Jump to content

misterrm

Użytkownicy
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A może te B&W będą lepsze? [Hidden Content] Ciężko określić mi jakiego typu muzyki słucham.. Słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. Przeważnie hiphop, pop ale zdarza się i jakiś rock lub dubstep.
 2. Dodatkowo.. Rozumiem, że chodzi o tego Cyrusa? Czy lepiej dopłacić do HD? [Hidden Content] Właśnie taki zestaw mi się widzi.. Klipsch RP-600M + Cyrus One. Jak się to sprawdzi w małym pokoju?
 3. Pokój niestety mam niewielki, jest to pomieszczenie 2x7 metrów, monitory mają być używane do słuchania muzyki przy biurku, chciałem w rogach pokoju zamontować takie kątowe półeczki i na nich postawić kolumny, na wysokości mojej głowy. Czy KLIPSCH REFERENCE RP-600M zasługuje już na miano sprzętu dobrego? Czy to nadal niska półka? Jak radzą sobie te kolumny z odtwarzaniem niższych pasm? Cudów nie oczekuję, ale nie chciałbym również typowego dla tanich kolumienek braku jakiegokolwiek niskiego pasma.
 4. Czego w takim razie szukać z używek? I ile trzeba wydać na nówki? I jakie?
 5. Witajcie.. Szukam ładnie brzmiących kolumn podstawkowych, czy też monitorków do kwoty dwóch tysięcy złotych. Wzmacniacza do nich jeszcze nie posiadam, będę podbierał pod kolumny. Audiofilem nie jestem i chcę jedynie żeby dźwięk był czysty, ładny, i żeby było troszkę basiku (oczywiście jak na możliwości monitorków) Na oku mam: KLIPSCH RP-160M Dali Zensor 3 Monitor Audio Bronze 2 Z małym naciskiem na Klipsch, bo są piękne. Czy ktoś miał do czynienia z powyższymi i jest w stanie się wypowiedzieć na ich temat?
 6. Witajcie. Posiadam Pioneera N50 którego używam jako DAC'a podpiętego do raspberry Pi. Zastanawiam się czy warto go wymienić na Cambridge Audio DAC Magic 100. Czy jest duża różnica w jakości między tym DACiem wbudowanym w Pioneera a tym od Cambridge audio?
 7. Witajcie. Posiadam nowe kolumny Cerwin Vega XLS215 które obecnie są ustawione tak jak na rysunku A. Niestety zdaje sobie sprawę, że pokój jest zagracony i ciężki do nagłośnienia, ale zastanawiam się czy ustawiając je w taki sposób na na rysunku B będę w stanie poprawić trochę ich brzmienie. Najbardziej zależy mi na poszerzeniu sceny oraz bardziej "odczuwalnym" niskim paśmie. Pokój ma powierzchnię mniej więcej 38m2. (Na drugim rysunku kolumny są narysowane krzywo, ale chodziło mi o to, aby były one skierowane jak najbardziej na pozycję z której najczęściej słucham muzyki.) Oglądałem na internecie parę materiałów i czytałem na ten temat, ale mam wątpliwości czy w takim pokoju powinienem zastosować zasadę NFM, czy może rozmieścić je inaczej. W razie czego: Tak. Wiem, że to nie audiofilski zestaw marzeń a pudła do robienia hałasu, ale i tak w obecnym rozstawieniu moim zdaniem nie gra to tak jak powinno. Chciałbym jednak poznać waszą opinię zanim zacznę żonglować meblami i tymi trochę ciężkimi kolumnami (52.6kg) 🙂 Czekam na wasze sugestie. Dziękuję.
