Jump to content

SzaacH

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przelutowalem razem. Po gnieździe można spodziewać się odrobiny więcej detali i minimalnie większej rozdzielczości (nie tylko ja przelutowalem to gniazdo) Cała reszta o której pisałem dotyczy tranzystora. Zmienia brzmienie całego DAC bardzo wyraźnie. Moim zdaniem w bardzo dobra stronę.
 2. Bardzo podoba mi się ten opis. Jak dostałem Holo miałem dokładnie takie samo odczucia. Rozpakowujesz, podłączasz i wszystko jest na swoim miejscu muzycznie. Nie wiem nawet czy to zaokrąglenie - nie ucina żadnego pasma, są wszystkie detale, wspaniała scena i 100% brak nerwowości. Wiem tym samym dlaczego wielu userow nie chce wracać do sygnatury Delta-Sigma. Holo że względu na budowę i rozwiązania daje łatwe opcje upgrade I dopasowania go do siebie ( przy zmianie kondensatorow). Nie ze wszystkimi DAC R2R jest podobnie.
 3. Dużo można jeszcze zrobić 😉 1. Wymiana diody x12 na Vishay 2. Wymiana kondensatorów w zasilaniu wszystkich 3. Wymiana kondensatorów w torze audio. 4. przetwornice 6 i 5V oraz tranzystor jak wyżej u mnie 5. po tych zabiegach wymiana zielonych kostek Vishay ( obok ostatniego opa) na lepsze kondy foliowe w zależności od preferencji w dźwięku ) z drobniejszych - gniazdo BNC ( jeśli używasz, lub chcesz drugi COAX) wyludnianie/ominiecie filtra przy toroidzie ( jeśli nie masz już tego zrobionego)
 4. To dokładnie takie gniazdo: [Hidden Content] Ja kupilem takie w Audiophonics. Można też wlutować takie samo ale COAX, wtedy DAC będzie miał 2x COAX. Są też dostępne na AliExpress. Dużo pewniej w nim siedzi kabel tez vs stock.
 5. Wczoraj do listy modów doszła wymiana tranzystora na NTE51 lub podobny, u mnie Motorola. Wymieniłem też gniazdo BNC. Po tym ostatnim zabiegu XS dostał niezłego kopa jeśli chodzi o scenę muzyczną ( szczególnie na głębokość) pojawiła się piękna barwa, większą separacja instrumentów, detale kolejne z tła. Dac stał się bardziej muzykalny. Bardzo mocna modyfikacja. Zmiana przypomina wymianę regulatora/przetwornicy 5V na dyskretną. Tym samym dla mnie na razie to koniec modyfikacji, przy kolejnym zamówieniu z Hificollective, dorzucę jeden lub dwa kondensatory AN. Przylutowane wszystkie gniazda, wymieniłem też 2x1000uf 16v Nichicon FG na Muses KZ 35v.
 6. Po przetestowaniu różnych DAC to właśnie strona techniczna decydowała u mnie czy jestem zainteresowany czy nie. Jeśli chodzi o porównanie XSa po modach i Holo, XS jest odrobinę jaśniejszy z większą dynamiką. Żaden z tych DAC nie faworyzuje żadnego pasma, XS wydaje się grać mocniejszym dźwiękiem, ale słychać to tylko w basie. Jest szybszy niż Holo. XS ma lepsze wybrzmiewania talerzy, ale nie męczy w żaden sposób, nadaje się do długich odsłuchów. Tak jak pisałem jest po modach bardzo wrażliwy na kable, opampy, lampy itp. Dlatego pisałem że Holo wydaje się grać odrobinę pod kocem, zachowawczo, w porównaniu do XSa ( można to nazwać może większą gęstością dźwięku z Holo). Scena jest bardzo podobna we wszystkich kierunkach. Na głębokość chyba nawet lepsza w XSie.
