Jump to content

gramofonik

Użytkownicy
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam siedzieć, i mierzyć miarką, czy list będzie klasy A czy B, i prowadzić dyskusję z panią Jolą na Poczcie, że jednak jest klasy A. Daj spokój. Zapłaciłeś za dużo, napisz, chętnie zwrócę.
 2. Jak masz do wysłania, np 15 przesyłek z drobnicą, co jest bardzo częste, to o pomyłkę nie trudno. Jak ktoś od razu z tego powodu robi drakę, - otwieranie sporów o zwrot 1-2 złotych nadpłaty za wysyłkę to nie są odosobnione przypadki. a przy tym wartość całego zakupu 10 złotych. To mi scyzoryk w kieszeni otwiera .Zwracam oczywiście nadpłatę, ale od razu kupujący ląduje na czarnej liście. Nie po drodze nam. :-)
 3. Masz dwa wyjścia. 1. Poszukać kogoś kto naprawi, bo raczej psikaniem po potencjometrach tego nie naprawisz. Uwalony jest jakiś element odpowiedzialny za kwarcową stabilizację obrotów. Model fajny, jak w dobrym stanie wizualnym to warty naprawienia. Pod warunkiem, że znajdziesz kogoś kto bardzo dobrze się na tym zna. FACHOWCA OD REANIMACJI . Pytania, niezmienne są takie same, ile mnie to będzie kosztować, mojej pracy, pracy fachowca, części, itd 2. Sprzedać, to dobry model, znany model, sprzeda się w dobrej cenie, nawet niesprawny. Dołożyć kilka papierków. Posiedzieć, trochę na ebay-u, na pewno kupisz coś ciekawego
 4. Zobacz, siedzimy rozmawiamy, sprzedaje się samo ;) Ostatnia godzina. Nie żeby chwalił się, nie to, to dowód, że ludzie kupują. Tutaj akurat wpadł na zakupy, jakiś handlarz gramofonami, lub ktoś kto je naprawia. Sprzedaż nie jest problem, robisz dobrą cenę i nie nadążysz paczek wysyłać. Problem jest, skąd ten szrot brać. Z każdym rokiem jest tego coraz mniej i w coraz gorszym stanie. Dodatkowo, odkąd płytę winylową można kupić w Biedronce, zrobiło się straszne ssanie na rynku. Bo płyty są do kupienia, w każdym Pcimiu Dolnym, czy Zalesiu Górnym, ale w tychże gramofonu nie kupisz. Ja to widzę, po adresach wysyłek, miejscowości o takich nazwach, że nigdy nie słyszałem. Co do tego że kiedyś było lepiej, a to co jest dzisiaj, nie warte jest uwagi. Nie ważne, czy gramofon używany, z epoki, czy nowy współczesny .Wszystko zależy, jaki model, w jakim stanie , jaka wkładka gramofonowa, cała reszta. Oraz czego oczekujesz., jak w ogóle słyszysz. Sprzedają się nawet takie pierdoły, jak stara pożółkła osłona igły do wkładki Philips. Nic dziwnego, bo niby skąd ma wziąć ktoś kto nie ma? W sklepie nie kupi :-) Nie produkują od ponad 40 lat.
 5. Swego czasu, wkładałem dużo pracy i kosztowało mnie to sporo czasu, aby wyczyścić używaną wkładkę gramofonową do sprzedaży. Z dwóch powodów. Bo wstyd sprzedawać brudną, oraz po usunięciu kurzu i innych brudów z wspornika i grota można było zobaczyć, czy wspornik nie ma mechanicznych uszkodzeń, czy grot igły jest dobrze osadzony, jak wygląda zużycie grota igły, przy silnym powiększeniu x 30 widać to dość dobrze. Nie jest to proste, trzeba uważać .Co się okazało. Zarzucono mi, że odpicowuję te wkładki. To dałem sobie spokój. I teraz nikt nie narzeka. Paranoja.
 6. To akurat prawda, nie prawdą jest to co zostało wytłuszczone ;)
 7. U tego polskiego producenta gramofonów tangencjalnych, przedział 2000-6000 złotych jest napisane, że w przypadku gramofonów tangencjalnych - problem tzw. antyscatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie!" https://allegro.pl/oferta/gramofon-pre-audio-granit-20kg-7836364137
