Jump to content

donpazur

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Na weekendzie pokombinuję z ustawieniami. A mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie zgranych juz kawałków, mianowicie - jak mam FLACzki bądź WAVy, zgrane pojedynczo, bez arkusza dyrektyw itd, - gołe pliki - i chcę je nagrać na CD, jako audiówka, to jak to najlepiej zrobić? Normalnie wypalić płytkę np. Nero lub innym wypalaczem przez opcję AudioCD i tyle? To będzie poprawnie nagrana i odwzorowana z oryginalym CD kopia?
 2. Zgrałem dzisiaj płytkę i zmierzyłem dokładniej czasy zgrywania. Album zawierający 8 tracków o łącznym czasie niespełna 27 minut, a więc mała płytka. Testowanie + zgrywanie do pojedynczych plików z kompresją trwało 39 minut, czyli 12 minut dłużej niż czas tracków. Natomiast testowanie + obrazowanie + tworzenie arkusza dyrektyw z kompresją zajęło w sumie niecałe 11 minut, a więc prawie cztery raz krócej - około 5 minut testowania i 5 minut zgrywania. W załączniku dodałem logi z obu akcji, może jest tam coś co by tłumaczyło ten długi czas zgrywania. Mi te logi za wiele nie mówią, poza tym że wygląda na to że jest dobrze zgrane. Ogólnie to zgrywam tak, jak EAC domyślnie poustawiał. Jedyne co zmieniłem w opcjach, to jak dobrze pamiętam jedną opcję, a mianowicie - dokładność korygowania błędów - na wysoki, ale to chyba nie ma wpływu na szybkość zgrywania jeśli nie pojawiają się błędy...? Priorytet zgrywania i kompresji mam ustawiony na - wysoki. Co do opcji napędu - nie mam tam opcji zaznaczenia/odznaczenia "Nadczytuj w obszarach Leadin i Leadout". Jest tylko wybór szybkości, ustawiony na - bieżąca i dwie opcje zaznaczone - zazwalaj na redukcję szybkości w trakcie zgrywania oraz ten napęd kożysta z accuraterip. I tyle. Co do zakładki wykrywania przerw - opcja sposób lokalizowania przerw/indeksów ustawiona jest domyślnie na B. Jeszcze się tym nie bawiłem, ale z tego co napisałeś wnioskuję że powinno być ustawione na A...? Opcja rodzaj wykrywania ustawiony mam na pobieżny. Sprawdziłem jeszcze raz opcje mojego napędu i wyszło że: Buforowanie - tak, dokładny strumień - tak, informacja o błędach C2 - tak. Coś należałoby zmienić? pojedyncze.log obraz.log
 3. Zgrałem ostatnio kilkanaście płytek i każda 'mieliła' się ponad godzinę, w zależności od łącznego czasu trwania tracków. CD co miały ponad 75 minut muzyki, zgrywały się nawet ponad 1,5h. Teraz zacząłem się bawić tworzeniem obrazu i widzę że leci kosmicznie szybko, poniżej 10 minut i zgrane do jednego pliku WAV i FLAC. Więc jeśli w obu przypadkach zgrywanie jest bezbłędne i dokładnie takie samo, to po co mielić płytę kilkadziesiąt minut jak można zrobić to w kilka minut, a później ewentualnie sobie podzielić na pojedyncze tracki? No chyba że jednak to nie jest to samo i tworzenie takiego obrazu nie będzie akuratne tak jak przy zgrywaniu do pojedynczych plików...? Chyba czegoś tutaj nie ogarniam xD
 4. Witam, posiadam nieco leciwą mikro wieżę Sony CMT-FX205, która gra... tak sobie. W sumie to główny ból leży w jej kolumnach - grają beznadziejnie, jakość dźwięku jest bardzo kiepska, prawie zero bassu, dźwięk nie jest czysty - jest słabiutko. Pytanie: czy jest sens wymienić te głośniki na jakieś inne, lepsze? Bo podejrzewam że sam w sobie odtwarzacz CD nie gra aż tak źle, a główna wina słabego dźwięku leży właśnie po stronie mizernych głośników. Oczywiście nie są one uszkodzone - po prostu tak grają. Czy w kwocie do 400zł można kupić coś lepszego żeby muzyka z CD miała lepszy dźwięk? Jesli tak, to co wybrać? A może się nie opłaca w to pchać jakich kolwiek pieniędzy? Z góry dzięki za pomoc.
 5. Powitać! Mam pytanie odnośnie czasu/szybkości zgrywania CD do FLAC i WAV. Jak zgrywam płytkę audio do pojedynczych plików, wybierając: Akcja->Testuj i zgrywaj wybrane nagrania->Z kompresją - to trwa to długo, około 1,5h. A jeśli wybiorę zgrywanie przez: Akcja->Testuj i utwórz obraz oraz arkusz dyrektyw->Z kompresją - to trwa to tylko kilka minut. Czy wolniejsze zgrywanie do pojedynczych plików przez pierwszą opcję jest lepsze i dokładniejsze? Wiem że wybierając tą drugą opcję zgrwa mi płytę do jednego pliku, tworząc jej obraz i mogę go później podzielić, ale dlaczego różnica w szybkości zgrywania jest tak ogromna?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.