 7. Ja jestem z Warszawy. Co masz zmienione w swoje wersji A?
 8. Nie nie miałem M6S u siebie. Chciałbym żeby coś było jasne. Do niczego nikogo nie przekonuje. Opisywałem porównania XSa do popularnych maszynek, pewnie kolo 10 różnych DAC. Od 1000 do 4k PLN. Nie robiłem też tych osłuchow sam. To też jest opisane. Można o nich poczytać we wcześniejszych wpisach. XS po modach związanych z zasilaniem ( uważam je za kluczowe) to inny DAC. Powiem więcej - tak jak pisałem jakość zastosowanych kondensatorów jest bardzo przypadkowa, ESR kondensatorów waha się od 0,5 do ponad 4 ohma. Dlatego tak bardzo XSy grają inaczej u różnych userow. Zastosowano rowniez czasami inne, źle dobrane pojemności, tak jak u mnie. To co napisałem o modach i porównaniu do Holo/Asterion to informacja którą można przyjąć i coś zrobić z XSem, albo nie 😉 to nie mój wybór. Ja zrobiłem te modyfikacje i jestem z nich bardzo zadowolony. Serio nie mogę dyskutować z kimś kto nie słuchał tego DAC po modach. To nie jest tylko moja opinia. Każdy kto zaczyna go modyfikować widzi dużą poprawę w dźwięku. Tyle i aż tyle. Jak ktoś będzie chętny chętnie odpowiem co dokładnie zmieniałem. Pisałem jedynie o technicznej stronie dźwięku, dokładności, detalach itp. Nie dotykam w ogóle sygnatury dźwięku, muzykalności itp. To są bardzo subiektywne odczucia. To co ja nazywam muzykalnością będzie przesterem dla kogoś innego. I na odwrót. DAC to tylko jeden z wielu elementów toru, to czy coś słychać czy nie po zmianach, to też inna bajka.
 9. Holo Spring ma bardzo dobre opinie - w sumie ciężko znaleźć w ogóle złe. Chciałem dobry DAC R2R - wiec pod uwagę ( w rozsądnych pieniądzach dla mnie) brałem Ares, Pontus, albo własnie Holo Spring. Zdecydowała dostępność i kasa. Armature jest własnie produkcją Holo na rynek EU. Taka hybryda - wg Audiophonics - inna wersja (jak pełna 3) nie jest uzasadniona kosztowo i nie przynosi takich zmian vs v1. Dlatego Asterion ma lepsze trafo - O-type, ale standardowe kondy ( pewnie żeby obniżyć koszt). XS w tym czasie był po podstawowych modyfikacjach (zmienione gniazdo zasilania i wymienione kondy czarne na Janzenty czerwone) w tym porównaniu Armature było we wszystkich aspektach lepsze - scena, nasycenie dźwięku, detale, tło itp. Holo we wszystkich aspektach technicznych było lepsze od XSa. Izolacja i kwarantanna spowodowały że postanowiłem zmodyfikować mocniej XSa, powiedzmy z nudów 😉 Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Żeby było śmieszniej, sygnatura dzwieku XSa jest teraz po modach bardzo podobna do Holo, z tym że dźwięk jest bardziej otwarty. Holo w porównaniu z nim gra jak by był pod kocem. XS zyskał po modyfikacjach bardzo dużą neutralność. Oczywiście jak zamknę moda XSa ( tranzystor Motoroli i nowe gniazdo BNC) zabiorę sie za Holo - wstawię 4 kondy główne flitujące 4700uf (na Mundorfa Mlitic) i pewnie dam miedz lub coś pokroju Jupitera w miejsce wyjściowych MKP. NIe wiem co zrobić jescze z Panasonicami FC 3300uf w zasilaniu, nie za bardzo wiem na co je zamienić żeby coś tam się zmieściło o podobnej wielkości. W ścieżce audio Armature ma Nichincon KZ i Elna Simplic 2. Tym się sugerowałem dobierając kondensatory do XSa. Po modach w Holo czekuję wtedy co najmniej wydajności w wersji 3 lub lepiej ( jak wspominałem w wersji 3 w oryginale jest tylko SGO Evo) Oryginalne Holo w najnowszej wersji 3 ma jedną zaletę w wersji - zdalne sterowanie. To może być ważne dla niektórych userów. Dla mnie nie jest to istotne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt że wersja najmocniejsza oryginalnego Holo KTE ( v3) to 2600 USD + cło i podatek (w EU to prawie 3000 euro) .... (różnica 1000USD/EUR między wersją 1 i 3) sa tez inne różnice pomiędzy wersjami 1 i 3 ale już mniej istotne ( bezpiecznik, inne łączenia elementów, itd) Dlatego własnie wybór padł na Armature Asterion - za 1600 Euro. Uważam go za bardzo dobry przetwornik, najlepszy jaki na razie słyszałem w stocku 😉 Jest w tym coś, ze w trybie NOS, czaruje tak jak piszą w recenzjach userzy. Nie zawiodłem się wcale.do tego bardzo dobre USB (w wersji 3.0 BTW, a nie jak większość na rynku 2.0)
 10. Zdecydowałem się na Holo w wersji Armature Asterion z 2 powodów. Pierwszy nie chciałem płacić dodatkowej kasy za same kondy w wersji 3, trafo mam takie samo jak w wersji 3. Sam mogę zrobić upgrade wymieniając 4 duże kondy w zasilaniu i 2 w kondensatorach wyjściowych. W wersji 3 jest tam Evo SGO ( nawet nie Supreme) nie było sensu dokładać takiej kasy. 2 powód: Dostępność Antaresa. To podobno też perełka. Niektórzy mówią że lepsza od Terminatora 😉 problem w tym że jeszcze miesiąc temu trzeba było na niego czekać od 8 do 10 tyg, + czas wysyłki. Do tego trzeba dorzucić problemy z transportem lotniczym, więc kupiłem coś w EU. Antares był prawie niedostępny w EU. Więc pozostawał tylko producent. Przy zakupie swoich XSow zawsze płaciłem i podatek i VAT. Niestety (transport DHL)
 11. Ja znów ponawiam prośbę 😉 Jak ktoś ma wersję z podwójnym trafo, na AKM 4497 to ja poproszę 😉 Każdy może zrobić też jak ja: Kupić nowy DAC za 7K PLN, postawić koło XSa zmodyfikowanego i zastanawiać się co zrobić z nowym sprzętem. Pełna zgoda - ten za 7K na logo takie jak trzeba i ładniej wygląda na półce audio. I jeszcze na forach piszą ze gra lepiej od wielu klocków za 3x taka kasę.
