Jump to content

adadur

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

209 profile views
 1. adadur

  Marantz SR70XX

  Tak, namierzam już SR7010 i SR7011 ale nie ma tego dużo ... bo też jestem zdania że nowości nie potrzebuję, wciąż tkwię przy plazmie FHD bo trudno się z nią rozstać (ale technologia OLED z roku na rok lepsza) a o Atmosie na razie nie myślę. Przody generalnie podepnę pod wzmaciacz stereo (pre-in) bo z impedancją schodzą dość nisko z czym ampli może mieć problemy, satelity schodzą poniżej 5 Ohm więc końcówki z SR70xx powinny dać radę.
 2. adadur

  Marantz SR70XX

  W temacie Yamahy jestem totalnie zielony, wiec każda sensowna sugestia brana jest pod uwagę.
 3. Witam. Rozglądam się za używanym amplitunerem Marantz serii SR70xx, generalnie SR7008-SR7011, czy możecie powiedzieć jakie istotne różnice są pomiędzy kolejnymi modelami, by pomóc w wyborze. A może lepiej zainwestować w niższy model ale nowszy, a przody wypuścić po pre-out do wzmacniacza stereo z uwagi na wymagające przody? Dodam, że poza KD zależy mi też na korzystaniu z serwisów internetowych typy Spotyfy i Tidal. Na tą chwilę pogra to w systemie 5.1, jeszcze nie wiem czy ma sens rozbudowanie o kolejne głośniki efektowe.
 4. adadur

  Black Friday 2019

  Dziękuje Ci kolego. Z racji że od jakiegoś już czasu mam Arie 948 to dokupiłem 906 i centralny 900 do tego podstawki. W sumie z przesyłką (bardzo droga) wyszło mnie to 4600 ... patrząc na pierwszy z brzegu sklep Q21 (z promocjami na stronie) bez przesyłki wyniosło by mnie to ok 7200 . Cholera a szykowałem się na zupełne inne zakupy 😉 ... najgorsze że to co chciałem to ani drgnęło zarówno w PL jak i za granicą. Z racji że poszedłem w stereo to teraz trzeba będzie poszukać jakiś amplituner, jakieś przejściowe rozwiązanie budżetowe i pewnie coś z używek ... byle miał pre out na obecny wzmacniacz do frontów.
 5. adadur

  Black Friday 2019

  najbezpieczniej to tylko gotówką ... ale jest fajna opcja: Załóż sobie Revolut'a -> załóż kartę wirtualną -> zapłać -> kartę usuń (zajmuje to sekundy). Kurna śledzę pewne produkty ale ich ceny ani drgną - BF ich nie rusza :-(
 6. Zanim tez będziesz chciał łączyć się z kompem, zerwij komunikację z poprzednim urządzeniem.
 7. A sklep planuje jakieś promo z okazji BlackFriday?
 8. adadur

  Bluesound Node 2i?

  Myślicie, że polska dystrybucja zaoferuje Node 2i w promocji na black friday?
 9. tak jest sterowanie z pilota [Hidden Content]
 10. Jest taka możliwość przez wyjście koncentryczne z Node - z reguły DAC posiada wejście koncentryczne. Obecnie też rozgryzam temat streamer'a + DAC lub bez DAC i przyglądam się SOtM sMS-200 Neo i SOtM sMS-200ultra Neo ... pierwszy 2,2k zł drugi 5,9k zł ... różnica znaczna ... należy pamiętać, że SOtM wymaga DAC
 11. No nie jest to tak pięknie jakby mogło wyglądać. Primo Aries Mini (i inne ze stajni Auralic) jest dedykowany pod system iOS - defacto wymaga sprzętu na tym systemie, po drugie od prawie roku Aries Mini jest już nie produkowany i zgodnie z zapowiedziami producenta będzie go wspierał 4 czy 5 lat od zakończenie produkcji. O ile same odtwarzanie z Auris Mini można ogarnąć zastępczymi programami pod systemem Android to ustawianie, konfiguracja wymaga sprzętu markowanego jabłuszkiem i dedykowanej aplikacji od Auralic. Co mnie wzburza to to że Aurelic odcina się od chęci wprowadzenie następcy dla Auris Mini nawet jakby miał kosztować 2x tyle. Cóż koszt 10k zł za Auralic G1 + iPhone lub iPad ... drogo. Czyli co kupiłeś?
 12. Plus jest taki że masz dość wydajny wzmacniacz a do takich rozmiarów pomieszczenia kolumny nie powinny być małe, szczególnie ku takiej muzyce powinny generować odpowiednie ciśnienie akustyczne Zaproponuję Focal Aria 948 ... kolejne pewnie ktoś inny podpowie ale jakie by to nie były to postaraj się je przesłuchać.
 13. czy w podobnym budżecie nie ma innych alternatyw z podobna funkcjonalnością niż wyżej wymienione streamer'y (Malinki, mini PC itp pomińmy bo to inne podejście)
 14. Chciałem się przywitać. nawet nie sądziłem ze taki lokalny klubik tutaj jest.
 15. O ile zastosowanie irDAC 2 jako przetwornika ma sens to jego funkcjonalność jest nieco nie trafiona i tu taki rDAC (wyraźnie tańszy) zupełnie by wystarczył - choć na innych kościach. Tu i tak musiałbym zadbać o jakieś funkcjonalne źródło. W sumie to już sam nie wiem jak ogarnąć odtwarzanie plikowo-sieciowe. Może jakiś przyjemnym streamerem (Auralic Aries Mini) byleby tylko nie zamulał przy lokalnej bibliotece + w kolejnym kroku DAC. czytałem ... nawet nie dawno na znanym portalu sie przewinął w ogłoszeniach. Problem z tym że odtwarzanie muszę jakoś ogarną tak by nie podpinać się komputerem - mało to wygodne. Ta lampa w nim to się "niewykopytka" za jakiś czas?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.