Jump to content

burbon

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. burbon

  Elitarny klub HECO

  @artiz_ Dzięki za propozycję. Poza tym programem (oraz jego konfiguracją) zmieniałeś jeszcze jakieś ustawienia w samym Windows'ie? DAC mam wbudowany we wzmacniaczu - jest to Burr-Brown (może nie jest najwyższych lotów, ale w porównaniu z połączeniem komputera ze wzmacniaczem kablem jack jest kolosalna różnica na korzyść DAC'a). Do przesyłania plików wykorzystuję program AIMP, kabel WireWorld Chroma, system: Windows 10. Myślę, że muszę jeszcze trochę pogrzebać w ustawieniach programu, jak i w samym systemie. Czy ktoś z Was "majstrował" ze standardami WASAPI i ASIO?
 2. burbon

  Elitarny klub HECO

  Heco chyba muszą się wygrzewać co najmniej 100 h. U mnie MS 900 dopiero po 3-4 tygodniach zaczęły grać jak należy. @Bogusław_59825 Widzę, że używasz kabla USB Wire World - ja również korzystam z WW (tylko że Chromo). Czy masz jakieś sprawdzone rozwiązania, jak najlepiej skonfigurować komputer do słuchania plików .flac? Ostatnio zauważyłem, że podczas odłączenia ładowarki od laptopa, kiedy automatycznie zmieniła się wydajność kompa na najniższą, odsłuch również nieco stracił na jakości. W związku z tym, być może jeszcze wiele innych czynników wpływa na jakość przesyłanej muzyki. Co warto jeszcze zmienić? Jakiego programu używasz do odpalania plików .flac?
 3. burbon

  Elitarny klub HECO

  Na początku odsłuchiwałem z Marantzem, ale potem przerzuciłem się na Magnata - na odsłuchach prezentował się lepiej.
 4. burbon

  Elitarny klub HECO

  Rozglądałem się za nimi, ale chyba na razie zrezygnuję. Musiałbym pewnie wymienić wzmacniacz na mocniejszy - taka operacja może za jakiś czas. Wiem, że MS 900 mają niesamowity potencjał, a po prostu pewnie coś w podzespołach zmienia mi brzmienie.
 5. burbon

  Elitarny klub HECO

  Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Heco MS 900. Proszę o opinię i propozycje zmian co do mojego zestawu: wzmacniacz Magnat 600, kolumny Heco MS 900, kable Chord Clearway, Źródło: pliki flac przesyłane przez USB WireWorld. Posiadam ten zestaw już około 2 lat - obecnie w mieszkaniu, odsłuchiwany w salonie 30 m2. Muzyka: rock, elektronika, muzyka poważna, blues. W salonie odsłuchowym porównywałem z Dali Ikon, Dali Zensor, Marantz pm 6005, kable Chord Carnival. Dlaczego Heco? Najbardziej uniwersalna kolumna w porównaniu do tej półki cenowej (a nawet w porównaniu z droższymi). Bas w salonie odsłuchowym wciskał w fotel nawet bez regulacji basu na wzmacniaczu. Rock i Metal z pazurem. Dlaczego Magnat? Bardzo dobra scena a ponadto DAC z USB (co jest dla mnie priorytetem). Dlaczego Clearway? Początkowo odsłuchiwałem na kablach Chord Carnival. Na sam koniec sprzedawca zaproponował Clearway - brzmienie niesamowicie czyste, dużo więcej szczegółów. Jednakże w porównaniu do Carnival nie odsłuchałem na nich wszystkich przygotowanych utworów, więc nie wiem czy inne partie nie "ucierpiały". Słuchanie w domu (już po wygrzaniu kolumn) jest nieco inne. Staram się słuchać w tzw. trójkącie akustycznym. Zamierzam też kupić jakiś mały dywan przed kolumny. Zauważyłem następujące problemy: za bardzo wysunięta góra, mniej szczegółów w środku, bas krótki (np. stopa perkusji) mniej odczuwalny pomimo ustawienia basu na wzmacniaczu na +2. Rock i metal nie brzmią już tak dobrze. Te problemy raczej nie wynikają z braku akustyki pomieszczenia. Bas "długi" (głęboki) pozostał na bardzo dobrym poziomie. Czy macie jakieś podobne doświadczenia? Co powiecie na następujące zmiany: 1. Wzmacniacz Marantz pm 7005 lub inny z dac'kiem i USB? Z jakim wzmacniaczem macie spięte Wasze kolumny i z jakimi porównywaliście? 2. Inne kable - jakie? Jakie kable posiadacie i jakie porównywaliście? 3. Bi-wiring - czy można to zrobić samemu? 4. Inne propozycje? Pozdrawiam
 6. burbon

  Magnat MA600

  @S4Home Witam Proszę o opinię i propozycje zmian co do mojego zestawu: wzmacniacz Magnat 600, kolumny Heco MS 900, kable Chord Clearway, Źródło: pliki flac przesyłane przez USB WireWorld. Posiadam ten zestaw już około 2 lat - obecnie w mieszkaniu, odsłuchiwany w salonie 30 m2. Muzyka: rock, elektronika, muzyka poważna, blues. W salonie odsłuchowym porównywałem z Dali Ikon, Dali Zensor, Marantz pm 6005, kable Chord Carnival. Dlaczego Heco? Najbardziej uniwersalna kolumna w porównaniu do tej półki cenowej (a nawet w porównaniu z droższymi). Bas w salonie odsłuchowym wciskał w fotel nawet bez regulacji basu na wzmacniaczu. Rock i Metal z pazurem. Dlaczego Magnat? Bardzo dobra scena a ponadto DAC z USB (co jest dla mnie priorytetem). Dlaczego Clearway? Początkowo odsłuchiwałem na kablach Chord Carnival. Na sam koniec sprzedawca zaproponował Clearway - brzmienie niesamowicie czyste, dużo więcej szczegółów. Jednakże w porównaniu do Carnival nie odsłuchałem na nich wszystkich przygotowanych utworów, więc nie wiem czy inne partie nie "ucierpiały". Słuchanie w domu (już po wygrzaniu kolumn) jest nieco inne. Staram się słuchać w trójkącie akustycznym. Zamierzam też kupić jakiś mały dywan przed kolumny. Zauważyłem następujące problemy: za bardzo wysunięta góra, mniej szczegółów w środku, bas krótki (np. stopa perkusji) mniej odczuwalny pomimo ustawienia basu na wzmacniaczu na +2. Rock i metal nie brzmią już tak dobrze. Te problemy raczej nie wynikają z braku akustyki pomieszczenia. Bas "długi" (głęboki) pozostał na bardzo dobrym poziomie. Co powiecie na następujące zmiany: 1. Wzmacniacz Marantz pm 7005 lub inny z dac'kiem i USB? 2. Inne kable - jakie? 3. Bi-wiring - czy można to zrobić samemu? 4. Inne propozycje? 5. Z innej beczki - jak uzyskać kod do pilota dot. wzmacniacza aby zaprogramować pilot uniwersalny? @kwasior21 Czy stosowałeś w Magnacie inne lampy? Jak to zrobić i ile to kosztuje?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.