Jump to content

Rafal kar

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rafal kar

  NAIM klon

  Czekałem 2 godziny i BIAS BYL 15mA Ustawiam ponownie
 2. Rafal kar

  NAIM klon

  Jeszcze powracając do ustawienia BIAS. Po podlaczeniu koncowki na docelowy radiator BIAS ustabilozowal mi się na poziomie 14mA. Wcześniej regulacja była robiona bez radiatora docelowego. Czy teraz ponownie mam ustawić bias na wartość 34ma? Offset 22/27 mV
 3. Rafal kar

  NAIM klon

  Miałem przez chwilę włączony w obwod sygnalowy ten 100k i gral normalnie, nie zauważyłem jakieś różnicy na niekorzyść..
 4. Rafal kar

  NAIM klon

  A jaką wartość polecach? 50k czy coś mniejszego
 5. Rafal kar

  NAIM klon

  Do regulacji glosnosci jaki potencjometr używacie? Ja mam 100k alps czarny czy nie za duży?
 6. Rafal kar

  NAIM klon

  Mam trzask ale nie jest on przerażający.. do kupienia jest jeszcze zabezpieczenie głośnikowe vellman k4700 Przewody wejściowe są tymczasowe skretka kat6a, mam jeszcze dylemat czy je wymieniać. To tale trsfo 4x42V do zasilania układu VBE ktore stabilizuje napiecie na poziomie 52V układu wejsciowego wzmacniacza Duże trafa 2x35V zasilaja układ wyjściowy. Zastanawiam się czy do tego zestawu nie dokupić pre jc-2 od jims_audio... Zastanawiam sie czy to poprawi jeszcze dźwięk tej końcówki..
 7. Rafal kar

  NAIM klon

  Uruchomilem mojego klona :) Wersja voyager avandale ncc200. Jestem po pierwszych odsłuchach i już mi się podoba, nawet bas jest :) Bardzo duża głębia i trojwymiarowosc dźwięku. Na starym wzmacniaczy nigdy czegoś takiego nie słyszałem.
 8. Rafal kar

  NAIM klon

  w moim przypadku offset regulują tranzystory Tr1 oraz Tr2 wiec dzisiaj to zweryfikuje... przy 30% różnicy hfe pomiędzy tymi tranzystorami offset mam 20mV postaram sie zjechać do 10mV i tak zostawię... mam nadzieje że wybiore odpowiednie tranzystory z puli 50 szt
 9. Rafal kar

  NAIM klon

  offset mam na jednym kanale 20mV i na drugim 30mV Ale chce uzyskać niższa wartość chociaż nie wiem czy ma to większy sens..
 10. Rafal kar

  NAIM klon

  Sprawdziłem BIAS zgodnie ze schematem podanym wcześniej. Bias ustawiony był na wartość około 10mmA (tranzystory wyjściowe były zimne) Po ustawieniu na 35mA tranzystory wyraźnie się nagrzewają (czy tak ma być?) Jaki wpływ na dźwięk ma wysokość Biasu?
 11. Rafal kar

  NAIM klon

  w tym są bc546 Czy offset na poziomie 30 -43mV jest czymś złym?
 12. Rafal kar

  NAIM klon

  Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię dzisiaj. Zwieram wejście mam nadzieje że nic sie nie stanie.. wyjście zostawiam bez obciązenia Dopasuje BIAS i wtedy zobaczę. Jakie hfe mieliście w swoich klonach dla tranzystora Tr1 i Tr2, jakie były różnice? kupie dzisiaj tranzystory i postaram się zmniejszyć offset na wyjściu. poniżej zdjęcie mojego klona w lepszej jakości.
 13. Rafal kar

  NAIM klon

  Miernikiem za parę zł
 14. Rafal kar

  NAIM klon

  w tym problem że nie posiadam amperomierza i dlatego poszukuje innego rozwiązania tak jak podane na tej stronie http://www.acoustica.org.uk/t/naim/bias.html ale szukam jeszcze potwierdzenia Offset mierzyłem bez głośników. Próbowałem nawet wymieniać tranzystory według wskazówek że TR1 powinno mieć o 10% większe hfe niż TR2 ale efekt był odwrotny. W moim przypadku sprawdzałem TR1 -220hfe, TR2 -192hfe offset był około 48mv czyli gorzej jak było od chińczyka..
 15. Rafal kar

  NAIM klon

  w jaki sposób mogę zasymilować sztuczne obciążenie wzmacniacza? Czy połączenie rezystancji około 7 omów i mocy 60W i wpięcie na wyjście będzie poprawne? na tym chce ustawić bias. Jesli rezystancja jest błędna podajcie poprawną wartość? Do tej pory ustawiałem na podłączonych głośnikach co chyba nie jest poprawne. ;/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.