 12. Mówiąc szczerze sam byłem bardzo sceptycznie nastawiany do modyfikacji i wymiany podzespołów. Byłem w swoim opisie nad wyraz delikatny 😉 Mogłem napisać że opadłą mi szczeka i XS deklasuje sprzęt 3 krotne drożyszy (Holo spring, Audio GD 28.38 itp) i uważany przez wielu jako bardzo dobry. Tylko że to niczego nie wnosi. Oczywiście trzeba posłuchać. Ale ciężko się rozmawia z kimś o DAC, którego się nie słuchało 😉 To na napisałem nie jest z kategorii "wydaje mi się" albo "myślę że" 😉Mam inne DAC i testuje XSa od dobrych kilku miesięcy. I to juz 2giego 😉 z modyfikacjami i bez. 😉 I nie poprawiam sobie humoru pisząc o tym na forum, że dobrze wydałem 1000 zł 😉 trochę zataczamy znów koło i wraca pytanie czy w ogóle warto modyfikować i poprawiać producenta. W tym przypadku zdecydowanie tak. Całkowita zgoda co do tego że nie każdemu podejdzie sygnatura dźwięku która mi się podoba. Tu się zgadzam. W moim odczuciu XS zwraca dźwiękowo kilkukrotnie więcej niż się w niego wkłada PLNów. Czyli modyfikacja nie tylko jest uzasadniona, ale jest wręcz jest marnowaniem potencjału sprzętu 😉
 13. Spokojnie można się zmieścić w 1000 zł dla wersji B - oczywiście wszystko zależny od kondensatorów - można pójść w zasilaniu w ELNA LAO lub taniej jeszcze - 3x 13 zł ( 4700uf) lub Mundof Mlitc za 3x60 zł za szt 😉 Kondensatory w ścieżce audio to grosze ( po kilka złotych) Głowny koszt modów to OPA ( ale jeden na początek wystarczy)
 14. W akustykę zawsze warto pójść. Tylko że dla każdego to znaczy coś innego 🙂 akustyka będzie dobra bez względu na sprzęt jaki będziesz miał i nawet jeśli zmienisz coś w systemie pomieszczenie będzie gotowe na kolejne sprzęty 🙂 Modyfikacje też można robić stopniowo. Nie trzeba iść od razu na całość 😉 BTW Jeśli ktoś ma XSa na podwójnym trafo i AKM 4497 ( Wersja B) i chce go sprzedać, proszę o info 😉
 15. Mam 3 systemy. NAD356 po modyfikacji Yaqina 30L mod, i Lyngdorfa SDA 2175 z Khozmo na Takman Rei. Kolumny Heco Aurora 1000, monitory Impuls Audio Alize- kable customowe robione przez usera innego forum. ( Miedź z nutką srebra, ale tego srebra malo) Kable IC to czysta miedź, bez srebra. Testowałem XSsa w różnych konfigach i z różnymi DAC (zawsze porównania z 2 lub nawet 3 na raz) Akustyki nie dotykałem, czytaj jest do du... 😉 Ale warunki osłuchowe wciąż były te same. Dlatego tak bardzo jestem ciekawy XSa po modach w dobrym systemie i dobrej akustyce - lub chociaż poprawnej 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.