Jump to content

GREGO3city

Użytkownicy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

275 profile views
 1. Super pomieszczenie sobie szykujesz, aż kurcze zazdroszcze:) Drewno, jak rozumiem tylko na konstrukcje, bo jako obudowa, zdecydowanie nie. Drewno sprężynuje, przez co może wpadać w drgania, rezonanse, dużo lepiej obudowę wykonać z MDF/HDF/płyta wiórowa. Zauważ, że kolumny, nawet te audiofilskie w kosmicznych cenach nie są wykonywane z drewna (być może są wyjątki, ale ja ich nie znam) Ponad to, co zostało już tutaj zauważone i podkreślone, i sam chyba zdajesz sobie z tego sprawę - akustyka to punkt wyjścia by osiągnąć właściwy efekt. Żaden sprzęt nie zabrzmi dobrze jak pojawią się duże wzmocnienia i osłabienia basu, niekontrolowane odbicia, pogłos:) A w dużym pomieszczeniu, takie jak masz, mogą pojawić się problemy przy bardzo niskich częstotliwościach a im one są niższe, tym trudniej zapanować, u Ciebie mogą być one naprawdę baardzo niskie.:) Kibicuje i życzę sukcesów!
 2. Mateusz dziękuje, Dobrze podpowiedziałeś, jestem mega zadowolony, "kolumienki" spisują się świetnie :)
 3. Tak, i obraz w kinie tez jest gorszy od TV bo jest odbity :) No litości... No litości...
 4. Szukam nówek. Przesłuchałem Heco Aurora 700 - to nie to. Generalnie zwiększyć chyba muszę budżet, Bo to co słuchałem mi nie odpowiada. Przesłuchałem też - przypadkiem - w salonie Denona Canton 509. To chyba pierwsza kolumna która brzmieniowo mi pasuje. Ale cena... 8,5 kzł za zestaw 5.0 + ampli...
 5. Do @subfan- nie bądź niemiły i bezczelny bo nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi i jeśli to ci nie pasuje to czemu w ogóle odpisujesz ,forum jest od tego żeby się dowiedziec czegoś nowego czy poznać kilka odpowiedzi i nikt nikogo nie zmusza do odpisywania.
 6. Nowe. Pisząc 606 masz na myśli zarówno 606 jak i 608 (i ich nowsze konstrukcje?) A Audio Avant Pro? One również mają woofer skierowany na bok. Czy taką kolumna można umieszcza bezpośrednie przy ścianie - tylko do KD, do muzyki może być odpowiednio odsunięta (wiem że to nie idealne rozwiązanie ale zawsze jakieś).
 7. subfun Klipsch który proponujesz wykracza po za budżet. 6kzł kolumny + 2,5kzł na amplituner i mamy juz ponad 8 kzł a ja bym chciał się zamknąć w 6-6,5 kzł (ampli+kolumny 5.1). I tak jeszcze 4 stówki pewnie pójdą na kable. Z suba nie rezygnuje, poprostu nie teraz. Wolę kupić trochę lepsze fronty i dokupić suba później. Mam jeszcze takie pytanie, głośniki typu Audio Pro Avanto, jamo s626,628 mają głośnik basowe skierowana na bok. Czy można taki głośnik umieścić przy ściance, z wooferem skierowanym do środka? Bedzie tam stała tylko niska (ok 40-45cm) szafka rtv.
 8. Dziękuje za odpowiedzi, zapomniałem napisać że nie biorę pod uwagę używanego sprzętu. Ktoś też wcześniej (przed fackupem forum związanego z nowym silnikiem - zdążyłem założyć temat po czym przepadł bezpowrotnie) zasugerował przestawienie suba na środek pomieszczenia, to oczywiście cena uwaga i na pewno się zastosuje). Podał też ktoś propozycje kolumn Heco... ale nie zdążyłem sprawdzić i nie pamiętam co to było... Ale! zasugerowany podesłanymi linkami umówiłem się na odsłuch Monitor Audi MR4 i MR6. Zobaczymy jak one brzmią. Raczej subwoofer kupię w późniejszym czasie, bo poczytałem i wychodź że porządny sub zaczyna się od 2,5kzł. Na teraz skupiam się na 5.0.
 9. Jeszcze raz założę temat :) Mam taki dylemat, przymierzam się do zakupu systemu audio który będzie służyć zarówno do KD jak i słuchania muzyki (50/50). Pierwotnie miałem pomysł ale jak ze wszystkim w życiu im dalej w las tym więcej pytań. I tak oto... jestem tutaj. Kilka spraw podstawowych. rozmieszczenie kolumn jak na załączonym obrazku (pierwszy raz będę wstawiać zdjęcie wiec mam nadzieję że jest widoczny). X1 to miejsce słuchania muzyki a X2 to oglądania filmów. Pomieszczenie 25 mkw. System 5.1: kolumny + amplituner. Cena... na właśnie... ok 7kzł (aczkolwiek powoli dojrzewam do decyzji by wstępnie kupić 5.0 a subwoofer w późniejszym czasie). Zależy mi na tym by kolumny były w miarę zgrabne ok 20cm szerokości (szersze kolumny zawężą ekran), oraz bass-reflex, do przodu ze względu na bliskość ściany. Do tego kolorystyka: wskazane czarna ale brązy też są dopuszczalne Wiem że ustawienie w rogu nie jest optymalne dla muzyki wiec przewiduje ich odsunięcie na jej potrzeby, do KD idą w róg. Wstępnie upatrzyłem sobie set Wilson Raptor 7, poszukałem, poszperałem, no i umówiłem się na odsłuch: Wilson Raptor 7, Indiana Line Tesi 561, + Pudio Pylon Saphire. W drugim salonie sprzedawca odradzał mi Wilsony, a zaproponował: Pylon Pearl 27 i zaprosił w środę na odsłuch, podłączy też jeszcze kilka innych kolumn, aczkolwiek puścił Tannoy Mercury 7.4 i... o kurcze, naprawdę ładnie zagrały (tylko że niestety są trochę za szerokie) I tak pytanie: jaki zestaw 5.1 (ampli + kolumny) do 7kzł. Ewentualnie 6-6,5 kzł na zestaw 5.0 a subwoofer później? Na tą chwile kolumny które przesłuchałem: 5.1 - Wilson Raptor 7 - Pylon Audio Spahhire 25 - Indiana Line Tesi 561 Zasilane przez Denona 2500 i Yamahe 685 Wnioski z odsłuch są... jakby nie co mało, mocy, basu, podstawy. Porównuje je do BW DM602S3 gdzie miały one zdecydowanie więcej energii tylko ze były jakby nie co suche (amplituner Yamaha 596) Czego szukać? systemu 5.0 a subwoofer później? Niestety tu typów nie mam. Jaki zestaw, który zagra energicznie, nie będzie pykać tylko łupnie tak porządnie, jestem lekko podłamany po pierwszym podejściu. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.
 10. GREGO3city

  Powitanie

  Cześć wszystkim jeszcze raz! :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.