Jump to content

SzaacH

Użytkownicy
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by SzaacH

 1. SzaacH

  Potrzebuję ...

  Szukam prostego, dynamicznie grajacego pre lampowego do które może zgrać się w klasie D. Bardzo chętnie DIY. Oczywiście coś co nie spowoduje koniecznosci obu nerek na raz ? super jeśli będzie ze sterowaniem głośności pilotem. Thx!
 2. Opa to zupełnie inny temat. Testowałem kilkanaście różnych kości w tym Staccato i Bursony vivid i najepiej grają u mnie LME 79722 z AD 825 na buforze. Dlatego pytam o kondensatory. Nie mam schematu i płytka tez nie jest opisana.
 3. Gdybym nie wiedział jak trzymać lutownicę nie pytał bym o upgrade. ? Rozutownice też mam i to całkiem niezła. Ta wersja nie była opisywana, albo coś przeoczyłem. DAC ma spory potencjał, dlatego pytam. Dlatego że nie posiadam tak głębokiej wiedzy o podzespołach elektronicznych i wiedzy o tym układzie, stąd te pytania. Dakow przerobiłem już parę, i mam też kiła u siebie ?
 4. Cześć. Potrzebuje podpowiedzi od bardziej doświadczonych kolegów w kontekście tuningowania DAC na 1794. Mam wersję Blue Bird, inna płyta od tych które tutaj w większości są pokazywane. Nie mam schematu ani oznaczeń kondensatorów na PCB ?. Może go znacie albo układ cos Wam przypomina. Pomożecie mi zidentyfikować diody? Nie mam pojęcia czy SByV-27/100 tez tutaj podejdą (8 szt). Zamieniam wymienić elektrolity wszystkie okrągłe ( bez tych BC 2200UF,25 V - nie mogę znaleźć nic sensownego na zamianę. Pytanie czy ruszać w tej konfiguracji małe kondensatory przy OPA? jesli tak to na jakie.,
 5. Hahah ? bardzo dobrze. Ale mam nowe kolumny i aż się prosi o korektę. Wjechały Gradient Revolution ?
 6. Witam Panowie, jeśli ktoś ma preamp DPA1 i chciałby sie go pozbyć to proszę o info ?
 7. Witam, jeśli ktoś ma gotowa końcówkę (AS21200) z wyjściami XLR i RCA i chciałby się jej pozbyć poproszę PW. ?
 8. SzaacH

  Potrzebuję ...

  Witam. Potrzebuje oryginalne i w dobrym stanie 2xTDA1541 i SAA7220P. Kontakt na PW.
 9. SzaacH

  Potrzebuję ...

