Jump to content

Dancan

Użytkownicy
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1188 profile views
 1. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Pierwszy pomiar był powodem do decyzji o przebudowie, więc postanowiliśmy, że protokół z pomiarów zostanie wygenerowany po drugim pomiarze gdyż zmiany będą zbyt duże. Dlatego też na ten moment nie dysponuje wykresami.
 2. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Ja się na tym nie znam więc poprosiłem o pomoc profesjonalistę i jestem po pierwszym pomiarze. Jak skończę remont będzie drugi pomiar i dopiero reszta ustrojów. Druga sprawa, dom jest podniesiony i przebudowany, poprzednio miałem pokój w podobnym wymiarze ale z pełnymi, murowanymi ścianami i nie było problemu z niskimi częstotliwościami.
 3. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Witam Dziękuję za odpowiedz. Nie chcę dawać dwu płyt aby nie zmniejszać wielkości i tak niedużego pomieszczenia. Nie jest też dla mnie ważne czy muzyka będzie słyszalna poza pomieszczeniem. Po prostu niskie częstotliwości mają pozostać w pomieszczeniu. Druga sprawa to to, że pomieszczenie ma dwie ściany gipsowe a dwie murowane z przykręconymi di nich płytami na stelażu. Będę to wszystko zrywać (za wyjątkiem sufitu - to będzie doklejka warstwy płyt na kleju) i na gołe pustaki kleić płyty. Jedynym dylematem jest to, które wybrać.
 4. Witam Czy ktoś z szanownych kolegów miał już do czynienia z ATC CDA2 w wersji MKII. Chcę go po świętach nabyć jako uzupełnienie do końcówki P1.
 5. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Witam Mogę prosić o poradę w zakresie użycia materiałów. Bas ucieka mi przez ścianki z gipsu i postanowiłem je zburzyć i postawić normalne ściany z pustaków ceramicznych i na nie przykleić płyty albo knauf diamant lub knauf akustik plus. Mam je w podobnej cenie i nie wiem którą z płyt wybrać. Obie mają podobną gęstość, diamant jest twardsza z tego co wiem.
 6. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Czy posiada ktoś z Szanownych forumowiczów, działający link to postu Eleborth'a o budowie jego pokoju odsłuchowego?
 7. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Nawet myślałem nad takim rozwiązaniem ale to już by było za dużo strat na powierzchni pomieszczenia, a za dużo jej nie mam (4x5). Na ten moment planuje 20mm fermacel na kleju do płytek. A tak z innej beczki, w pomieszczeniu "gra" mi aluminiowy kaloryfer, czy istnieje jakiś ustrój jaki można przed nim postawić aby to zniwelować?
 8. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Jeśli dobrze rozumiem najważniejsza jest gęstość materiału czyli: fermacel gips-włóknina - 1,10-1,25 g/cm³ fermacel cement-włóknina - 0,95-1,10 g/cm³ W takiej sytuacji wybrać cement, czy gips i czy ma duże znaczenie grubość, bo cena rośnie wraz z nią, a chcę dać jedną kanapkę. I jeśli dobrze rozumiem pojęcie dobrego połączenia, chodzi i staranne przykręcenie aby nie rezonowało czy są jakieś konkretne wytyczne.
 9. Dancan

  Akustyka wnętrz

  A mogę prosić o jakieś bliższe informacje na temat płyt o jakich piszesz?
 10. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Nic w tym dziwnego, wyłożenie ścian tymi płytami to koszt około 2,5-3k/ 40m2. Aby uzyskać ten efekt za pomocą ustrojów muszę wyłożyć nimi ściany i sufit, a to już kilka razy większy koszt. Druga sprawa nie widzę u nikogo w ofercie ustrojów, które są opisywane jako odbijające niskie częstotliwości ale nie znam się na tym.
 11. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Przepraszam za post pod postem ale edycja jeszcze nie działa. Chce położyć na ścianach nowy produkt knauf'a płyty akustik plus, który posiada dużo większą gęstość od cementowych (1040 kg/m3). Znoszące się fale załatwią, mam nadzieje, pułapki jakie zakupiłem płytami chcę zatrzymać niskie częstotliwości jakie uciekają przez gk. I tu pytanie, czy położyć je na płytach gk, które nie posiadają za sobą ściany budynku czy też pokusić się o wyłożenie całego pomieszczenia i czy oprócz przykracania zastosować też klej. I drugie pytanie, czy pod względem akustycznym lepiej sprzęt postawić pod skosem czy na przeciwległej ścianie, tego skosu nie posiadającej. Z góry dziękuję za wszelakie sugestie
 12. Dancan

  Akustyka wnętrz

  I to jest chyba rozwiązanie problemu, dzięki. Poprzednio miałem drewno przykręcone do ścian, teraz 60% pomieszczenia ma ścianki z gipsu, który dla niskich częstotliwości jest prawie przezroczysty. Teraz najwięcej niskich jest nad pomieszczeniem na strychu (sufit kg wisi na prętach i na płytach wełna). Co do wymiarów to 4x5 na 2,6 i skos nad kolumnami (choć małym kosztem mogę się przenieść na przeciwległą ścianę bez skosu). Pomieszczenie jest w trakcie adaptacji czekam teraz na pułapki, potem pozostałe ustroje. Czego jeszcze mogę użyć jako barierę dla niskich oprócz tych płyt cementowych?
 13. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Niestety sam gk na stelażu stalowym przytwierdzonym do ściany zewnętrznej na ścianach za kolumnami i po ich bokach. Ściana na przeciw kolumn posiada w sobie wełnę. Dokładnie jak piszesz basu jest więcej 50 cm przed kolumną i w rogach na przeciw kolumn.Reszta pasma czysta, bez przerysowań. Teraz basu 20% w stosunku do pomieszczenia jak jeszcze było w boazerii. Nie schodzi już tak nisko jest miękki, krótki bezbarwny.
 14. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Poprzednie pomieszczenie było całe w drewnie i grało to jak należy, potem przebudowałem dom i w nowej lokacji niskie zniknęły. Może zapiankować puste przestrzenie albo dać na te puste płyty np. wapień. Podpowiedzcie coś proszę. Oczywiście już zacząłem zamawiać ustroje ale coś mi się wydaje, że jeśli basu nie ma to chyba te pustki są problemem.
 15. Dancan

  Akustyka wnętrz

  Witam Mam ściankę kolankową z płyt gk za kolumnami, niestety jest za nią pusta przestrzeń. Co mogę teraz z tym zrobić, nie mam problemu z rezonowaniem płyt ale bas w tym pomieszczeniu nie istnieje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.