Jump to content

Radzio89

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Zastanawiam się czy powinienem montować podklejane taśmą akustyczną profile przyścienne UD 30. Z doświadczenia wiem, że mają one za zadanie tylko ułatwić poziomowanie i montaż profili CD60 na wieszakach. Do UD30 nie kręci się płyt, więc nie mają żadnej funkcji nośnej. Moje pytanie jest takie: czy podklejony taśmą akustyczną profil przyścienny UD30 uszczelni akustycznie narożnik sufit-ściana, czy odwrotnie , mimo uszczelnienia taśmą akustyczną ze ściany mogą przenosić się drgania na UD30 i dalej na wsunięte w niego profile CD60 do których kręcone są płyty?
 2. Rozważam 2 warianty: zwykła płyta gk+ mata gumowa bitmat 5 mm + zwykła płyta gk = 18,5 kg/m2 69 zl/m2 lub 2x płyta norgips akustyczna = 23,6 kg/m2 35 zł/m2 Jak widać bardziej opłaca się wariant 2x akustyczna, większy ciężar, mniejszy koszt i odchodzi problem mocowania gumy między płytowaniem. Wariant z gumą polecił mi facet z bitmat. Rezygnuje z tych esów akustycznych, kupię zwykłe a pomiędzy nie a belki dam podkładki wycięte z arkusza gumy 5 lub 8mm, tak wyeliminuję problem przenoszenia drgań na stelaż. Teraz pytanie, czy jest zasadne dawanie gumy pomiędzy płytowanie? Czy sam ciężar płytowania wystarczy czy musi być ciężar + jakaś wibroizolacja, w tym przypadku gumy, aby wyeliminować problem niskich częstotliwości? Na wysokie i średnie częstotliwości dam 20 cm wełny isover akupłyta 80 kg/m3.
 3. Temat stoi w miejscu bo miałem inne sprawy na głowie. Avilla co to za szpilki?
 4. "Pianki PUR i PIR są lekkie, a także odporne chemicznie i biologicznie. Przenoszą także stosunkowo duże obciążenia mechaniczne. Ich wadą jest mała izolacyjność akustyczna i słaba odporność na promieniowanie UV." "Płyty z PUR/PIR o zamkniętej strukturze, gładkich, twardych powierzchniach i małej masie (tu jest to wada) mają zdecydowanie gorszą charakterystykę akustyczną. W konsekwencji w typowych przekryciach dachów porównywalnych pod względem izolacyjności cieplnej izolacyjność akustyczna jest o 8–10 dB lepsza w wypadku przekryć ocieplonych wełną mineralną." Teraz już nie wiem co myśleć :(
 5. Wielkie dzięki za rzeczową odpowiedź i przepraszam, że tak późno odpowiadam. Szerokość między ścianami na których oparty jest strop to 4,4m. Jaki profil przy takiej rozpiętości i jaka cena?
 6. Witam,mieszkamy na parterze domu z 1936 roku, który jest podzielony na dwa mieszkania (parter - piętro).Mamy problem z dźwiękami uderzeniowymi przenikającymi przez strop (ściany?) do naszego mieszkania. Wszelkie kroki, przesuwanie mebli i przy tym skrzypienie stropu są u nas bardzo słyszalne. Nie mamy możliwości ingerencji w strop od góry choć wiemy, że takie rozwiązanie byłoby najskuteczniejsze.Pozostaje nam tylko próbować zrobić to od dołu. Budowa stopu jak na załączonym obrazku. W pierwszym pokoju zrobiliśmy sufit podwieszany na ruszcie podwójnym krzyżowym (wieszaki obrotowe ze sprężynką), włożyliśmy na to 15 cm wełny w rolce. Efekt? dźwięki powietrzne - rozmowy nie są w ogóle słyszalne, dźwięki uderzeniowe/skrzypienie natomiast zostały lekko stłumione ale nadal są bardzo słyszalne. W małym przedpokoju zdecydowaliśmy się zerwać deskowanie z trzciną - podsufitkę - tak aby zlikwidować ślepy pułap, bo ponoć mogło to działać na zasadzie pudła rezonansowego. W miejsce ślepego pułapu włożyliśmy między belki 10 cm wełny akustycznej w płytach i na to drugą warstwę wełny w płytach tez o grubości 10 cm, ruszt pojedynczy, wieszaki kotwowe (grzybki)i i na to pojedyncza płyta gk. Efekt podobny do poprzedniego pomieszczenia. Pozostaje największy pokój 25 m2 również z zerwaną podsufitką. Tym razem chcę użyć wieszaków ES z gumową podkładką jak na zdjęciu i zrobić podwójne płytowanie płytą gk , nie wiem jaki ruszt. Wydaje mi się ze to jest ostatnie rozwiązanie w racjonalnej cenie, potem są specjalistyczne płyty w kosmicznej cenie. Proszę o porady! Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.