Jump to content

LJ3

Użytkownicy
 • Content Count

  734
 • Joined

Community Reputation

746 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od tego są filtry sieciowe by nic, jak np. jakieś zakłócenia, nie przeszkadzało w słuchaniu. Kabel zasilający, nawet dobry, bez wpięcia za filtrem w listwę, nic nie daje.
 2. Ale czemu odwrotnie "przykleił się" nadpis-podpis?
 3. Czy masz podłączone sprzęty poprzez filtr sieciowy? Jeżeli nie to zastosuj dobry filtr na sieć zasilającą. Wepnij do niego dobre kable zasilające. Zapanuje cisza i usłyszysz czyste dźwięki, nawet przy dużej głośności. @ Bartik Lampy nie hałasują. Może te wirujace w kablach elektrony ...? 😉
 4. Proponuję zająć się IC między CD i wzmacniaczem. To tam najwięcej można osiągnąć w zmianie dźwięku. Do poprawy szczegółów i przestrzeni dobry jest IC srebrny lub z miedzianych plecionka z miedzi monokrystalicznej Kimber Kable. To polepszy i pogłębi basy oraz szczegóły. Na głośnikowe polecam też plecionkę z miedzianych 8TC (16 pasm) lub jeszcze lepiej 12TC (24 pasna z miedzi krysztalicznej). Zyskasz wiele szczegółów średniej i wysokiej częstotliwości oraz poczucie gęstości średniej częstotliwości. Polepsza się kontrola, moc i siła uderzenia w niskiej częstotliwości. Dźwięk będzie znacznie jaśni
 5. Znajomy twierdzi (po odsłuchach podzielam jego zdanie), że każdy wzmacniacz Sansui gra inaczej. Co seria to inne prezentowanie dżwieku. Widać to wyraziście słuchając wysokich modeli marki. Każdy niemal jest strojony inaczej, pod innego słuchacza, w tym jest zaleta posiadania kilku Sansui. Więc porównanie jednego z modeli do innych marek nie ma za bardzo sensu. Gdyby porównywać Kenwooda z np. AU-9900, niejednego by zaskoczyło, jak gra, jaką buduje scenę. Ostatnio miałem okazję odsłuchiwać. Część modeli (nawet wysokich) ma niestety tę przypadłość, że gra "na twarz", jak to określa znajomy
 6. Czy trafiłeś na porównanie Kenwood Ka9300 do AU-9900, AU-11000 lub AU-22000? Te, jak na starocie, grają lux.
 7. Pierwsze słyszę więc zapytam z ciekawości: Którego Sansui'a zabił? 🥴
 8. Już po 20 h pokażą na co je stać. Potem to tylko wygładzanie i normowanie.
 9. Myślę, że to lekkie przegięcie. Taki kabel pewnie da minimalne zmiany w stosunku nie plecionki, jeżeli w ogóle da cokolwiek. Plecionka sprawdza się ale w przesyle sygnału, gdzie ważne są ewentualne przesunięcia fazy sygnału L i P ale nie prądu zasilania. O co tu chodzi? Jeżeli nie wiesz to ..... Kasa Panie, kasa! Chciałbym zobaczyć taki pleciony o fi 2 cm i b. sztywny McIntosha. 😆 Zagląda tu czasami kolega, który szybko pozbył się M6Si500 nóvka. Dawał nawet okazyjną cenę. W to miejsce cos tam starszego, a zaraz potem NjuVista zawitała i zdaje się to ten ostatni u nie
 10. Piszesz bzdury! Od razu widać żeś niedoświadczony laik w audio. Czy prąd z elektrowni, tzw. przemysłowy, nie będzie zanieczyszczony bo kabel jest najwyższej klasy? Kabel musi być wpięty do systemu za filtrem oczyszczającym, a nie przed, czyli jak ty to widzisz - w elektrowni. Wystarczy, że sąsiad będzie pstrykał iskrzącym przełącznikiem i "d.pa blada". Jak myślisz, czy kablami doprowadzającymi prąd do twego domu firma dystybująca prąd, przesyła sygnały internetowe? Przesyła. To znaczy, że tam płynie informacja. To dla twego dobrego systemu jest straszny SYF. Tego SYFU trzeba się pozbyć!
 11. To na pewno są tylko bajery dla bogatych. Wystarczy wpiąć dobry kabel zasilający, nawet bez tych upiększaczy i efekt natychmiast będzie słyszalny.
 12. Czyli w/g ciebie gra "sucho"? To raczej nie da ładnego, podobającego się dżwięku. Zawali szczegółami? To z dobrą lampą ma niewiele wspólnego.
 13. Jest na to proste "lekarstwo".
 14. By kupić taniej powinno się proponować niżej. To samo, jak widać, robi sprzedający. Łatwiej o spotkanie w 1/2 drogi. Ważne czy po przeglądzie, gdyż drogo jest. Poza tym cierpliwość .... Na takie drogie klocki mały popyt i z czasem sprzedającemu "rura" mięknie.
 15. Do XR-ki mam ciągły dostęp. Poza tym co to za zamiana? "Siekierka na kijek"??? 🥴 Swoją drogą wreszcie miałbyś możliwość połączyć to co lubisz. Sansui B-2105 z pre np. Lux lub Accu. W/g niektórych zagra lepie od pary C/B-2105.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.