  Cześć, Szukam Jupiterów Copper Foil Paper & Wax 1uf, 600 V chyba że ktos zna dobry odpowiednik o podobnej lub mniejszej średnicy(większe nie wejdą do obudowy). Poszukuję też elektrolitów małych 100-150uf (100V) Może ktoś ma np AN 100uf/100V np ?
 10. Witam, jestem zainteresowany procesorem dźwięku Lyngdorfa Rp-1, DPA-1, jak w tytule, wersja czarna. Stan co najmniej dobry i wyżej. pozdrawiam.
 11. Witam Szukam do drugiego zestawu kolumn jak w tytule: Vandersteen 1Ci (lub 2ci) Triangle Zays XS, Lyrr XS. Jestem też otwarty na inne propozycje ciekawych kolumn do 3K PLN , tzw must have do przesłuchania ;) Stan bardzo dobry bez żadnych modyfikacji i dużych przygód ;) pozdrawiam.
 12. Przelutowalem razem. Po gnieździe można spodziewać się odrobiny więcej detali i minimalnie większej rozdzielczości (nie tylko ja przelutowalem to gniazdo) Cała reszta o której pisałem dotyczy tranzystora. Zmienia brzmienie całego DAC bardzo wyraźnie. Moim zdaniem w bardzo dobra stronę.
 13. Bardzo podoba mi się ten opis. Jak dostałem Holo miałem dokładnie takie samo odczucia. Rozpakowujesz, podłączasz i wszystko jest na swoim miejscu muzycznie. Nie wiem nawet czy to zaokrąglenie - nie ucina żadnego pasma, są wszystkie detale, wspaniała scena i 100% brak nerwowości. Wiem tym samym dlaczego wielu userow nie chce wracać do sygnatury Delta-Sigma. Holo że względu na budowę i rozwiązania daje łatwe opcje upgrade I dopasowania go do siebie ( przy zmianie kondensatorow). Nie ze wszystkimi DAC R2R jest podobnie.
 14. Dużo można jeszcze zrobić ? 1. Wymiana diody x12 na Vishay 2. Wymiana kondensatorów w zasilaniu wszystkich 3. Wymiana kondensatorów w torze audio. 4. przetwornice 6 i 5V oraz tranzystor jak wyżej u mnie 5. po tych zabiegach wymiana zielonych kostek Vishay ( obok ostatniego opa) na lepsze kondy foliowe w zależności od preferencji w dźwięku ) z drobniejszych - gniazdo BNC ( jeśli używasz, lub chcesz drugi COAX) wyludnianie/ominiecie filtra przy toroidzie ( jeśli nie masz już tego zrobionego)
 15. To dokładnie takie gniazdo: [Hidden Content] Ja kupilem takie w Audiophonics. Można też wlutować takie samo ale COAX, wtedy DAC będzie miał 2x COAX. Są też dostępne na AliExpress. Dużo pewniej w nim siedzi kabel tez vs stock.
 16. Wczoraj do listy modów doszła wymiana tranzystora na NTE51 lub podobny, u mnie Motorola. Wymieniłem też gniazdo BNC. Po tym ostatnim zabiegu XS dostał niezłego kopa jeśli chodzi o scenę muzyczną ( szczególnie na głębokość) pojawiła się piękna barwa, większą separacja instrumentów, detale kolejne z tła. Dac stał się bardziej muzykalny. Bardzo mocna modyfikacja. Zmiana przypomina wymianę regulatora/przetwornicy 5V na dyskretną. Tym samym dla mnie na razie to koniec modyfikacji, przy kolejnym zamówieniu z Hificollective, dorzucę jeden lub dwa kondensatory AN. Przylutowane wszystkie gni
 17. Po przetestowaniu różnych DAC to właśnie strona techniczna decydowała u mnie czy jestem zainteresowany czy nie. Jeśli chodzi o porównanie XSa po modach i Holo, XS jest odrobinę jaśniejszy z większą dynamiką. Żaden z tych DAC nie faworyzuje żadnego pasma, XS wydaje się grać mocniejszym dźwiękiem, ale słychać to tylko w basie. Jest szybszy niż Holo. XS ma lepsze wybrzmiewania talerzy, ale nie męczy w żaden sposób, nadaje się do długich odsłuchów. Tak jak pisałem jest po modach bardzo wrażliwy na kable, opampy, lampy itp. Dlatego pisałem że Holo wydaje się grać odrobinę pod kocem, zachowawczo
 18. Ja jestem z Warszawy. Co masz zmienione w swoje wersji A?
