Jump to content

GrabsonAudio

Użytkownicy
  • Content Count

    7
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Niestety THD+N dla tego DACa to aż 0.0015% przy 192 kHz. Ponadto ma wejście na I2S a konsekwentnie wolałbym mieć na SPI (no chyba że zrezygnuję z ADS8900 na rzecz czegos z I2S).
  2. Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na forum i mam nadzieję że nie ostatni 🙂 Od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy pomiarowej karty USB. Miałaby ona służyć do pomiarów audio takich jak THD, charakterystyki amplitudowe, widmo sygnału itp. Ponieważ napisanie softu do pomiarów audio na PC nie jest łatwe, chciałbym użyć gotowego oprogramowania (ARTA, RMAA) oraz dostępnych driverów (ASIO). Na płytce PCB umieściłbym konwerter USB -> I2S sterujący układami ADC i DAC oraz niezbędny front-end czyli układy wejścia wyjścia (analogowe). Jako przetwornik AC użyłbym znanego AK5578EN (121dB 768kHz/32-bit 8ch Premium ADC), jako CA AK4499EQ. Do tego potrzebowałbym jeszcze konwerter USB->I2S aby wysterować te przetworniki. Zakładam że przy użyciu dobrego front-endu mógłbym mierzyć sygnały audio z THD<120dB. Mam już nawet schemat tych interfejsów we/wy zaprojektowany w oparciu o układy OPA1612 których THD jest na poziomie 0.000015% at 1 kHz. Generalnie wydaje mi się że jestem w stanie stworzyć kompletny hardware ale niestety nie znam się na przesyłaniu audio po USB i problemach/wyzwaniach jakie się z tym wiążą. Naczytałem się o różnych konwerterach typu Amanero, układach XMOS jednak nadal mam mętlik w głowie (Amanero działa chyba tylko w jedna stronę usb->I2S a ja potrzebuje mieć zamknięta pętle USB-> DAC -> Badane urządzenie -> ADC -> USB). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tym zakresie i zechciałby mi pomóc doradzić w tej kwestii? Może na razie moje rozważania są zbyt ogólne ale myślę że szybko zawęzimy kręgi poszukiwań 🙂 Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.