Jump to content

obcymars

Użytkownicy
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Tannoy XT 8f, Dayens Menuetto, Vincent CD 400, Tera Labs Apollo 1, Melodika BSC2330 Brown Sugar

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. Gratki Marcin🙂 ależ te wyższe modele muszą grać.
 2. Ten Jan Garbarek trzeba płytkę kupić - Dziękuję. Panowie a Katie Melua nie słuchacie ? U mnie bardzo często gra :). Jak dla mnie piękny wokal z mnóstwem emocji. Jak tam malina z luminem?
 3. Co prawda małe te monitory, ale zapytam mocy nie brakuje :)? Coś czułem po przeczytaniu tego słowa na G, że miłości, to to nie będzie...🤣
 4. Nie wiedziałem, że ten Cyrus, to też taki mały 🙂 Wraca do sklepu, kolega Cieszyn chyba miał na myśli, że wraca do Ciebie...? Bezpiecznik za 350zł coś zmieni hm... na testy można 🙂
 5. Nie wiem, ale na stronie dystrybutora dostępna wersja Menuetto na wypasie 🙂 dostępne czas wysyłki 24h. Na dzień dzisiejszy dla mnie, to tylko marzenie. Brać Panowie na testy...kto ma $ :).
 6. Ciekawe, czy wersja Custom warta jest, aż tyle na ile wyceniona 🙂 Adam jak myślisz do niego te Lucie warto wypożyczyć?
 7. Kabelki to Solid Core Audio Power No. 2 PRO. Trudne pytania, nie mam nic wspólnego z wykształceniem muzycznym, nie umiem opisywać tego wszystkiego. Zawsze lubiłem posłuchać muzyki, marzyłem o swoim dobrym sprzęcie i tak się zaczęło jakieś 1,5 roku temu... miałem wydać max 3tys. na sprzęt a wyszło jak wyszło. Jestem zadowolony z aktualnego grania, aczkolwiek forum sprawia, że myślę o głupotach zmianach i szukaniu sprawdzaniu czegoś nowego, bo wiem jak jest różnica miedzy np. Onkyo 8250 a Dayensem, kabelkami głośnikowymi i rca co miałem. Wygląd, to pierwsza sprawa, druga wygoda wyjęcia wtyczki 🙂 te komputerowe kiepsko to złapać. A jak burze, to syn już wie, że pierwsze co, to zadbać o sprzęt. Zabawa też, zawsze warto posłuchać i sprawdzić samemu. Miałem próbować zrobić samemu coś na wtykach Viborga ale... postanowiłem coś zakupić. Na pewno nie chcę dociążać dołu zaniżając średnie czy wysokie. W systemie dodałbym więcej rozdzielczości, ciut bardziej wysunął perkusje, ale bez przesady, jak było to w MF5, tam to się słuchać nie dało. Wokale damskie, by bardziej nie wiem jak to napisać, by były bardziej delikatne, kryształowe, ale nie obcinając znów dołu :). Wiem już, że sieciówki najmniej zmieniają brzmienie o ile w ogóle zmieniają, to jest na granicy percepcji (przynajmniej u mnie) i że moich zachcianek nie spełnię sieciówkami. Dochodzi też kwestia kabli w ścianie, no i gniazdko. Tu mam rod i złoto. Tak na szybko i po kilkunastu minutach słuchania i godzinie testu obstawię, że rod w CD dodał trochę blasku i scena się poprawiła ( jakby właśnie wokale zyskały to co chcę i w ogóle ciut inaczej wybrzmiewa wszystko), nie zaniżając dołu. Kabelki wpięte w Dayensa czy rod czy złoto w moim odczuciu na dziś nic nie dały. Są ładnie wykonane, dość giętkie, ładnie się układają i prezentują. Mam ochotę je zostawić, ewentualnie wymienić złoto na drugi rod. Sieciówki jeśli te zostaną, to temat w tym dziale już zamknięty. W ścianie kabelki mam z przed 9 lat miedź, gniazdko przydałoby się jakieś lepsze założyć i kiedyś założę, bo tyle już wydałem, że dla swojego spokoju kupię.
 8. Jak będzie tak będzie, ale cena jakość na pewno dobrze. A tymczasem u mnie...na testach :).
 9. Tak, więcej basu, to może nie, ale jest lepszy jakościowo i bardziej trzymany w ryzach. W Purple Rain bas miejscami mi się wlewał w średnicę... Co do melodyjności, barwy i detalu, rozdzielczości to B.Sugar jest bez wątpienia lepszy. Tak jak piszesz warto porównać oba kable.
 10. Proponuję głośnikowe Melodika ale Brown Sugar, u mnie zagrały bardzo dobrze w całym paśmie. Jest sporo kabli co kastruje środek i wysokie by dać poczucie większego basu. Wszystko zależy też od sprzętu i naszych oczekiwań. Wypożycz może coś poratują na pewno grają dużo lepiej niż Purple Rain, niestety droższe.
 11. Nie rozkręcałem, ale jak patrzę, to myślę, że jeśli chodzi o same gałeczki, to montaż bez problemu samemu... potrzebny tylko jakiś mały kluczyk imbusowy, trójka czy coś...
 12. To Tellurium Q Black czy II? Słuchałeś innych? Ja miałem II, kilka kabli innych na testach i ten zagrał delikatnie mówiąc najgorzej. Kwestia systemu i słychu 🙂
 13. Chętnie przeczytam o tym. Jakie masz okablowanie u siebie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.