby wyglądać? jakie miałeś efekty z jego zastosowania? Nie chodziło mi w moim pytaniu tylko o dac ale niezależność systemu od zakłóceń w możliwie tanim i efektywnym brzmieniowo rozwiązaniu . Nic nie chciałem pruć, za dużo domysłów.
 8. Sytuacja jest analogiczna gdy wpinam do gniazdka ze wzmacniaczem komputer lub router. Gdy dodam jednocześnie komputer i router do tego gniazdka pogorszenie brzmienia się sumuje. Gdy wpinam router do drugiego gniazdka gdzie nie ma wzmacniacza a wpięty jest sam komputer brzmienie systemu również się pogarsza ale nie jest tak źle gdy na pierwszym gniazdku są jednocześnie te trzy urządzenia.
 9. jak ktoś ma doświadczenie ze stosowania niedrogiego transformatora zasilającego 1: 1 w systemie audio to też można to tutaj napisać, jaki są efekty takiego rozwiązania, jakie są koszty, sposób wykonania.
 10. Hobbystycznie, gram na syntezatorach z nagłośnieniem swojego systemu audio, również tworzę muzykę.
 11. Reaper. Niestety ta opcja odpada gdyż to musi być szybki komputer dla syntezatorów a na taki drugi mnie nie stać.
 12. Co zrobić aby tego nie robił? Do komputera jest podłączony dac na usb. Do audio, dla syntezotorów VST z programem DAW, pracy, multimediów.
 13. Tak 1: 1. U mnie komputer jest źródłem w systemie audio więc też wymaga odcięcia od zakłóceń. Wzmacniacz 25 Wat, komputer stacjonarny z zasilaczem około 300 Wat. Druga rzecz, czytałem, że taki transformator może wpłynąć na wzrost kosztów zużycia prądu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.