Jump to content

Petroniusz25

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

139 profile views
 1. Nie robiłem fotek i nie wiem na bazie którego on jest zrobiony. Spostrzeżenia nasunęły się same i zakładam,że identyczne każdemu. Spytasz dlaczego....? mały niuansik.... Radiator owszem aluminiowy długi na 2/4 szerokości amplitunera i tylko z jednej skrajnej strony 4 tranzystorki mocy-reszta radiatora pusta-jakby brakowało tranzystorów. Poza tym....tak na marginesie słyszałem też opinie sprzedawców,że większość ampli stereo jest przerobiona z kina domowego (wyciągnieta część bebechów z 5.1 na 2.1 lub 2.0 i mamy stereo)
 2. Po mojej opini chyba nie bedzie chętnych na kupno tx8390-i dobrze bo nie jest tego warta.Ucierpią tylko dystrybutorzy....no cóż....to bubel przerobiony a Ampli kina domowego. Bynajmniej Yamaha 803 D jest na bazie wzmacniacza AS 701 (a nie kina domowego jak onkyo) I ZDECYDOWANIE LEPSZA OD TX8390 ,a do tego tańsza.
 3. Byłem napalony na tego tx8390,bo niby z tego co czytałem miał być lepszy od yamahy 803 d.Z opisu równiez tak wynikało bo trafo większej mocy niż w 803 D....Ale bardzo się zawiodłem. Yamaha 803 D była dość poprawna.Mogłem potencjometrem zrobić na pełną moc i dawało się słuchać .Przy Onkyo....3/4 mocy i zniekształcenia potworne. Odpuszczam definitywnie funcjonalność amplitunerów i skupiam się jednak na samym oddzielnym wzmacniaczu + zewnętrzne dodatki do pełnej funkcjonalności sprzętu.
 4. Takie odniosłem wrażenie,że tx 8150 jest na drodze wzmacniacza lepiej ułożone pomimo mniejszej mocy. Kogoś tu niby rozbawiłem pisząc,że testowałem tylko godz. Po co miałem więcej....nie sprawdzałem innych funkcji,bo moim priorytetem był przekaz audio,czyli sam wzmacniacz. Mnie z kolei śmieszą niekoniecznie w tym wątku,ale chodzi o wpisy o "wygrzewaniu sprzętu"... Zastanawiam się....czy ktoś, kto kupuje smartfona również go wygrzewa.....? Ale wzmacniacze wygrzewają....bo niby się układają..... To receptory słuchu-ucho ludzkie zmienia preferencje na odsłuch,a nie elektronika. Jakoś nie słyszałem aby ktoś kupił smartfona i był on-" wolny", a po wygrzaniu procesor w nim szybciej chodził.... Cóż różni są ludzie....
 5. Kupiłem ten ampli-na szczęście przez internet z odbiorem w sklepie i mogłem go zwrócić do 2 tyg. Zrobiłem to po 1 godzinie.SPRZĘT TRAGEDIA !!! Sugerowałem się ...hm....pozytywnymi wpisami tutaj....niestety ....Nie wiem kto to pisze i dla kogo.... Wydawało się,że ampli bedzie ok. niby duża moc 2x140 W PRZY 8 omah.Trafo 340 W. Po rozpakowaniu przez otwory wentylacyjne rzuca się w oczy radiator aluminiowy długi prawie na całość ampli,ale co z tego jak na mim tylko 4 tranzystory,czyli po 2 na kanał-biednie.2/3 DŁUGOŚCI RADIATORA PUSTA.No tak ampli przerobiony na stereo z kina domowego.Trafo jak na 340 w też jakieś małe....Już na wstępie odechciało mi się go podłączać.Ale mówię sobie ...zobaczymy.... No i moje przypuszczenia potwierdziły się.Podpiety pod Heco Aurora 1000....Moc to może i ma te 140 W ale przy 2/3 mocy zniekształcenia takie wchodzą,że słuchać się nie da. Dynamika również do banii.Płasko gra dżwięki to" groch z kapustą". Spakowałem go i z powrotem do sklepu. Mój 30 letni Kewood ka 7020 jest chyba o 2 klasy lepszy.. Poprzednio gościł u mnie przez pół roku Yamaha 803 D i moge powiedzieć ,że była zdecydowanie lepsza.803 D dało się już przyjemnie słuchać.Ten ONKYO to jakieś nieporozumienie.Kilka lat wcześniej miałem tx 8150 i powiem,że ten lepiej grał od 8390. Piszę to dla przestrogi,a amplitunerów najlepsza jest Yamaha 803 D. Chyba,że komuś zależy na hdmi,a dzwięk ma gdzieś ...to niech sobie kupi 8390.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.