Jump to content

AndrzejG2

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

239 profile views
 1. AndrzejG2

  Audio over IP

  Dziękuję wszystkim za pomoc. Przeinstalowałem wszystko oprócz windowsa. Na słabszym komipe córki jest zdecydowanie lepiej a transmisja do odbywa się po wifi. Też nic nie pomogło. Zapewne oprogramowania, które działają na komputerze mają wpływ na latencję, zauważyłem, że jak uruchamiam program pocztowy, to wtedy na chwilę wszystko szlag trafia. Mam również zainstalowany program, który musi aktualizować na bieżąco bazę danych na serwerze i pewnie on też mocno sieje i blokuje. Myślałem, że dante pozwoli mi na jakiś czas odłożyć zakup kompa pod muzykę, ale widzę, że się inaczej nie da. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, jak coś się zmieni dam znać. A jak wygląda latencja na waszych Dante?
 2. AndrzejG2

  Audio over IP

  Dziękuję wszystkim za odpowiedź. też próbowałem i też bez zmian Jest ustawione "automatyczne negocjacje". Jakaś sugestia ustawienia na sztywno? To już próbowałem wcześniej i w ogóle nie pomaga, a nawet nie ma żadnej reakcji. Komputer "zaczął współpracować" po obniżeniu częstotliwości próbkowania do 48khz, średnio co 3 sekundy gubi pakiet i o muzyce można zapomnieć. Po godzinie połączenia na karcie z płyty głównej ponad 1000 błędów. Inny test: Godzina 48 khz bez muzyki. 48 khz z muzyką kilka minut później, poszło ostro! 20 sekund 96khz Dodam jeszcze, że jadę na zasilaniu bateryjnym 3,3V.
 3. AndrzejG2

  Audio over IP

  Od jakiegoś czasu posiadam pudełeczko DIGI-DIO-XLR i mam z nim spore problemy, w sumie to nie wiem tak naprawdę gdzie jest problem. Założyłem, że będę korzystał z kompa, na którym na co dzień pracuję. Wyposażyłem go dodatkowo w kartę 1Gb, położyłem sieć ze switchem po środku, wszystko ok 20m ekranowany przewód uziemiony od strony switcha z odciętym ekranem przy komie i DIO. Komunikacja jest, natomiast latencja nie daje rady i o dziwo DIO bezpośrednio podłączone do kompa nie chce w ogóle działać i tutaj latncja jest pow. 100 msec.. Na odległość poprzez switch jest lepiej, ale latencja skacze i nie daje się tego słuchać. W kompie pousuwałem i powyłączałem wszystko co obciąża, chociaż konfiguracja do słabej nie należy i wszystko śmiga, aż miło. Do obsługi muzyki mam zainstalowanego Roona, a cały transfer do i z kompa odbywa się po sieci bez wifi. Do sprawdzenia użyłem jeszcze laptopa córki i okazało się, że jest zdecydowanie lepiej (choć do ideału daleko), można podłączyć bezpośrednio i po sieci z latnecją średnio 1,7 msec. Sam już nie wiem co z tym zrobić, w ustawieniach (chyba) grzebałem na wszystkie możliwe sposoby. Może macie jakiś pomysł, żeby to DIO rozruszać. Pozdrawiam Andrzej.
 4. Jak i czy w ogóle można dodać radiową trójkę w Roon?
 5. AndrzejG2

  Interkonekt DIY

  Potrzebuję pomocy w doborze wtyków RCA na kabel 10,5 mm w nie przesadzonej cenie. Co byście polecili? Dzięki z góry.
 6. AndrzejG2

  Audio over IP

  Rozumiem , że źródłowe USB może być zwykłe nieoczyszczone, a konwerter wyczyści o odszumi wszystko? Czy lepsze liniowe zasilane źródła ma również wpływ na jakość?
 7. AndrzejG2

  Audio over IP

  Też są głosy, że awaryjny.
 8. AndrzejG2

  Audio over IP

  Widzę, że masz DIO, więc było z czym porównywać. Duża różnica?
 9. AndrzejG2

  Audio over IP

  Orzesz w mordę, to ja poświęciłem weekend na przewertowanie tematu, ciesząc się, że jest firma, która kładzie wszystkie rozwiązania na łopatki, a tu masz malina lepsza i wszyscy wyprzedają Dante. I co teraz?
 10. AndrzejG2

  Naim club

  Zapytam o urządzenia do streamingu z poza stajni Naim, które lepiej się sprawdzą niż np. ND5 XS. Oczywiście w połączeniu z resztą Naima.
 11. AndrzejG2

  Naim club

  W tej chwili pozostały mi z ubiegłego wieku Fonus 300, radzą sobie nawet całkiem nieźle, ale niedługo pójdą w odstawkę. Patrzę w stronę Audiovector, Spendor , tylko nie mam skąd wziąć na testy. https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-fonus-classic-300-highend-dla-audiofila-i7374295712.html
 12. AndrzejG2

  Naim club

  Witam serdecznie Towarzystwo Klubowe, jako nowo upieczony posiadacz klocka SN2 ze stajni Naima wpisuję się do klubu miłośników tego sprzętu. SN2 posiada wzmacniacz słuchawkowy i tutaj pytanie, czy macie doświadczenie w odsłuchu i doborze słuchawek. Chciałbym nabyć słuchawki w nieprzesadzonym budżecie, ogólnie słucham zrównoważonej muzy, ale lubię sobie czasami odskoczyć w stronę rockowej młócki. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.