Jump to content

[email protected]

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pomieszczenie ma może 2.2m max 2.3m na wysokość do płyty gk od parkietu. Głośniki w suficie maja gł. montażową bodajże 13.72cm więc pustka ma 14-15cm max. Bez żadnej wełny itp. Tylko stalki i płyta. Dzięki! W wolnej chwili spróbuję tak zrobić. Na podłodze jest parkiet więc też pewnie 'odbija' fale akustyczne. Ponadto pół szafy ma lustro więc też coś pewnie odbija. Wrzucam zdjęcia pokoju-z tyłu za sofą jutro dojdą dwie kolumny surroundowe Klipsch RP-240s. //zdjęcia były zrobione wczoraj zanim zamieniłem suba z kwiatem.
 2. Z tyłu mam opcje (low-pass crossover: Direct---80Hz---40Hz. Swoją drogą cały rok miałem na 40Hz dziś dopiero zmieniłem bo chcę mieć wkoncu wszystko jak być powinno i jak najlepiej aby było słychać. Hehe słuszne spostrzeżenie, jak mały śpi to przeważnie oglądam filmy z dźwiękiem z TV, a jeżeli już z 'kina' to bardzo cicho gdzie subwoofer wcale się nie załącza.
 3. Tutaj głośność jest sterowana pilotem. No tak, kalibracja oczywiście przeprowadzona. Subwoofer mam na 'direct' wcześniej miałem na max(40Hz) ale dziś się bawilem i lepiej brzmi na minimum-direct W amplitunerze crossover wszystkich kolumn mam na 80Hz(THX) a LPF of LFE 120Hz, natomiast onkyo nie ma ustawień small large, które ma denon. Niestety. Włączony mam tryb Phase Matching Bass bo jak jest off to subwoofer jakby wcale nie działał ;) Pozdrawiam.
 4. No w sumie to nie, albo nie końca potrafię to sprecyzować? Kwiata zostawiłem ;) ale posłuchalem co do przestawienia całości i mam wrażenie, że w kwestii odsłuchu jest lepiej, co prawda bass stał się cichszy przez co musiałem zgłosić suba, ale bass jest wyraźniejszy - już tak nie dudni. Cześć Marcin! Nie ma sprawy ;) daj mi 2dni aż podłączę tylne głośniki, bo cały zestaw już mam z rok ale brakowało mi tylnych - głośniki sufitowe robiły za tylne, a kable przygotowane już rok ze ściany wystają :p zamówione mam. Jutro wyślą to we wtorek zdjęcia wrzucę. Pozdro!
 5. Wyżej napisałem odpowiedzi do poprzednich wiadomości - moderator musiał je zaakceptować, aby były widoczne... Wiem, że klipsch maja bass reflex z tyłu i powinny być oddalone od ściany ale ja nie mam takich możliwości. Poza tym chodzi mi o sub :) Po zmianie ustawień jest trochę lepiej, ale akustyka pokoju pozostawia wiele do życzenia.. Pewnie przez ten sufit podwieszany z gk bez wygłuszenia. Pokój ma 4.5m x 4.35m
 6. //muszę czekać na zatwierdzenie wiadomości przez moderatora.. Kalibracja była przeprowadzona w velodyne, a dopiero później w oknyo. Swoją drogą w ampli dałem bass +4 treble +4 subwoofer +9.0 i faktycznie jest trochę lepiej podczas cichszego odsłuchu. Pobawię się jeszcze tymi ustawieniami może stworzę idealne ustawienie :) u mnie gorzej też z akustyką bo sufit mam podwieszany płyta gk i nie dałem żadnej waty ani nic. Jak już wspomniałem w suficie są też 2 atmosy.
 7. Dziękuję za odpowiedź, Tyle tylko, że do całości zestawu ładniej pasuje maskownica klipsch. Svs ma taki... Plastikowy przód(o ile dobrze zauważyłem) i średnio będzie się prezentować z resztą. Druga sprawa - zaproponowałeś 12'' czy nie będzie to nadal za dużo? 12, a 15 aż takiej różnicy chyba nie ma, a skoro mają być dwa.. ;) Zauważyłem że klipsch ma nową serię spl 100 i 120. Może dwa takie? Pytanie tylko czy uda mi się odsprzedać velodyne. Chyba rzadko ktoś taki sprzęt kupuje?
 8. Witam wszystkich, Mój sprzęt to Klipsch RP-280F, Klipsch RP-450C, Klipsch RP-240s, 2 głośniki w suficie Klipsch CDT-3650-C II, Velodyne EQ-MAX 15 i wzmacniacz Onkyo TX-RZ800 Pokój 20m^2(dość duża szafa na ubrania, więc fizycznie pokój trochę mniejszy). Problem polega na tym, że '' chyba? '' przesadziłem z subwooferem. Bass ma konkretny, aczkolwiek aby był słyszalny/odczuwalny to w amplitunerze trzeba rozkręcić głośność na 60-70minimum. A to jest bardzo głośno jak na ten pokój. Druga sprawa to jeśli głośność amplitunera mam na 40-45 to subwoofer się wyłącza(jest w trybie auto, większa głośność go dopiero budzi). Sam subwoofer mam ustawiony na 26 z 80 volume możliwych. Tutaj dochodząc do sedna wątku.. Zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać tego velodyne i kupić dwa suby Klipsch R110sw? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.