Jump to content

obcymars

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Tannoy XT 8f, Dayens Menuetto, Vincent CD 400, Tera Labs Apollo 1, Melodika MDSC2540

Recent Profile Visitors

213 profile views
 1. To u mnie wręcz przeciwnie, grają równo z dużym szczegółem, dźwięcznie barwnie i dużo powietrza... żeby miały więcej basu, to bym je pewnie zakupił. Nie bywałe jakie mamy odmienne zdanie o tych kablach... Zwory w kolumnach też odgrywają dużą rolę. Kolumny musisz odsunąć od ściany i potem szukać... Ja czekam za zwrotami kasy i biorę Aurora 2 na test.
 2. Ja mam aktualnie Melodika MDSC, testuję (testowałem) Chord Clearway, Tellurium Q Black II i M&B AudioCable Aurora, wszystkie z oryginalnymi zworami i Tellurium zagrały najgorzej. Graja jak Melodika po ciemniejszej stronie, ale z wykastrowaną średnicą. Dużo czytałem, że grają skrajnymi pasmami, u mnie było inaczej, dołem owszem, ale nie górą. Posłuchaj Chord Clearway i M&B AudioCable Aurora całkiem inne granie.
 3. Nie znam Twojego zestawu, ale te głośnikowe, to porównywałeś z innymi? Tellurium Q Black II poznałem i zagrały bardzo słabo. Akustyka ważna rzecz.
 4. W czwartek zrobiłem zwory z Furutech AC Power Wire Double Insulated solid core conductor α(Alpha) - 22 . Włączyłem spokojny utworek i testuję, na pewno jest lepiej słyszalna i wybrzmiewa cichutka perkusja na dalszym planie. Na oryginalnych zworach prawie nie słyszalna. Dźwięk lekko się rozjaśnił i nabrał szczegółu, co na moje uszy przy moim systemie i Melodice MDSC wyszło na plus. Na pewno warto by potestować z konfekcją i różnymi widełkami. Miałem, mam kabelki z zworami na testach: Chord Clearway, Tellurium Q Black II i M&B AudioCable Aurora. Najbardziej byłem nastawiony i myślałem, że najlepiej zagrają Tellurium. Naczytałem się o nich ( klub posiada sporo stron, bas, wysokie i w ogóle), ale audio voodoo nie zadziałało 🙂 i były najdroższe.
 5. Dołóż trochę i wypożycz Dayensa Ampino.
 6. Ja miałem porównanie Melodiki MDSC vs Chord Clearway i różnica jest kolosalna. Kable wnoszą zmiany i czasem są duże różnice. A wybór ile wyłożyć na kable i co kupić, każdy sam kto chce oceni. Nie miałem zdania na ten temat, ale po kilku testach już wiem.
 7. Nie, leżą w szafie i czekają na dwie pralki :)) Te kolce z tymi miseczkowatymi podkładkami, to faktycznie nie poręczne, ale u mnie jest lepiej niż na gumie.
 8. Ok Twoje zdanie i szanuję. Tak jak pisałem ważne, że kolega z tematu zadowolony.
 9. Dziś znów podłączyłem po przeczytaniu tematu i u mnie się nie sprawdzają 🙂 np, talerze słychać, ale "zlepione" i takie to wszystko przytłumione. Chwilę posłuchałem zmieniłem kilka płyt i zwinąłem i wyniosę z domu. Dużo to nie kosztuje, każdy sprawdzić może i jeśli komuś poprawią granie, to tylko się cieszyć.
 10. Dokładnie, dużo zależy od gratów, kabli, źródła i pomieszczenia.
 11. Mam panele na piance, wróciłem na kolce! Nie wierze, jak takie coś zmienia dźwięk przynajmniej u mnie. Bas był bardziej pudełkowy, co za tym idzie mniej wybrzmiewał, stracił barwę wypełnienie, mniej wibrujący. Ja nigdy nie narzekałem na rozlazły bas i nadmiar. Sprawdzę jeszcze granit.
 12. Pod kolce podkładki? Czy takie coś na wzór powyżej? Nie znam tego materiału.
 13. Zamontowane, kolego może i masz rację z tym basem :)
 14. Zamówiłem zobaczymy. Dziś zrobiłem głośnikowy z kabla od domofonu 2x4,4m 10x0,5 poskręcałem na krótko bez wtyków, ekspertem nie jestem, ale to lipnie gra, jak dla mnie. I wygrzewanie chyba nic tu nie zmieni. Spodziewałem się więcej. Jednak kable grają. Przynajmniej takie. Jak podłączyłem swoją Melodika MDSC2540, to życie wróciło :). Biedniejszy o 30zł, ale bogatszy o doświadczenia. Wkrótce Aurora z M&B.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.