Jump to content

Filip79

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem, jednak kupiłem 356 i mam zamiar zapiąć na górne zaciski jakieś jasne kable, wymienić zworke itd. Dam znać czy to coś pomogło.
 2. Miałem przez weekend jeszcze Rotel A10 i w pierwszym momencie, po około 30 min słuchania myślałem, że to jest to :) Dobry bass, było go dużo i wyraźna, detaliczna góra (wszystko na regulatorach ustawionych na zero ) - wow !pomyślałem, że jest super i to jeszcze za taką kasę :) no ale jednak, tak gdzieś po godzinie słuchania zorientowałem się, że cuś jest nie tak ze średnicą (wokale często drażniły ucho) i byłem zmuszony go ściszać. (w ogóle to często go ściszałem, zamiast dawać głośniej :/ ) Potem wieczorem gdy już słuchałem ciszej stwierdziłem , że gra jakoś tak płasko, bez głębi, jak taki plastikowy sprzęt z MM. (to nie tylko moje zdanie , w wyborze pomaga mi brat 😉 Ogólnie polecam go przesłuchać, bo z innymi kolumnami może zagra bardzo dobrze, a może ktoś lubi tak trochę natarczywie .
 3. A więc, Nad po modzie raczej odpada, bo skłaniam się do tego, że muszę mieć regulatory barw, które bardzo mi pomagają, kiedy już śpi mój mały klon. Wtedy słuchałem na 7:30, podkręcałem sobie bass i było ok. ( Oczywiście doświadczałem brak wysokich tonów). Co do 375 może być za mocny do mojego pomieszczenia, które w całości nie jest małe, bo to salon z aneksem w kształcie litery L jakieś 34m, ale kolumny stoją w tym mniejszym kącie, który ma jakieś 16m. Zaznaczę, że 356 nie słuchałem głośnej niż 10:30 bo już było bardzo głośno. Czy ten 375 aby na pewno ma więcej blasku na górze??? Bo czytałem, że wcale niekoniecznie. Co to denona, obawiam się takiego plastikowego brzmienia, płaskiego ( nie wiem jak to nazwać, jestem laikiem i to będzie moje pierwsze stereo) Bardzo mi się podobało jak Nad podawał wokal, gitary akustyczne, trąbki, fortepian - tak mogłoby zostać. Co myślicie o Harman Kardon 680/690 ten drugi był ostatnio za 2tyś. jeszcze jest Nad 319 za 1,2 tyś po wymianie wszystkich kondensatorów ( mod mundorf ) i zachowaną regulacją barw. ( zostałoby jeszcze ne ewentualne naprawy, bo to stary sprzęt)
 4. Hmm....może faktycznie mogłem zacząć od Diory i Altusów 😉 😉 A tak na poważnie, to brak regulacji w Atollu rzeczywiście może być dla mnie problemem. Dlatego, czytam trochę o tym Denku i może to jest to. Tym bardziej, że opisują go tak : " Trochę podrasowany jest zakres "niższego środka", co daje niektórym nagraniom specjalną siłę i powagę, jednak nie zagraża doskonałej szybkości i precyzji. Wysokie tony są swobodne i selektywne, mogą odezwać się głośno i dobitnie, podobnie zresztą jak nisko rozciągnięty bas." Dzięki costa brava. Ile taki denon jest wart? Bo jest jeden na alegroszu za 1760.
 5. Właśnie tego Atolla polecał mi sprzedawca mojego Dac-a. Na pewno zanim przerzucę się na odsłuchy staroci, to spróbuję wypożyczyć jeszcze tego Atolla. Dzięki za szybką reakcję na temat. Czy ktoś orientuje się , czy któryś Nad może ma jaśniejszą górę? może c352? A jak nie żaden NAD i Atoll , to sobie tak myślę , że wezmę tego 356 i pobawię się w jakieś zworki i kable z domieszką srebra i coś niego wyciągnę. Jak myślicie??? Chociaż to pytanie pewnie powinienem zadać w klubie Nad-a.
 6. Zapomniałem dodać, że basu w CXA60 było po prostu dużo,dużo mniej, brakowało tej gęstości i masy w dźwięku. Bas był, ale niczym nie zachwycił.
 7. Witam serdecznie, ponieważ jestem tutaj nowy chciałem się ze wszystkimi przywitać i prosić szanownych kolegów o pomoc w doborze wzmacniacza do moich kolumn. ( wszystkie informacje w zakładce o mnie ) Aktualnie jestem po odsłuchu u siebie NAD-a c356, po którym jestem pod wielkim wrażeniem, głównie ilości niskich tonów 🙂 Po użyciu regulatora Bass dosłownie zatrząsł mi meblami co bardzo mi się podobało :))) Średnica uważam, że była OK, natomiast największe zastrzeżenia mam do wysokich tonów. Zaznaczę od tego, że cały czas słuchałem z regulatorem treble ustawionym na maxa i brakowało mi detali. Tak więc oddałem z bólem serca Nada do sklepu i wypożyczyłem Cambridge Audio CXA60 ( nie mylić z serią Azur) w cxa góra jest podobno łagodniejsza. W tym przypadku góra jest OK, jest wszystko czego oczekuję, słychać wszystkie smaczki. Od razu pomyślałem o CXA80, ale myślę sobie, że czas się opamiętać bo z każdym pomysłem cyna rośnie, a co innego sobie obiecywałem. Tak więc może przychodzą Wam na myśl jakieś dobre stare wzmacniacze które spełniłyby moje oczekiwania w kwocie 2000zł max. 1. Basu tak samo jak w Nadzie, może ciut mniej i lepiej kontrolowanego 2. Średnica wyraźna, niekoniecznie na pierwszym planie 3. Klarowniejsza góra, usłana detali Jedyny warunek to musi być sterowany z pilota i dobrze jakby miał regulatory barw.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.