Jump to content

Warm Hoxton

Użytkownicy
 • Content Count

  388
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Recent Profile Visitors

418 profile views
 1. Bezczelny się zrobiłeś . Napisałem coś co jest nieprawdą ? Miałeś wyjaśnić co jest wyjątkowego w SR 7013 a tu zero konkretów . Tylko mity o doświadczeniu z głośnikami do PC . Do obrony honoru upatrzonego Marantza rzuciłeś się dokładnie jak Subfan. Dziwne i podejrzane ale analogiczne jak wejścia w Twoim wzmacniaczu . Co za fantazja . I jeszcze jakiś Roksan . Wybacz, ale z Twoich opowieści mogę przełknąć tylko tę o wujku z wypożyczalnią kaset VHS .
 2. Doświadczenie z obcowania z głośnikami komputerowymi się niestety nie liczy . Nieźle Cię poniosło . To ile tych głośników komputerowych miałeś ? 7013 to 2018 rok , końcówka , kosztuje prawie 5,5 koła a nie 4 i po prostu w tej cenie niema innych ampli wyprzedażowych .
 3. Czy znasz jakiś procesor nie działający jako preamp ? Rozumiem, że będzie tańszy. Czyli proponujesz procesor + amplituner + wielokanałowa końcówka ?
 4. Od czasu jak Subfan kupił SR 6013 i wychwalił go pomimo , że ampli leżał w kartonie pod łóżkiem większość forumowiczów dostała bzika na punkcie Marantza. Co takiego wyjątkowego jest w tych do tej pory najmniej popularnych, określanych jako zapiaszczone ampli ? Oprócz tego , że przed rozpakowaniem już myślicie o podłączeniu dopałki. Tylko proszę nie piszcie o stereo bo jak od lat wiadomo najgorszy wzmacniacz jest lepszy od każdego ampli. Po za tym uważam , że użycie słowa stereo w tej zakładce powinno być zagrożone tygodniowym banem . No chyba , że coś źle o tym stereorze. Aha, ponad 5 koła za starszy średnio półkowy model to żadna okazja .
 5. Nie przypominają trumien. W przypadku używania suba nie muszą schodzić tak nisko i mogą być wyraźnie tańsze nawet ze standami od podłogówek. W tym wypadku nie potrzebują też dużego prądu co za tym idzie drogiego ampli. Jak się znudzą to jest więcej możliwości wykorzystania, łatwiejsze magazynowanie oraz wysyłka w razie sprzedaży. Więcej wymyślać mi się nie chce.
 6. Rok 2019 - wprowadzenie obowiązku posiadania 2 subwooferów i Atmosa. Rok 2020 - wprowadzenie obowiązku posiadania dodatkowego wzmacniacza lub końcówki mocy. Rok 2021 - w tym miejscu proszę o propozycje. Najciekawsze , że branża nawet nie musi się starać . Zasieją ziarno a pożyteczni ... zrobią resztę .
 7. 2 Też się zastanawiałem, ale Q21 olał możliwość zareklamowania tego SB12. To ja też. Niby okazja a po głębszym zastanowieniu ślepa uliczka . Jak ktoś nie ma żadnego suba to może warto . Lepiej załóż wątek o kalibracji w systemie wielokanałowym, mini DSP czy co tam masz. Tylko taki od podstaw zrozumiały dla normalnych nie jak w wątku o odtwarzaczach używacie zbyt zaawansowanych pojęć.
 8. Z absorberami szerokopasmowymi nie ma żadnej filozofii raczej nie da się zchrzanić . Miejsca pierwszych odbić odpadają bo kominek, bo drzwi bo coś tam . Byle w miarę symetrycznie . Basstrapy w rogach i styku ścian z sufitem . Inaczej się nie da . Można tylko przedobrzyć . Chyba ostatnie 2 m2 absorberów ściągnę albo się przyzwyczaję . Na absorbery binarne , dyfuzory tudzież rozpraszacze na razie się nie porywam . Tak czy inaczej trzeba spróbować absorberów , żeby nie kiedyś nie żałować . Myślałem o mini dsp i mikrofonie ale stwierdziłem , że nie mam cierpliwości a to nie jest pare razy kliknąć i gotowe no i nie ma okazyjnych cenowych . Sporo czasu trzeba poświęcić na naukę i opanowanie zawiłości . W sumie po to by pokazać wykresy kolegom Xajasowi i MegaBartkowi oraz pomędrkować w dziale Akustyka . Istnieje obawa , iż przestaniesz słyszeć a zaczniesz widzieć dźwięki . Zwróć uwagę , że wcześniej nie słyszałeś u znajomych ciulatej kalibracji , musiałeś zobaczyć .