 19. Nie nie miałem M6S u siebie. Chciałbym żeby coś było jasne. Do niczego nikogo nie przekonuje. Opisywałem porównania XSa do popularnych maszynek, pewnie kolo 10 różnych DAC. Od 1000 do 4k PLN. Nie robiłem też tych osłuchow sam. To też jest opisane. Można o nich poczytać we wcześniejszych wpisach. XS po modach związanych z zasilaniem ( uważam je za kluczowe) to inny DAC. Powiem więcej - tak jak pisałem jakość zastosowanych kondensatorów jest bardzo przypadkowa, ESR kondensatorów waha się od 0,5 do ponad 4 ohma. Dlatego tak bardzo XSy grają inaczej u różnych userow. Zastosowano rowniez czas
 20. Holo Spring ma bardzo dobre opinie - w sumie ciężko znaleźć w ogóle złe. Chciałem dobry DAC R2R - wiec pod uwagę ( w rozsądnych pieniądzach dla mnie) brałem Ares, Pontus, albo własnie Holo Spring. Zdecydowała dostępność i kasa. Armature jest własnie produkcją Holo na rynek EU. Taka hybryda - wg Audiophonics - inna wersja (jak pełna 3) nie jest uzasadniona kosztowo i nie przynosi takich zmian vs v1. Dlatego Asterion ma lepsze trafo - O-type, ale standardowe kondy ( pewnie żeby obniżyć koszt). XS w tym czasie był po podstawowych modyfikacjach (zmienione gniazdo zasilania i wymienione kondy
 21. Zdecydowałem się na Holo w wersji Armature Asterion z 2 powodów. Pierwszy nie chciałem płacić dodatkowej kasy za same kondy w wersji 3, trafo mam takie samo jak w wersji 3. Sam mogę zrobić upgrade wymieniając 4 duże kondy w zasilaniu i 2 w kondensatorach wyjściowych. W wersji 3 jest tam Evo SGO ( nawet nie Supreme) nie było sensu dokładać takiej kasy. 2 powód: Dostępność Antaresa. To podobno też perełka. Niektórzy mówią że lepsza od Terminatora ? problem w tym że jeszcze miesiąc temu trzeba było na niego czekać od 8 do 10 tyg, + czas wysyłki. Do tego trzeba dorzucić problemy z transportem lotn
 22. Ja znów ponawiam prośbę ? Jak ktoś ma wersję z podwójnym trafo, na AKM 4497 to ja poproszę ? Każdy może zrobić też jak ja: Kupić nowy DAC za 7K PLN, postawić koło XSa zmodyfikowanego i zastanawiać się co zrobić z nowym sprzętem. Pełna zgoda - ten za 7K na logo takie jak trzeba i ładniej wygląda na półce audio. I jeszcze na forach piszą ze gra lepiej od wielu klocków za 3x taka kasę.
 23. Mówiąc szczerze sam byłem bardzo sceptycznie nastawiany do modyfikacji i wymiany podzespołów. Byłem w swoim opisie nad wyraz delikatny ? Mogłem napisać że opadłą mi szczeka i XS deklasuje sprzęt 3 krotne drożyszy (Holo spring, Audio GD 28.38 itp) i uważany przez wielu jako bardzo dobry. Tylko że to niczego nie wnosi. Oczywiście trzeba posłuchać. Ale ciężko się rozmawia z kimś o DAC, którego się nie słuchało ? To na napisałem nie jest z kategorii "wydaje mi się" albo "myślę że" ?Mam inne DAC i testuje XSa od dobrych kilku miesięcy. I to juz 2giego ? z modyfikacjami i bez. ? I nie poprawi
 24. Spokojnie można się zmieścić w 1000 zł dla wersji B - oczywiście wszystko zależny od kondensatorów - można pójść w zasilaniu w ELNA LAO lub taniej jeszcze - 3x 13 zł ( 4700uf) lub Mundof Mlitc za 3x60 zł za szt ? Kondensatory w ścieżce audio to grosze ( po kilka złotych) Głowny koszt modów to OPA ( ale jeden na początek wystarczy)
 25. W akustykę zawsze warto pójść. Tylko że dla każdego to znaczy coś innego ? akustyka będzie dobra bez względu na sprzęt jaki będziesz miał i nawet jeśli zmienisz coś w systemie pomieszczenie będzie gotowe na kolejne sprzęty ? Modyfikacje też można robić stopniowo. Nie trzeba iść od razu na całość ? BTW Jeśli ktoś ma XSa na podwójnym trafo i AKM 4497 ( Wersja B) i chce go sprzedać, proszę o info ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.