Jump to content

GrabsonAudio

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Niestety THD+N dla tego DACa to aż 0.0015% przy 192 kHz. Ponadto ma wejście na I2S a konsekwentnie wolałbym mieć na SPI (no chyba że zrezygnuję z ADS8900 na rzecz czegos z I2S).
 2. @Muzg - myślałem o tym minidsp i tego używał też JensH. Ciekawe urządzonko oparte o XMOS, jest to jakiś punkt zaczepienia. Generalnie mam teraz rozkminę czy iść w kostki AKM i I2S czy użyć ADC/DAC z Texas. Mam na półce eval board z ADS8900, przetwornik SAR o bardzo dobrych parametrach (THD<-125dB, 1MSPS). Z kolei texas nie oferuje żadnych wybitnych DACów a chciałbym być konsekwentny (albo AKM i I2S albo TI i SPI). Patrząc na to z innej strony, większość ludzi używa AKM, czy warto to powielać? Im dalej w las tym ...sami wiecie
 3. Proszę o przeniesienie wątku do działu DIY. Dziekuję Jarek
 4. Dzięki, widziałem produkty QA, nie przekonują mnie parametry (THD = -108.5 dB (loopback, single ended, L- shorted to ground, atten off, 32K FFT, avg 5, Hann, 48 Ksps, -10 dBV input)) a poza tym tak jak napisałeś, liczą się walory edukacyjne oraz satysfakcja 🙂 Rozważam zmianę przetwornika AC na porządny SAR od Texas instruments, tylko wtedy dochodzi więcej roboty bo to nie gada po I2S. @xajas - racja, mikrofony to zupełnie inna bajka, ja myslę bardziej na przykład o wpinaniu kondensatora lub przekaźnika w tor audio i pomiarze jego wpływu na THD.
 5. Chętnie skorzystałbym z Twojej pomocy przy budowie karty USB. Myślę że gdyby wyszło to dobrze to moglibyśmy kiedyś przekształcić to w projekt komercyjny, jednak nie naciskam na to bo to jeszcze długa droga. Póki co fajnie było by zbudować prototyp który można by przetestować i ewentualnie udoskonalać. Zwykłe karty USB mają THD na poziomie -100dB i niskie napięcia wejściowe/wyjściowe. Chciałbym zejść z THD poniżej -120dB i umożliwić pracę z napięciami rzędu kilkudziesięciu woltów. Pasmo przenoszenia myślę że do 100kHz by było wystarczające. W zasadzie mam już pomysł i pierwsze schematy do części analogowej, brakuje konwertera USB->I2S który działałby w dwie strony. Od strony software chce użyć ARTA lub RMAA, myślę o użyciu sterowników ASIO. Wyszłoby całkiem ciekawe urządzenie. Daj znać co o tym myślisz i czy chcesz się w to pobawić. Ps. Jak się przenosi temat na forum? Zamykając temat i tworząc nowy w innym dziale?
 6. Witam! Chcę to zrobić sam ponieważ chcę mieć pełną kontrolę nad układem, możliwość jego konfiguracji, ulepszania itp. oraz satysfakcję 🙂 Mam w domu sprzęt pomiarowy audio wysokiej klasy ale to robię raczej dla sportu. @JarekC - dzięki, nie widziałem tego postu, jakoś go musiałem przeoczyć, zabieram się za lekturę bo trochę tam tego czytania jest. Pozdr!
 7. Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na forum i mam nadzieję że nie ostatni 🙂 Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy pomiarowej karty USB. Miałaby ona służyć do pomiarów audio takich jak THD, charakterystyki amplitudowe, widmo sygnału itp. Ponieważ napisanie softu do pomiarów audio na PC nie jest łatwe, chciałbym użyć gotowego oprogramowania (ARTA, RMAA) oraz dostępnych driverów (ASIO). Na płytce PCB umieściłbym konwerter USB -> I2S sterujący układami ADC i DAC oraz niezbędny front-end czyli układy wejścia wyjścia (analogowe). Jako przetwornik AC użyłbym znanego AK5578EN (121dB 768kHz/32-bit 8ch Premium ADC), jako CA AK4499EQ. Do tego potrzebowałbym jeszcze konwerter USB->I2S aby wysterować te przetworniki. Zakładam że przy użyciu dobrego front-endu mógłbym mierzyć sygnały audio z THD<120dB. Mam już nawet schemat tych interfejsów we/wy zaprojektowany w oparciu o układy OPA1612 których THD jest na poziomie 0.000015% at 1 kHz. Generalnie wydaje mi się że jestem w stanie stworzyć kompletny hardware ale niestety nie znam się na przesyłaniu audio po USB i problemach/wyzwaniach jakie się z tym wiążą. Naczytałem się o różnych konwerterach typu Amanero, układach XMOS jednak nadal mam mętlik w głowie (Amanero działa chyba tylko w jedna stronę usb->I2S a ja potrzebuje mieć zamknięta pętle USB-> DAC -> Badane urządzenie -> ADC -> USB). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tym zakresie i zechciałby mi pomóc doradzić w tej kwestii? Może na razie moje rozważania są zbyt ogólne ale myślę że szybko zawęzimy kręgi poszukiwań 🙂 Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.