Jump to content

pgrzywa

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedyś wystarczyła kopia nagrana za pomocą postawienia dwóch magnetofonów (mono) na przeciw siebie i czekanie bez ruchu przez długość nagrania, dziś z lat doświadczeń bez żadnej wątpliwości zauważyłem że większości odbiorcom zależy głównie na gęstości basu, czystości twitterów i co najważniejsze dużej ilości spektakularnej muzyki, zatracając się przy tym co w muzyce a dokładnie jej przekazie chodzi. Dla mnie osobiście mówiąc o muzyce najbardziej odczuwam różnicę nie w plikach DSD, SACD czy MQA lecz w porządnym nagraniu i Tylko przez wytrawne wytwórnie muzyczne które nagrywały z zachowaniem pełnowartościowej ścieżki, te w którym jest zachowana dynamika jaką znamy w koncertach na żywo unplugged, nie chodzi mi o to że całkiem bez prądu ale o przekaz pełnego zakresu dynami. Wkurzają mnie te wszystkie remastery i upiększenia - chyba że płyta jest na nowo nagrana w technologi cyfrowej z zachowaniem oryginalnego wokalu (jeśli wykonawca żyje) Wracając do sedna, oryginalna ścieżka zapisana analogowo w renomowanej wytwórni z lat 80-90 Daje lepszy odbiór niż większość dzisiejszych "mega nagrań" w formacie MQA, DSD itp. Dlaczego? bardzo proste, wszystkie podrasowane programowo lub całkowicie cyfrowe bity nigdy nie oddadzą tego co nagranie wykonane na żywo przez Człowieka za pomocą prawdziwych instrumentów. Porównując - dlaczego fotografia analogowa ma się dobrze a dokładnie nie jest zastąpiona przez cyfrową - chodzi mi tu o obiektywy - dlatego że ludzkiego oka jeszcze nie udało się podrobić cyfrowo i nie piszę tu rozdzielczości 4K czy 8K tylko o głębie obrazu i jego rysowanie (bochen) Może to kwesta czasu ale póki co to analogowe obiektywy są górą, nie mylić z cyfrowym korpusem. Reasumując, muzykę każdy odbiera jak mu się podoba, jeden będzie słuchał mięsistych bitów a drugi będzie się podniecał przy szczegółach, ja osobiście kocham nagrania po których mi włosy stają dęba na skórze, raz są to pliki o wysokiej rozdzielczości a drugim razem jest to stara płyta bez remasterowania i proszę wierzyć bije na głowę dzisiejsze "mega DSD" (nie wszystkie) Jeszcze jedno, żeby Poczuć muzykę w nagraniu to trzeba za to sowicie zapłacić, mało dziś wykonawców nagrywa w dobrej jakości wytwórni, dlatego uważam że doświadczonych zawodowo wykonawców stać na dobre nagranie płyty. Najbardziej mnie rozwala jak widzę w sieci wrzucone płyty LP do formatu DSD Przecież nie o to w tym chodzi... Nie posiadam LP Pzdr.
 2. Witam. Panowie DSD czy warto? Moze i warto ale zależy jakia jest reszta toru, tzn. Dobry dac który obrobi wysoką rozdzielczość czy kolumny które udźwigną sygnał a do tego dopasowane okablowanie i piec i który to napedzi. Mysle a nawet jetem pewnien że gdyby było na to wszystko stac osobę zainteresowaną to takowy sprzęt kutouje średniej klasy nowy samochód i rylko wtedy pliki DSD mają rację bytu. Pliki DSD przyniesiesz sygnał tylko przez coaxial i to firmowym a nie żadnym rca czy optycal. Pzdr.
 3. Witam, ja osobiście przerobiłem dwa odtwarzacze, jeden Yamaha NP-S303 i Onkyo 6170. Bezapelacyjnie Onkyo wygrywa, no i fajnie że ma analogowe radio bo jest to bardzo wygodne dla żony, wciskając jeden przycisk już słucha standardowych stacji. Tylko tyle mogę pomóc. Pozdrawiam. Tu masz firmę z dobrymi ofertami. https://sprzedajemy.pl/onkyo-ns-6170-odtwarzacz-sieciowy-promocja-b6b-shop-lodz-2-0010c9-nr58162601 https://b6bshop.wixsite.com/b6bshop https://stereoikolorowo.blogspot.com/search?q=onkyo+6170
 4. Dziękuję za odpowiedź, co do ssd to super że działają może wtedy będzie poprawa. Soft mam najnowszy. Sprawdzalem na stronie jeszcze go nie ma, 6170 sam zaktualizował do wersji 2130 3000 0000 0010 Pozdrawiam.
 5. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem powolną pracę odtwarzacza sieciowego onkyo 6170, problem ten występuję tylko w odtwarzaniu z zewnętrznych nośnikach typu flasch. Wykluczam winę pendrive czy dysku dlatego że wykonałem wszystkie możliwe konfigurację formatowania na różnych nośnikach (szybkich i wolnych) Wolna praca działa bez względu na rodzaj nośnika czy rodzaju partycji. Od czasu kupna (1 rok) były 2-3 aktualizacje systemu i nie wiem czy aby one miały wpływ na tę przypadłość. Żeby było mało odtwarzacz zaczął mi przycinać niektóre z plików typu Flac, wszystkie pliki są sprawdzane pod kątem prawidłowego skompresowania. Wykluczyłem uszkodzenie gniazda usb gdyż są dwa, jeden na pendriva a drugi na dysk, problem występuję na obu wejściach usb. Teraz najlepsze, wszystkie nośniki wraz z zawartością zostały sprawdzone na innym odtwarzaczu (tańszym o połowę) innej firmy i żaden w/w problemów nie wystąpił. Pytanie moje brzmi. Czy jest możliwe że jest to problem po stronie oprogramowania czy po stronie technicznej i czy można we własnym zakresie przywrócić do wcześniejszego oprogramowania w celu weryfikacji problemu. Jeszcze jedno, czy 6170 odtwarza dysk przenośny SSD? Dziękuję za pomoc.
 6. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem powolną pracę odtwarzacza sieciowego onkyo 6170, problem ten występuję tylko w odtwarzaniu z zewnętrznych nośnikach typu flasch. Wykluczam winę pendrive czy dysku dlatego że wykonałem wszystkie możliwe konfigurację formatowania na różnych nośnikach (szybkich i wolnych) Wolna praca działa bez względu na rodzaj nośnika czy rodzaju partycji. Od czasu kupna (1 rok) były 2-3 aktualizacje systemu i nie wiem czy aby one miały wpływ na tę przypadłość. Żeby było mało odtwarzacz zaczął mi przycinać niektóre z plików typu Flac, wszystkie pliki są sprawdzane pod kątem prawidłowego skompresowania. Wykluczyłem uszkodzenie gniazda usb gdyż są dwa, jeden na pendriva a drugi na dysk, problem występuję na obu wejściach usb. Teraz najlepsze, wszystkie nośniki wraz z zawartością zostały sprawdzone na innym odtwarzaczu (tańszym o połowę) innej firmy i żaden w/w problemów nie wystąpił. Pytanie moje brzmi. Czy jest możliwe że jest to problem po stronie oprogramowania czy po stronie technicznej i czy można we własnym zakresie przywrócić do wcześniejszego oprogramowania w celu weryfikacji problemu. Dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.