Jump to content

SzaacH

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety nie mam możliwości ani wiedzy aby zrobić taką przeróbkę 😉 Dodam tylko że w obu wersjach kabel zasilający to jakaś kpina, nawet jak na standardy komputerowe 😉 warto też dołożyć parę groszy i wymienić kabel.
 2. Witajcie. Od jakiegoś czasu mam u siebie XS 05B na AK4495, dziś trafił do mnie XS 05B na AK4497, lepszą lampą GE i lepszym transformatorem. Porównywałem oba na stockowych opampach - wersję różnią się nieznacznie. Mocniejszy AKM jest minimalnie bardziej szczegółowy i w moim odczuciu lepiej kontroluje niski bas - czy warto dopłacać? Chyba nie 😉 Na lampach też nie ma dużej różnicy ( rosyjska vs GE - ta druga jest mniej muzykalna, ale bardziej szczegółowa, mniej tez basu - przynajmniej tak wychodzi u mnie w systemie) Oba DAC zdecydowanie lepiej grają po wyjściu zbalansowanym. Co najmniej o klasę wyżej ( dynamika i detale). Opki - Staccato na buforze i 2xmusses 8920. Kiedy dziś dostałem DAC na mocniejszym AKM ,ale na stoskowych opampach, przez chwilę myślałem, że coś się stało z jego lewym kanałem, wydawał sie grac głośniej niż prawy... może się uszkodził w transporcie itp... to była po prostu różnica stock vs mój poprzedni XS 05B ze Staccato i Musses - po prostu tak gigantyczna - scena, dynamika, detale... dla mnie gra po zmianie opów o 2 klasy wyżej - to przepaść... Porównywałem też Staccatto z Burson V6 Vivid - Staccato dużo bardziej pasuje do XS w moim odczuciu. Kupić ten DAC i nie wymienić opampow to strata pieniędzy 😉 Całość gra w konfigu NAD 356 (z modem) + Impuls Audio Alize. Jak ktoś ma 2x LME49860 na sprzedaż, proszę o pw. Chętnie protestuję 😉
 3. Witam Kupię jak w tytule końcówkę Proton AA-1150 lub AA-1200 oraz przedwzmacniacz Proton 1100. Może ktoś ma w kolekcji i chciałby się pozbyć w rozsądnej cenie 😉 Interesuje mnie stan bardzo dobry/wzorowy. Pozdrowienia Maciej
 4. @fkzetor Dzięki na pewno spróbuję. Dostałem też dziś do posłuchania VDH CS 122 HB.
 5. Witajcie :) To mój pierwszy post wiec po pierwsze: dzień dobry! Czytając ten wątek doszedłem do wniosku, że potrzebuję porady użytkowników kabli Qed. Mam obecnie Qed Ruby Anniversary Revolution, gra z NAD 356 oraz monitorami Impuls Audio Alize. Kable są genialne, chodzi mi ilość detali jaką przekazują. Niestety w moim zestawieniu grają za jasno, może nie jazgotliwie ale "krzykliwie", Chciałbym delikatnie ocieplić ten swój dźwięk, zachowując ilość detali, po bezpośrednich testach z innym kablem ( Audionova) fajnie by było zyskać trochę też dołu (lubię punktowy szybki bas). Quedy w moim odczuciu w setupie w niskim pasmie też grają zbyt chudo. Czy możecie polecić coś w budżecie max 500-600 zł za komplet 2 odcinki ok 2,5m każdy ( standard bez bi-wire) ? Oczywiście w grę wchodzą tez kable używane. Detaliczność jest tu priorytetem ;) Gdzieś tu na forum ktoś wspominał o Chord Odysey jako alternatywę. Nie wiem czy to dobry kierunek. Z góry dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.