Jump to content

Robert84

Użytkownicy
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

839 profile views
 1. Jak wypada Haiku Audio np. Bright w porównaniu z Cayin A70?
 2. Robert84

  Chord Qutest

  Witam, DAC został kupiony w maju 2019r w polskim salonie S4Home na gwarancji z pieczątką i dowodem zakupu. Jest w 100% sprawny i zadbany. Sprzedaję cały komplet który w skład wchodzi: kabel usb, zasilacz, adaptery, pudełko i oczywiście dac.
 3. Tak to prawda, kombinatorów nie brakuje. Jak szukałem Telefunkena to naprawdę szrotów na Ebay nie brakuje, trzeba być ostrożnym. Trafiłem raz na aukcje, wystawione jako "nowe", całe piękne napisy, ale po zbliżeniu coś mi nie pasowało. Okazało się gość nakleił taśmę klejącą żeby mu napisy nie zeszły i próbował ją odkleić ale niestety d...pa część trwale została na szkle. Wracając do mojej ostatniej zdobyczy Telefunkena Smooth Plate, bardzo fajne lampki. Po zakupie RCA Black Plate 12au7 Philips wrócił do łask, bardzo fajne połączenie. A Telefunken w połączeniu z Black Plate zdecydowanie mój obecny faworyt 🙂
 4. Na zdjęciu widać, że raczej ma jeden wspornik, a powinnienem mieć dwa 🤔 rok produkcji XL czyli marzec 1980r.
 5. Czytałem ten artykuł. Ile to trudu trzeba sobie zadać żeby laserem romby wycinać 🤦. Wygląda na to że to oryginał i sprzedawca również wiarygodny. Zmyliła mnie nazwa 803S. Kod LC69. Kusi mnie żeby kupić oryginalne pudełka i nieużywane sztuki, a sprzedawca przyjmuje zwroty.
 6. Mam do Was pytanko, czy to są oryginały? Jeżeli tak to czy ktoś z Was słuchał tych lamp?
 7. W końcu dotarły, Telefunken Smooth Plate, NOS 🤩. Nie będę się chwalił, ale udało mi się kupić za niewielkie pieniądze od sprawdzonego i pewnego sprzedawcy 👌 Oczywiście te same numery na szkle i romb na spodzie 👌
 8. Robert84

  Sprzedam/kupię

  [Hidden Content] [Hidden Content]
 9. Robert84

  Najlepsze ECC82

  Zgadzam się z Tobą w 100%.
 10. Robert84

  Najlepsze ECC82

  Potwierdzam już są. Zaiste wybitne lampy. Tak zagęściły i ułożyły mi się z Philipsami ECC83 jak dwoje najlepszych kochanków. Clear Top za bardzo odchudził Philipsa dlatego byłem ździebko zawiedziony tymi lampami. A teraz poezja!
 11. Robert84

  Najlepsze ECC82

  Dzisiaj zagościła i u mnie para dziewiczych RCA Black Plate rocznik 1950r. 😘 Sam Elvis mógł je macać 🤩 Pierwsze spostrzeżenia tak jak napisaliście, spokojne ale bogate z mnóstwem mikro detali, bardzo klimatyczne lampki. Nie tak jasne jak Clear Top z mniejszą ilością dolnego zakresu. Clear Top potrafi zejść z dolnym rejestrem do piekieł i może się wydawać troszkę bezduszny (jak to w piekle). Napewno warto mieć jedne i drugie. Lampki się wygrzewają tak więc wszystko może się jeszcze zmienić. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 12. Werdykt zapadł, po przesłuchaniu w sumie tylko 3 lamp, ale różnych szkół grania czyli Philips, Siemens i GE. Jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia. Najlepiej z tej trójki wypadł u mnie GE 12ax7WA. Co najbardziej mnie zaskoczyło to: niesamowite odwzorowanie instrumentów i wokali. Dużo powietrze, szczegółowa ze świetną lokalizacją dźwięku, organiczna średnica i dolny rejestr. Słuchanie Jazz-u/Yass to jak obcowanie z muzyką. Pierwszy raz doświadczyłem czegoś takiego jak dźwięk potrafi wprowadzić w wibracje powietrze. Potrafi to również Siemens, genialna lampa do muzyki elektronicznej jak Kraftwerk, Autechre, czy Aphex Twin, ale niestety już nie tak moim zdaniem uniwersalna jak GE. Mega szczegółowa, szybka, neutralna w barwie i techniczna w dobrym znaczeniu tego słowa, ale nie sucha z punktowym bardzo precyzyjnym lecz lekko powściągliwym basem. Co do Philips-a, w porównaniu do pozostałych, nie taka fajna na górze jak dwie pozostałe i nie taka fajna na dole jak GE. Nawet ta średnica bardziej mi się podobała w GE niż w Philipsach. Takie są moje odczucia. Lampa towarzysząca to 12au7 RCA Clear Top, na dniach spodziewam się RCA black plate 1950r. Bardziej podoba mi się Amerykańska szkoła grania i raczej pójdę tą drogą. A na zdjęciu Siemens 🙂
 13. Telefunken to raczej nie jest? Kurcze apetyt rośnie w trakcie jedzenia...
 14. Czy warte są coś te lampy? Smooth Plate.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.