Jump to content

Mrs.Dark

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

197 profile views
 1. Witam wszystkich , gramofon kupiony :). Faktycznie niespodziewanie wracając z nart zajechałem po drodze , zobaczyłem , posłuchałem no i po negocjacjach szybki przelew i kartony do samochodu . Kolega zdziwiony , nie spodziewał się że od razu kupię .No i ja również się przyznam nie sądziłem że będzie zakup. Sprzedający zrobił na mnie dobre wrażenie, uczciwej osoby . Muszę dodać że granie u niego a u mnie to przepaść bo dostałem jeszcze tą samą płytę w prezencie a więc mały test ( mówię o torze audio). Cena to 10 000zł za gramofon , 5 000zł za preamp .Wszystko jeszcze rok na gwarancji. Pierwsze wrażenie odsłuchu .To inna liga ,jednak za jakość trzeba zapłacić. Magia Gramofonu z takim torem audio jaki posiadam to niesamowity czar, 20 min wymagające skupienia słuchania nie męczy a wręcz uspokaja ,zawsze był pilot pod ręką :) do cd. Cofnięte wysokie tony ,dzwięki płynne ,ciepłe z długimiwybrzmieniami. Single Malt na stoliku :) stoi i pięknie wygląda. Chciałem wszystkim podziękować za porady i pomoc.Dzięki.
 2. Mam jeszcze pytanie co do gramofonu Regi ,zestaw poniżej który na początku wybrałem ,ale jakoś nikt do jego zakupu nie zachęca , przecież miałbym gwarancje i święty spokój . Czy aż tak jest mało popularna , czy mało lubiana przez forumowiczów.? Rega RP8 + Apheta 2 (preamp MC i MM Rega Aria , lub RCM ) Oczywiście dam znać...
 3. Bartek zawsze jest jakaś niewiadoma ,ale zestaw jest jeszcze na gwarancji . Jutro dowiem się więcej ,dam znać. Bartek zawsze jest jakaś niewiadoma ,ale zestaw jest jeszcze na gwarancji . Jutro dowiem się więcej ,dam znać. Bartek zawsze jest jakaś niewiadoma ,ale zestaw jest jeszcze na gwarancji . Jutro dowiem się więcej ,dam znać. Bartek zawsze jest jakaś niewiadoma ,ale zestaw jest jeszcze na gwarancji . Jutro dowiem się więcej ,dam znać.
 4. Znalazłem link jednego z forumowiczów który go posiadał . Kuzma Stabi + Stogi Co do użytkowania - ten gramofon jest świetnie wykonany i w rzeczywistości jest masywny znacznie bardziej niż to wygląda na zdjęciach. Talerz nie jest ciężki - raptem 4.5kg tyle że jest 2cm większy co powoduje akumulację znacznie większej energii (bez liczenia strzelę 20%). Jeśli słuchasz na 45 to raczej zastanów się 2 razy - zmiana obrotów polega na założeniu tulejki na rolkę napędową co wymaga zdejmowania talerza - nie jest to trywialne (ze względu na pasowanie). Co do samego ramienia - unipivot z tłumeniem olejowym w wykonaniu Kuzmy jest prosty jak cep. Mimo prostoty jest to ramię bardzo uniwersalne właśnie dzięki olejowemu trłumieniu. Pomimo małej masy efektywnej możliwość zmiany ilości oleju tłumiącego pozwala łatwo zestroić ramię z mało podatnymi wkładkami. Prostota wykonania idzie w parze z pomysłowymi rozwiązaniami takimi jak np. precyzyjna regulacja azymutu (śruba bez łba poprzecznie w przeciwwadze). Zamocowanie ramienia daje spore możliwości regulacji wszystkich parametrów (ramię jest włożone w mimośrodowy otwór w mosiężnej kolumnie ramienia). Jedynie regulacja VTA jest nieco utrudniona, gdyż trzeba ramię pewnie przytrzymać, żeby kolumna w której ramię jest osadzone nie przekręciła się względem własnej osi.