 8. Witajcie. Parę miesięcy temu zakupiłem na portalu OLX przedwzmacniacz DIY oparty na Accuphase E408. Kupiłem go głównie z ciekawości. Mam z nim jednak problem który nie wiem jak rozwiązać. Przedwzmacniacz wymaga pilota do wybrania źródła oraz wyjścia dźwięku. Posiadam w domu parę pilotów (Zwykłych, od telewizora, odtwarzacza sieciowego i tak dalej), ale niestety żaden z nich nie działa tak jak powinien. Z tego co znalazłem na internecie, ten projekt używa tego rozwiązana do obsługi przedwzmacniacza - [Hidden Content] Po zresetowaniu go do ustawień fabrycznych przedwzmacniacz zadaje pytanie "Learn IR?", które potwierdzam krótkim wciśnięciem przycisku zasilania i przechodzę do programowania przycisku pilota do każdej z funkcji, np. na wyświetlaczu wyświetla się "Mute: press key", więc wciskam na pilocie przycisk mute a przedwzmacniacz wyświetla "Ok", po czym przechodzi do następnej funkcji, i tak po kolei.. Problem w tym, że po udanym zaprogramowaniu funkcji, pilot nie działa. Wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na pilocie, nawet tego którego nie programowałem powoduje zciszanie przedwzmacniacza o 0.5db (bo skala jest w decybelach, od -127db do 0db). Nie wiem co robię źle. Ktoś może miał do czynienia z podobnymi projektami DIY i byłby w stanie nakierować mnie na rozwiązanie? Druga sprawa która bardzo by mi się przydała, a nie wiem jak się za to zabrać.. Przedwzmacniacz posiada płytkę oraz potencjometry do korekty barwy dźwięku (Treble/Bass), niestety nie jest ona podłączona. O ile z podłączeniem napięcia sobie poradzę, tak nie wiem w jaki sposób i gdzie podpiąć ją do samej płytki selektora/przedwzmacniacza tak aby działała. Trzecia sprawa.. Ktoś może wie ile to może być realnie warte? Zapłaciłem 300zł, nie wiem czy mało czy dużo. Wrzucę więcej dokładniejszych zdjęć i filmik z zachowaniem przedwzmacniacza po powrocie z pracy.
 9. U mnie nie sprawdziłoby się to z tego względu, że na YouTube/Spotify włączam sobie swoją piosenkę i gdzieś z boku wyskakują mi polecane, podobne utwory. Wiele razy próbowałem zgromadzić własną bibliotekę, ale za każdym razem kończyło się to tak, że utwory mi się po prostu przejadały, było ich zbyt mało. Ja słucham dosłownie wszystkiego i ciężko mi to będzie wyjaśnić. Nierzadko mam tak, że z nowej płyty ulubionego piosenkarza spodoba mi się tylko jedna piosenka, więc też nie jestem typem osoby która dziś wieczorem wróci do domu i będzie się delektowała całą płytą. O muzyce indie lub hiphopie z tak zwanego "podziemia" który zwyczajnie na płytach nie występuje już nawet nie wspominam 😛
 10. U mnie już wybór zapadł.. Pioneer N50 zostaje. Nie wiem jak wypada on na tle innych urządzeń pod względem dźwięku, ale mi odpowiada. Co do funkcjonalności, to na komputerze ogarnąłem aplikację TuneBlade która przesyła dźwięk z komputera po DLNA i dla mnie jest super, nawet jest taka zaleta, że mogę puszczać coś również z Foobara/YT, bo niestety nie wszystkie piosenki które słucham są na spotify. Wolę te dwa tysiące przeznaczyć na inny wzmacniacz już.. 😉
 11. Niestety, ale jestem takim nastolatkiem 😉 Może jak kiedyś przejdzie mi faza na słuchanie muzyki najgłośniej jak się da, to sprzedam swoje ukochane XLS215 i wtedy będę się bawił w "prawdziwe audio". Ale zgodzę się.. Z tego co widzę, to wielka kicha z tymi odtwarzaczami.
 12. W takim razie mi starczy.. Pewnie zostanę zjedzony przez to, co teraz napiszę, ale dla mnie spotify gra lepiej niż Tidal HiFi.. Co jest niemożliwe przecież. Sprawdzałem na swoim zestawie i na słuchawkach, tidal gra ciszej, tak "płasko", natomiast spotify głośniej i bardziej barwnie. Ale to tak na marginesie.
 13. Dziękuję bardzo w takim razie. A czy jest jakaś strata jakości w stosunku do odpalenia spotify premium wprost z Pioneera tak jak powinno to być?
 14. Ooo, to chyba od Pana wiele naczytałem się o tym Pioneerze 😛 Szkoda, że po fakcie gdy go kupiłem.. Ma Pan doświadczenie z tą aplikacją? Nie za bardzo chce mi się włączać obydwie aplikacje za każdym razem, parować i tak dalej.. Chciałem żeby to po prostu działało od razu 😞
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.