Jump to content

Rafal kar

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. cześć wszystkim, zainteresował mnie preamp LAMM w wykonaniu Piotra, znalazłem jego prasowanki do płytek LAMM ale nigdzie nie mogę znaleźć prasowanki do zasilacza SALAS czy ktoś z forumowiczów mógłby mnie poratować i odesłać
 2. Najchętniej to zakupił bym złożony układ ze względu na montaż elementów smd których jeszcze nie lutowalem 🙂 ile za sama plyteczke?
 3. Czy ktoś ma do sprzedania układ z wątku:) Chętnie bym zakupił
 4. Rafal kar

  NAIM klon

  Masz standardowa wersję jednoplytkowa? Czy może modułowa na oryginalnych tranzystorach. Moja wersja Użyłeś jakiś modyfikacji tego per?
 5. Rafal kar

  NAIM klon

  Jaki masz zasilacz do preamp sp-10? Ten że strony aht, lampowy? Na i bay można kupić gotową plytke sp-10 ale zasilacz myślałem żeby dac tranzystorow. Nie chcesz sprzedać swojej wersji sp-10 😉
 6. Rafal kar

  NAIM klon

  W planach jest jeszcze ARC-SP10 albo inna lampa:) ale to wymaga większej pracy i nakładu finansowego, na tą chwilę to co jest musi chwilowo wystarczyć
 7. Rafal kar

  NAIM klon

  To co piszesz z tym suchotnikiem to może i masz racje 🙂 Nie jestem jakimś melomanem i dla mnie z pre i bez pre gra podobnie... po dłuższym odsłuchu mam wrażenie ze jest trochę za ostro na górze i wyższej średnicy. Co nie zmienia faktu że dźwięku jest więcej niż na wcześniejszym wzmaku. Czy zmiana BIASU z 34mA na niższy poziom coś zmieni? Jaki pre może ocieplić odbiór?
 8. Rafal kar

  NAIM klon

  Kupiłem pre JC-2 od jims_audio. układ uruchomiłem i testuje t\potencjometr jaki mam to alps 100k (czarny) Jedno co zauważyłem to dużo większe wzmocnienie sygnału na wyjściu. Czy t normalne zjawisko?
 9. Rafal kar

  NAIM klon

  @tomek-1685 Znalazłem taka wersję mbl6010 posiada 3 wejścia i zasilacz całość wygląda solidnie. Tylko w odróżnieniu od twojej wersji posiada 6 opa. Jak to jest w oryginale bo jest dużo wariacji na temat tego pre u chińczyka i juz się gupie w tym wszystkim. [Hidden Content]
 10. Rafal kar

  NAIM klon

  Sprawdziłem Problemem brumu były kable sygnałowe w DAC zastosowana skretka chyba się nie sprawdziła.. Wymieniłem na mikrofonowy cordial i jest cisza. Sam wzmacniacz bez źródła jest nieslyszalny.
 11. Rafal kar

  NAIM klon

  w realu nie wygląda aż tak źle 🙂 w moim przypadku mam dwie warstwy płytek i dlatego tyle tego makaronu, nie mam pomysłu żeby lepiej to poupinać.
 12. Rafal kar

  NAIM klon

  Jeszcze wisi bo nie wiem gdzie go wpiąć czy pod radiatory czy pod obudowę. No w tym problem że nie zwróciłem uwagi czy wcześniej buczało w tym etapie dołożyłem zabezpieczenie głośników i do tego podpoiłem masę może tu jest problem.
 13. Rafal kar

  NAIM klon

  złożyłem finalnie w obudowie z zabezpieczeniami głośników.. z głośników niskotonowych słychac "buczenie" niskiej częstotliwości, czy u Was tez tak było? Co to może być? Offset w normie 22/27mV. Bias 34mA
 14. Rafal kar

  NAIM klon

  Tego mb 6010 brałeś oś chińczyka? Zastanawiałem się nad realizacją klona ls-10.. Ale nie wiem czy mi to aż tak potrzebne 🙂
 15. Rafal kar

  NAIM klon

  Ustawiłem BIAS na 34mA Zamówiłem zabezpieczenie głośników od auden.. to ostatni klocek tej końcówki i zamykamy finalnie obudowę. pozostaje jeszcze zdecydować się na jakiś dobry preamp DIY. Może jakieś sugestie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.