 8. Tam jest taki napis z piorunochronem, warto przeczytać co tam jest napisane :)
 9. Stan konta sprawdzony, paczki wysłane, nowe przedmioty wystawione do sprzedaży, to czas na rozrywkę :) Czyli feedback. Jak założę korporację to zatrudnię sztab przemiłych pań które będą na infolinii odpowiadały klientom na pytania. Plus z trzech dyrektorów, kreatywnego, handlowego oraz od public relations. Póki co, pomijając okazjonalne nowe przedmioty, sprzedaję używane starocie z śmietników, polskich, niemieckich i innych. Jest oferta, jest cena, kupujesz, lub nie. Nie ma gwarancji, nie ma możliwości zwrotu, poza pomyłką, wysłania innego przedmiotu. Przedmioty mogą działać jeszcze kilkanaście lat, a mogą popsuć się dnia następnego. Towar jest pakowany, w używane opakowania z odzysku. Pomysł polega, na tym aby to było jak najtańsze. 95.5 % kupujących jest zadowolonych z zakupu, 4.5% jest nie zadowolonych z zakupu. Kupujący może przeglądnąć, przed podjęciem decyzji o zakupie, opinie zadowolonych i niezadowolonych. Przymusu do zakupu nie ma. Średnio w ciągu roku sprzedaję około 1000-1100 przedmiotów - nie kupuje tego najbliższa rodzina ani znajomi. Tak to się kręci od prawie 3 lat, na niezmiennym poziomie. Nie przewiduję większych zmian. Jak wszystko dobrze się ułoży, to za rok będzie wyglądało to tak samo. Jeden z ciekawszych zakupów poniżej. Wyprzedany, została, chyba, tylko jedna pozycja. SHURE V15 TIPE IV SHURE M75 ED TYPE 2 SHURE M95 ED EMPIRE EDR 9 EMPIRE 2000Z BANG & OLUFSEN MMC 20 CL AKG P8 ES ORTOFON SL 20Q QUADRAPHONIC ORTOFON MC 10 SUPER PHILIPS 412 VE PHILIPS 422 4CH QUADRAPHONIC
 10. Zapomniałeś napisać, od 3 lat na ogólnie znanym koncie A. , rok ,w rok ponad 900 pozytywnych komentarzy, co daje 2700 pozytywnych opinii, przez 3 lata. Psy dupami szczekają a karawana idzie dalej........
 11. Aby coś takiego robić, raz trzeba mieć stosowny sprzęt, dwa wiedzę, trzy talent, cztery doświadczenie. Nie posiadam żadnej z tych cech, dlatego nawet mi do głowy nie przyszło aby tym się zająć . Ludzie jakieś głupoty piszą.
 12. Nie masz nawet bladego pojęcia o czym piszesz. Na prawdę. Jak ci się kiedyś igła złamie, to weź nową igłę i spróbuj ją wkleić w miejsce złamanej z użyciem kropelki. Powodzenia.
 13. W każdej legendzie trochę prawdy zawsze jest. W tym przypadku, prawdą jest że rozbieram na części gramofony, bowiem dla mnie jest to dużo bardziej opłacalne niż naprawianie tych trupów. Nawet średnio inteligentny człowiek wie, ze nie robi się tego młotkiem i przecinakiem, tylko idiota może powtarzać takie idiotyzmy. Teraz uwaga, bo nie każdy to wie, więc napiszę, w hurcie nieużywane igły zamienniki kupuje się, za około 1 (jeden) Euro, a bywa że trochę poniżej, więc klejenie igieł, nie ma kompletnie sensu. Każdy kto idiotą nie jest, nie pisze bzdur, ze ktokolwiek robi to kropleką.
 14. gramofonik

  Akai AP100c

  Jakoś nie zauważyłem, aby ktokolwiek, poza mną doradził pytającemu, w kwestii doboru wkładki. Dostał do wyboru trzy różne propozycje, w tym bezcenną informację, jaka wkładka była montowana w tym modelu, oraz jakie igły jeszcze pasuję do tej wkładki..... - bo to, że akurat pasują od Acutexa, to takie oczywiste nie jest, no może jest oczywiste, dla kogoś kto ma o tym pojecie. Może sobie wybrać ..... Więc proszę spadać na drzewo.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.