 5. Zauwarzyłem , z recenzji czytałem że zacny preamp dot.RCM sensor 2
 6. Rochu .A co sądzisz o tym zestawie w/w Kuzma Stabi-S
 7. Tym bardziej że sprzęt jest na gwarancji.
 8. Nie rozmumiem Rochu twojego założenia , że zakup gramofonu uzależniony jest od ilości posiadanych płyt. Uważam że jakieś doświadczenie mam i chcę zainwestować w coś pewnego (czytaj droższego na lata)
 9. A co sądzicie o tym zestawie poniżej , właśnie jestem nie daleko Krakowa i mam możliwość jego sprawdzenia . https://allegro.pl/oferta/zestaw-kuzma-stabi-s-7684603067 Na sprzedaż zestaw składający się z: - Gramofon Kuzma Stabi-S - Ramię Stogi-S 12 VTA - Wkładka Shelter 7000 Zestaw kupiony w grudniu 2017r, wszystko na gwarancji jeszcze na rok. W komplecie kartony, instrukcje, paragon, olej pod ramię i talerz itp.
 10. Dziękuję za sugestie ,wszystkie propozycję biorę pod uwagę . Rochu .Płyt mam ponad 150szt , większość to 180g.
 11. przepraszam nie dopisałem a więc jeszcze raz, tor audio jaki posiadam– System aktywny , WLM Aura + SubDuo12 + SystemControl V , przedwzmacniacz lampowy Cary Audio SLP-03 , wzmacniacz do suba , CD linn, lampowy wzmacniacz mocy CAD 120S orazTrafomatic Experience Elegance
 12. Przepraszam że nie odpowiadam ale ferie się zaczęły :) Jak już pisałem -Muzyka, przeważający Rock, Filmowa ,trochę klasyki. Jaki mam sprzęt – System aktywny , WLM Aura + SubDuo12 + SystemControl V , przedwzmacniacz lampowy Cary Audio SLP-03 , wzmacniacz do suba , CD linn, Gramofon jaki miałem to Gramofon Unitra Fonica GS 424 Adam i TECHNICS SL-B Jak już pisałem -Muzyka, przeważający Rock, Filmowa ,trochę klasyki. Jaki mam sprzęt – System aktywny , WLM Aura + SubDuo12 + SystemControl V , przedwzmacniacz lampowy Cary Audio SLP-03 , wzmacniacz do suba , CD linn, Gramofon jaki miałem to - Gramofon Unitra Fonica GS 424 Adam ,TECHNICS SL-B Co sądzicie który zestaw byście wybrali , znalezione aktualne oferty , bardzo proszę o porady . 1. Rega RP8 + Apheta 2 (preamp MC i MM Rega Aria , lub RCM - 2.Gramofon analogowy MUARAH MT-1 do tego ramię Jelco https://allegro.pl/oferta/gramofon-analogowy-muarah-mt-1-mr-black-7688307308?reco_id=f84b8684-1b30-11e9-b8fc-246e96840240&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 3.Gramofon Transrotor Zet3 -17490 akrylowe chassis czarne nero • aluminiowy talerz 70 mm, waga 12 kg • ramię TR-800-S • wkładka MM Uccello • aluminiowy docisk https://allegro.pl/gramofon-transrotor-zet3-prezentacja-katowice-i6717705249.html 4.Gramofon Kuzma Stabi-S – 13 500 - Ramię Stogi-S 12 VTA - Wkładka Shelter 7000 https://allegro.pl/oferta/zestaw-kuzma-stabi-s-7684603067 https://allegro.pl/oferta/gramofon-kuzma-stabi-s-benz-micro-25-7545640234
 13. Witam wszystkich forumowiczów! Bardzo proszę w miarę możliwości o rzeczowe porady co do zakupu. Chcę kupić gramofon z ramieniem wkładką i preampem. Interesuje mnie raczej nowy sprzęt , chyba że w b. dobrym stanie coś używanego. W cenie do 20.000zł Muzyka, przeważający Rock, Filmowa ,trochę klasyki. Proszę o opinie co do tego zestawu , Rega RP8 + Apheta 2 (preamp MC i MM Rega Aria , lub RCM ) Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.