Jump to content

Felixs

Użytkownicy
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

23 Neutralny

Audiostereo

9

Bocznica

14

Recent Profile Visitors

825 profile views

Felixs's Achievements

 1. Kolumny grają w 27m2, więc mam świadomość ,że są trochę za małe do tego pomieszczenia, do tego pomieszczenie jest trudne akustycznie. Gram na końcówce IcePower 1200as2 i bas jest dość solidny, w utworze Lombardu ; Śmierć dyskotece, początek utworu potrafi wbić w fotel. Jednak zazwyczaj chciałbym trochę więcej basu, ale poza tym kolumny określiłbym jako kulturalne. U znajomego na kolumnach Canton RC-L i mojej końcówce miałem wrażenie przebasowienia i mniejszej basowej kultury. Nie przesłuchałem dziesiątek kolumn ,ale te Arcusy oceniam pozytywnie. Od jakiegoś czasu czaję się na spor wyższy model tego producenta, a w tych chcę niedrogo pogrzebać bo i tak w końcu pójdą do ludzi. Niskotonowe to Vifa M25 WO-46 8Ω
 2. To co, dobrze rozrysowałem ,czy jednak zrobiłem byka? Kilkukrotnie wykonywałem ten rysunek nie spoglądając na poprzednie i ciągle rysowałem tak samo, ale jak wspominałem nigdy tego nie robiłem i nie znam się na tym. Schemat wkleiłem bo wyczytałem w tym wątku o kolektorze impedancji( cokolwiek to znaczy 😁) ,przy którym nie powinno zmieniać się bipolarów na foliowe bo rozjadą się parametry zwrotnicy. Te Arcusy to taka pseudo linia transmisyjna. Bas, jak i cała reszta, w tych kolumnach jest w porządku, ale te elektrolity mają swoje lata , więc może nie "grają" już tak jak powinny. Jako miernik do kondensatorów mam LCR-T4, ale mam wrażenie ,że to raczej zabawka licząca procentowo ESR wynikający z pojemności kondensatora. A mnie się wydawało, że rysunek jest elegancki 😁
 3. Nigdy tego nie robiłem, ale chyba rozrysowałem dobrze (?)
 4. Jasne, zmiany będą następowały stopniowo. Czy z niskotonowymi coś kombinować, ma to sens? Pytanko ,które mnie nurtuje. Na zdjęciu, które zamieściłem powyżej, dolna część płytki ma styki głośników. Ścieżka jest wspólna dla wszystkich trzech przy czym dwa wyprowadzenia są (-) a jedno (+). Nie spędza mi to snu z powiek ,ale trochę jednak zaciekawia.
 5. Panowie, dziękuje za odzew. Podsumuję to co zostało tutaj zaproponowane. Kondensator 4,7uF do wymiany i możliwe opcje z tym związane to: -dołożyć bocznik z kondensatorem 0,1uF wyższej klasy ( np.jaki? ) -zwiększenie wartości rezystora 2R2 ( o ile mniej więcej zwiększyć? ) -podłączenie szeregowo opornika 0,5-1R Czy jak zwiększę wartość rezystora 2R2 -to i tak powinienem podłączyć szeregowo do kondensatora opornik tak jak proponuje @toptwenty? Kondensator 33uF do wymiany, wcześniej jednak posłucham gdy zbocznikuję istniejący kondensator z innym o wartości 1-3,3uF ( też to ma być jakiś MKT?) Najpierw przerobię sobie jedną kolumnę i posprawdzam różnice. Gdy wywalę kondensatory bipolarne to jak podłączyć MKT , chodzi mi o bieguny? Podobnie z bocznikowaniem bipolara, ma to jakieś znaczenie?
 6. Mam kolumny Arcus TM 88 i jestem zadowolony z dźwięku, jednak kolumny mają ponad 30 lat i może jakaś podmianka coś by ulepszyła Nie znam się na elektronice ,ale lutować umiem. Rozrysowałem elementy na zwrotnicy bo schematów nie umiem rysować. Kolumny nie kosztują majątku więc chciałbym wydać sensowną kwotę. Zechce ktoś pomóc? Kondensatory to ELKO GLATT - bipolarne C1 - 47uF 40VAC C2 - 33uF 40VAC C3 - 4,7uF 40VAC Rezystory: R1 - VTM 208-8 4R4 10% R2 - 10 ΩJ 5W R3 - twt 2R2 x/ 5W Gdzieś w tym wątku było napisane ,że nie zawsze można wymienić bipolara na inny typ kondensatorów, jak to wygląda u mnie?
 7. Kolumny mają 6 om, więc przełącznik w prawo.
 8. Wykorzystałem piny najczęściej używane, o których Ty również wspominałeś tj. 3/6 i 4/5.
 9. Tak, włącznik podłączony. Cisza przy włączaniu - jest elegancko.
 10. Jako kompletna elektroniczna noga często podpieram się zdjęciami podłączonych modułów i ... jeszcze bardzie mi to miesza w głowie. Kojarzę wypowiedzi o pinach 1 i 6. Tutaj znowu na tych pinach zrobiony jest mostek Poniżej wypowiedź o pinach 3 i 6. To co jest kilka możliwości podłączenia?
 11. Tak ,mam na myśli złącze 101. U Ciebie widzę chyba połączenie na pinie 1 i 6. Do wyłącznika przewody mam dolutowane, więc to nie wina połączenia. Długo już gra końcówka i nic się nie dzieje, ale trochę niepokoi ten dźwięk. No nie zawsze, miałem kogoś kto miał mi to złożyć, ale niestety już go nie ma. Nikogo innego nie znam ,ale dzięki pomocy z tym wątku skleciłem końcówkę i gra , teraz spróbuję podłączyć wyłącznik i odpalać w sposób jak u @Krzych 2.
 12. Dzięki wielkie. Styki C i NC podpinam pod piny 1 i 6 (?) ,a do których pinów podświetlenie?
 13. @ksiezyc, [Hidden Content] Rezystor 10k lutuję do C czy NC , czy to bez różnicy? Te rezystory tj. 10k i 2k po ile mają mieć Watt?
 14. Włącznik zamówiony, potrzebuję jednak pomocy przy podłączeniu, żeby nie zrobić babola. Które styki podłączam do gniazda 101 i pod które piny? @Krzych 2, dobrze widzę ,że styki ON/OF są na 1 i 6? W wątku mowa również o rezystorze 10K , jak go podłączyć? Pytania pewnie lamerskie, ale muszę jednak zabezpieczyć końcówkę przed iskrzeniem.
 15. Wielkie dzięki, niestety nie mają czarnych ( czarny mam front końcówki ), czy włącznik z takimi parametrami może być? -bistabilny -napięcie podświetlenia od 3 do 12v -max. prąd przełączania 5A 230v
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.