Jump to content

scrabit

Użytkownicy
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Hejka, dzięki za wpisy i sorry że dopiero teraz odczytuje i odpisuje ale.. praca :/ Co do 5.1 vs stereo.. już mnie utwierdziliście w przekonaniu, że jednak zacznę do stereo. I bez subwoofera. Pytanie które z kolumn potrafią nisko zejść, jednocześnie zapewnić na tyle "pełnego brzmienia" aby nie przyszło mi do głowy myślenie o subwooferze. Poczytałem jeszcze troche o Klipsch 280F i na pewno bede starał się gdzieś umówić aby ich posłuchać.. Zapewne bede chciał jeszcze posłuchac kolumn zaproponowanych przez @Q21. To że coś mi się wydaje, już mnie raz pokierowało w niewłaściwą drogę.. Zastanawiam się nad ampli, zarówno @Q21 jak i @Top Hi-Fi Poznań Woźna polecali dwa modele Yamahy, dużo pozytywnych opinii w sieci ale.. po wpisach użytkowników ciekawy okazuje się tez model Onkyo TX8270.. bede chciał sobie coś wytypować a następnie korzystając z okazji umówić się na odsłuch. @PawelMitsu raz jeszcze dziękuje :)
  2. kolego @PawelMitsu, dzięki wielkie za wpis i rysunek :) Tak będzie wyglądało umeblowanie i póki co zmian nie planuje. TV aktualnie 55, docelowo bedzie zmiana na 65-70, planowałem montaż na stelażu na ścianie tylko nie orientowałem się czy wysięgnik utrzyma tak duży tv. Patrząc na Twój rysunek, łatwiej będzie rozplanować zestaw stereo. @Q21, dzięki wielkie, powiedz mi proszę gdybym się decydował na stereo to dodatkowo subwoofer do tego zestawu - zbędny, czy dobrze żeby był? Metraż i otwarta przestrzeń.. Co do odsłuchu, musze tego Klipscha posłuchać.
  3. Cześć, Potrzebuje Waszej porady. Szukam rozwiązania które dobrze nagłośni salon, metraż 24m2, otwarty na jadalnie 11,5m2 (rysunek w załączeniu). Do tej pory byłem nastawiony na zestawy 5.1 z dobrym subem, pierwotnie myślałem o zestawie denon avr x2400h + dali spektor 6 + dali sub c-8d, ale tutaj pojawiły się wątpliwości: 1. czy przy takiej przestrzeni zestaw 5.1 w ogóle ma sens? 2. aktualnie posiadam bardzo budżetowy zestaw 5.1, który służy: - do oglądania TV – głośniki w tv są wyłączone, kino odpala się automatycznie przy włączeniu TV (poza subwooferem) i każdy program oglądamy z wykorzystaniem kina - do oglądania filmów – głównie z dekodera tv + HBO GO zainstalowanego na MiBOX, wówczas uruchamiany jest subwoofer aktywny - do słuchania muzyki – z YT, spotify, tutaj głównie wykorzystuje potencjał kina i subwoofera, słucham głównie house, rap, trap, często utwory posiadają dużo basu, potrafią nisko zejść – i to jest to co lubię. Coraz częściej myślę o rezygnacji z zestawu 5.1, skupiając się na amplitunerze + dwie kolumny + sub (może coś w oparciu o Klipsch 280F – pytanie czy nie gra to zbyt ostro, bo opinie są różne). A jeżeli okaże się nie wystarczające to wówczas rozbudować. Budżet 6000-7000 (mam świadomość że powyżej podałem zestaw który przekracza ten pułap ale w grę wchodzi używka jeżeli będzie warto czegoś konkretnego poszukać). Co proponujecie? scrabit, Bytom
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.