 9. Niby prawda ale z pomiarami to też okazać się może , że jest zbyt wiele ograniczeń aby zrobić adaptację jak należy . Jeżeli chodzi o system wielokanałowy ortodoksyjna adaptacja jest utopią . W Polsce to też utopia, raczej twarde. Jak w GB nie wiem nie znam budownictwa .
 10. Okna trza zamurować . Zgadzam się z Fetkiem , że nie lepsze kolumny mocniejszy wzmacniacz czy kalibracja tylko zmiany w pomieszczeniu dają najbardziej zauważalne zmiany . Procesor głównie zamiata pod dywan to co złe . Najlepiej kupić parę absorberów i samemu sprawdzić co się dzieje . Organoleptycznie i na korektorze . Parę dni temu zamontowałem 36 m basstrapów i 11 m2 paneli ściennych z powodu pogłosu . Miałem obawy ( zarazem nadzieję ) , że przygaszę dźwięk i będę musiał kupić dużo większe kolumny . Nic z tego . Wszystko jest x3 większe ,lepsze i wyraźniejsze . I pogłos też zniknął . Okna zostały .
 11. Skąd teza , że wszystkie . Te co znam to znam , te co nie to nie . Miałem w życiu kilka domów o różnej akustyce w każdym ze trzy razy zmieniałem sprzęt to coś wiem .I kilkanaście lokali użytkowych z muzą . Głośników sufitowych nie miałem nigdy a w moim przypadku zrobienie Atmosa to ok. 10 tys. zeta i sporo pracy . To się interesuję . A jak widać mało kto ma Atmosa zrobionego jak należy natomiast każdy piszczy z zachwytu . Uważaj bo Ci przytrzasnę ten wytknięty jęzor .
 12. Potrafi ktoś powiedzieć jak grają głośniki umieszczone po prostu w otworze w g-k , no może przykryte kawałkiem wełny ? Jakoś w samochodzie nikt skrzynek nie robi a do budowy kolumn to litraż jest liczony , wzmocnienia , bas reflex lub linia transmisyjna , szczelnośc . A tu przypadkowa skrzynka i to działa . Po za tym nie jestem pewien , to głośnik wprawia w rezonans i wibracje czy dźwięk z skrzynką lub bez ? Mi się zdaje , że takie skrzynki to pic na wodę ,będę miał okazję sprawdzić bo mam strop drewniany bez podłogi . Burz z tą rurą to dużo precyzyjnej roboty , gdybyś robił natynkowo to rozumiem .
 13. All stereo to nie jest dźwięk uprzestrzenniony przez procesor . Podłącz wzmak do pre i sprawdź . Ponowna kalibracja właśnie ten wzrost głośności zniweluje . Po prostu nie zrozumiałeś , popieniłeś się i napisałeś to samo co ja .
 14. Mam takie na bocznych surroundach .Wcześniej w sypialni 25 m2 dawały radę bez suba . No ale to sypialnia . Dźwięk jest poukładany , zwyczajnie poprawny , wystarczająco nasycony , delikatnie ocieplony i nie męczący . Szału nie robią ale nie ma się do czego przyczepić . No i co najważniejsze nie stwarzają problemów z ustawieniem .
 15. Jest jak najbardziej uzasadniona . Galeria na stronie dla nieobeznanych potencjalnych klientów jeleni ujdzie . Wskazywanie na te fotki jako referencję na Audiostereo jest poważnym błędem . Próbujesz stworzyć wrażenie , że jestem z zazdrosnej konkurencji . I uważaj z wytykaniem języka. Kino + stereo + amplituner +wzmacniacz . Faktycznie niedrażliwy . Przestań myśleć o stereo . Forumowe opowieści o przewadze stereo nad wielokanałem w słuchaniu muzyki tworzą ludzie posiadający nieudany system KD oraz bardzo dobry stereo . No i bajkopisarze oraz złotousi . Moim zdaniem dobre KD w muzyce ma nieznaczną ale wyraźną przewagą nad równie dobrym stereo ( zaznaczam , że porównuję dźwięk uprzestrzenniony KD a nie stereo z KD ) . Skup się raczej na zakupie jak najlepszego ampli bo wpięcie wzmacniacza do systemu zmieni tylko głośność . Większe zmiany zrobią dwa absorbery jak dodatkowy wzmak .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.