Jump to content

oxygen

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. oxygen

  Transformatory do audio

  Pytanie, trafa toroidalne w zasilaczu, kto robi dobre ? Toroidy znam, Poltrafo też ale nie miałem od nich transformatorów, ktoś jeszcze ? Poproszę od razu o jakieś namiary, dzięki
 2. Coś muszą dać w wzmacniaczach za kilkaset tysięcy... szkoda gadać Moim zdaniem 6SN7 to świetne lampy, a opowieści, że są wolne, mało szczegółowe to pitulenie powtarzane z internetu podobnie jak o niestabilności Diabełków. Jednak czy ktoś pomyślał o ustawieniu prądu ? Czy ktoś przed wymianą lampy na nową zmierzył prąd przed i po wymianie ? No przecież po co, to taki sam typ, czasami nawet wygląd więc po co zmieniać prąd i jak to zrobić ? Przecież lepiej kupić NOSy i jak małpka przekładać ciesząc się "spektakularnymi" zmianami ! Tymczasem gdyby poustawiać do każdej wymienionej lampy identyczne prądy zmiany już by nie były tak "spektakularne", czasami prawie niezauważalne. No ale to temat o kablach więc sorry.
 3. Pytanie było o porównanie kabli, a tymczasem za radą kolegów wymienisz wszystkie bebechy we wzmacniaczu. Mam pytanie do specjalistów o lampy 6SN7, dlaczego japońskie Audio note (Kondo) we flagowych monoblokach za pierdylion tysięcy daje TUNG-SOL z nowej produkcji, przecież są powolne i byle jakie ? Oczywiście pytanie retoryczne...
 4. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  ...no musi to być "wyrób" od podstaw, najlepiej kupić kable w castoramie, mocno je skręcić lub upleść w warkoczyk, owinąć folią aluminiową żeby ekran był i wsunąć do wężyka z akwarium...
 5. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  możesz wyjaśnić co masz na myśli bo nie rozumiem
 6. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  Tadeiro odpuść, są ludzie którzy robią i będą robić takie wynalazki i nie myślą o konsekwencjach takiej "zabawy". Jeżeli to robią na własny użytek to ok ale już "chwalenie" się tym na publicznym forum to skrajna nieodpowiedzialność by nie powiedzieć głupota, gdyż może naleźć się podobny wynalazca, który to powieli i konsekwencje mogą być tragiczne.
 7. Dzięki za podpowiedź ale to zakładka DIY i do czegoś zobowiązuje. Co myślicie o CDM4 ? Można dokupić na ebay jakieś dodatkowe bebechy sterujące, a na stronie 6moons czytałem przyzwoitą recenzję tego mechanizmu.
 8. Kiedyś był temat transportu SHIGA ale to już zamierzchła przeszłość, sam to nawet robiłem i działa nadal. Teraz chciałem coś pod I2S popróbować stąd moje zainteresowanie. DAC do tego transportu to projekt od .3lite
 9. Temat transportu padł czy to tylko dłuuuuga przerwa wakacyjna ?
 10. Ideałem jest dobrze dobrany i dobrze nawinięty transformator na dobrym jakościowo rdzeniu. Wchodzimy tu na kolejne pole minowe, mianowicie czy ma to być rdzeń CE, CC, a może toroid, na dodatek z jakich blach itp. Kolejne pole minowe to obciążenie, czy dobrane do kolumn które mamy, czy uniwersalne 4R i 8R, czy może z jedną opornością obciążenia ok 5R - na forum był kiedyś temat dotyczący tego zagadnienia w trafach toroidalnych. Odpowiadając jednak na zadane pytanie posłużę się przykładem traf dla 6C33C, większość jest oferowana dla parametrów 200V, 200mA i ma 600R. Moim zdaniem, wyznaczając impedancję z charakterystyki lampy to dla owych 200V i 200mA powinna ona wynosić ok 1150R (niestety nie pamiętam dokładnie wyliczeń i mogę się mylić o kilkadziesiąt R). Zatem co byś wybrał, uznana markę 600R, czy dobrze nainiete trafo na 1150R, który Twoim zdaniem będzie lepszy ?
 11. Typowe podejście do kupna transformatorów, cena... i te najdroższe będą najlepsze ! Transformatorów nie kupuje się z półki, nie kupuje się gotowców bo te zawsze są dopasowane do jakiś parametrów pracy wzmacniacza, niekoniecznie takich jakie Ty masz w swoim wzmaku. Transformatory projektuje się do parametrów wzmacniacza, do konkretnego układu, punktu pracy lampy, obciążenia itp. Typowym idiotyzmem są np. transformatory do lamp 6C33C o wartości 600R, za cholerę nie wiem co za idiota taką wartość wymyślił, jak do tego doszedł, chyba po pijaku. Najgorsze jest to, że wszyscy, nawet uznani producenci ten schemat powielają i jak jest transformator do diabełka to musi mieć 600R, nie ma innej możliwości !! Moja rada, dorwij charakterystykę lampy, wyznacz punkt pracy i do tego dobierz transformator.
 12. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  Osobiście nie czuję potrzeby zakładania takiego tematu, mam w miarę poprawny system zasilający, niemniej chciałem zwrócić uwagę, że sam kabel to nie wszystko i nie ma co spodziewać się cudów jak nawet super sieciówkę wepniemy do przedłużacza. Poza tym nie musisz tak się spinać, bo ośmieliłem się napisać swoje zdanie...
 13. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  ...a w końcu kabel wciśniemy do gniazdka w ścianie za kilka czy kilkanaście złotych, które jest podłączone zwykłymi drutami i dobrze jak mają 1,5mm2 może lepiej podyskutować nie o samych kablach ale o systemie zasilania ?
 14. oxygen

  Kabel sieciowy DIY

  thomas_XLR takie pytanko, czym podyktowany był wybór akurat takiego kabla -3 żyły 4mm + 3 żyły 0,75mm ? Jaki taka kombinacja ma dać efekt ? Nie lepiej było zastosować kabel 3x4mm lub 3x6mm z ekranem i żyłą spływową ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.