Jump to content

REL

Użytkownicy
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witaj. ten komplet połaczony był u mnie przez IC XLR zamiennie: Cardas Parsec (linia Neutral, bardzo rozsądny wybór-polecam odsłuch, moja sympatia ) Cardas Clear Cygnus ( linia Clear) i także wspomniany powyżej przez Kolegę TomkaL3 MOGAMI 2534. Korzystałem też (i korzystam nadal ) z DNM Interconnect V3- bardzo otwarcie brzmiacy kabel w dobrej cenie , ale wymaga uważnej konfiguracji całego systemu. Na kolumnach Hales Revelation Three i Focal Aria uzywałem go korzystając z głosnikowego Atohm ZEF MAX, który brzmiał neutralnie ( pobijając m. in. Tellurium Q Blue i Black i kilka innych uznanych marek w cenie do 200zł za metr),
 2. Używałem 926 z końcówką CA 851W, więc Twój komplet 851A z 936 będzie brzmiał podobnie (i naprawdę dobrze). Osłuchałem kilka kabli głośnikowych m.in. MIT, Cardas, Oyaide, furutech w tym wspomniane Tellurium Q Blue (nie jest na poziomie tego zestawu) i Black i ten ostatni był moim warunkowym wyborem, choć nie byłem całkowicie do tego brzmienia przekonany (spektakularne brzmienie, nieprawdziwy i kolorowany bas bez kontroli). Wtedy kolega polecił mi głośnikowy Atohm ZEF MAX który testował w innych, droższych zestawach jako wydajny i dobrze zrównowazony kabel. I to był świetny wybór, kabel bez zastrzezeń. Wpiąłem i tak pozostało. Wymiennie używam go z DNM Resolution ( ale to połaczenie wymaga uwaznego zestawienia). Polecam uważne przeczytanie bardzo rzetelnych testów rodziny głosników Focal Aria pióra Pana Andrzeja Kisiela w Audio co pozwoli na wydajniejsze wykorzystanie głosnika https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2378-focal-aria-936 Polecam także testy modeli 926 i 948 w Audio.
 3. Gratuluję zakupu Aria 936. Zauroczony ich dźwiekiem, choć przez 10 lat omijałem markę Focal to jednak bardzo chciałem kupić te kolumny, bo maja sposób na świeżą i niezwykle wciagającą prezentację dźwieku, wokali i wiele innych zalet. Jednak dla mnie 936 miała dużo słabo kontrolowanego basu ( nie używam suba). Po kilku godzinach odsłuchu , eksperymentów i prób zaklinania rzeczywistości ( dla żądzy posiadania 936) w salonie jednak stanęło na modelu 926 ( z niżej schodzącym i lepiej kontrlowanym basem, i niestety lekko wycofanym środkiem-wiem co napisałem o basie). Zanim zaczniesz eksperymentować z kablami spróbuj zamknąć dolny bass refleks w 936 (uzyskasz lepiej kontrolowany, konturowy, punktowy bas, choć to mocne określenie). Ekperymentuj jeszcze z przednimi wylotami bass refleks. Jak uzyskasz najlepiej kontrolowany bas to wtedy dobieraj wzmacniacze i kupuj kable. Zalecenia producenta długiego wygrzewania i ustawień kolumny traktuj poważnie. Więc zanim sięgniesz po wzmacniacze i kable dobrze wygrzej głośniki. U mnie ostrość wyższej średnicy znikneła po ok 2 miesiacach codziennego 2-3 godzinnego odsłuchu, wtedy pojawi się spójność dźwieku i przyjemność ze słuchaia. Aria 936 jest łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniacza aniżeli 926, ale szukaj mocnego i przejrzystego wzmacniacza. Na razie słuchaj ze wzmacniaczem jaki posiadasz, aż dojdziesz do wniosku czego Ci brakuje w prezentacji posiadanego systemu. Wybór wzmacniaczy jest duży, z moich doswiadczen szukałbym tranzystorów pośród Atoll, Creek, Baltlab, AVM. Posłuchaj też kabli od DNM i Atohm będą dobrze brzmieć z 936. Kolumny wymagaja trochę uwagi i poświęconego im czasu, ale odwdzięczą się zabawą z muzyką i długimi niefatygujące odsłuchami bez ograniczeń rodzajem słuchanej muzyki.
 4. REL

  Focal Aria 906 vs 926

  Witam, mam nadzieję, że komuś ten tekst pomoże.Posiadam model Aria 906 i 926 w 2 zestawach, podobnie zasilane. 906 napędzana końcówka mocy LC Audio Zapsolute 78 MkIV (2x78W) w pomieszczeniu 20m2. Arie 926 zasilane koncowką Cambridge Audio Azur 851W (2x200W) w pomieszczeniu ponad 35m2. Oba modele to podobna szkoła brzmienia. Pierwotnie 906 miał posłuzyć jako tylne głośniki do kina domowego, ale z ciekawości odkurzyłem i podłączyłem swój 15 letni wzmacniacz LC Audio i ... stworzyłem drugi zestaw. Te małe głosniki to cudo inżynierii dźwiekowej. Brzmią nieco inaczej od 926, mają magiczną, wciągającą średnicę i są mniej wrażliwe na ustwienie. Potrafią cudownie czystym mocnym dźwiękiem wypełnić 20 metrowe pomieszczenie, myślę, że w pomieszczeniu do 25-30 m2 można smiało ich używać, należy je tylko dobrze zasilać i okablować. Ale wracając do pytania myślę, że zdecydowanie warto zainwestować w model 906 dając im mocny przejrzysty wzmacniacz (np.: Baltlab, Creek, Atoll lub inne) i kable głośnikowe,które podkreślają charakter i otwarty dźwiek 906-tki ( u mnie po wielu próbach pozostały muzykalne DNM i Athom -"cieplejsze"). Wymiana na 926 niesie ze soba konieczność zakupu lepszego i znacznie kosztowniejszego wzmacniacza. Używając 926 w pomieszczeniu 20m2 będziesz szukał sposobu jak skontrlolować lub "zgubić bas". Wtedy polecam zatkanie dolnego kanału bass refleks (lub obu) i ustawienie kolumn na kolcach lub płytach granitowych i kable DNM. Muszę przyznać, że pomimo osłabienia najnizszych rejestrów (tych generowanych elektronicznie ), ze względu na wyjatkową spójność dźwieku, otwartość i magię średnicy to nieco większą przyjemność sprawia mi słuchanie muzyki na 906.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.