Jump to content

Tomek_waw

Użytkownicy
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli dopłata jest nieduża to polk audio s20e. Bardzo fajne,dynamiczne ale nie ostre granie, dobrze zgrywa się ze wzmacniaczami denona więc zakładam,że z tym systemem też tak będzie. Jaki rozmiar sypialni ? z czego głównie słuchasz ? Stereaming / cd / radio ? Nie wolałbyś np mały wzmacniacz i chromecast audio ?
 2. @Yoshi_80 tak, rozmawialiśmy na fb. Chciałem wcześniej sprawdzić dostępne opcje. Te kolumny są godzinę drogi ode mnie, więc mogę skoczyć po pracy, a do was mam 2,5 🙂
 3. Podoba mi się ten Atoll i nie chcę go póki co zmieniać ( chyba ,ze za jakiś czas na in200 signature ) mam go dopiero od kilku miesięcy, raczej dobiorę kolumny pod niego niż odwrotnie.
 4. Obecny właściciel gra nimi na 14 metrach, ze wzmacniaczem własnej konstrukcji 2x60w więc ciężko porównać. tej buły na basie się trochę obawiam ale nie słyszałem ich a tylko bazowałem na opisie ze strony. Priorytetem przy konstrukcji tych kolumn było jak najlepsze brzmienie. Jest lekkie, swobodne i jasne. Świetna otwarta średnica, bas bardzo szybki i kontrolowany, z lekką dozą zaokrąglenia. Kolumny grają z bardzo zrównoważonym dźwiękiem, nie ma nadmiernej ekspozycji któregoś z podzakresów. Uzyskanej kultury i dojrzałości brzmienia nie powstydziły by się konstrukcje oparte na dużo droższych komponentach.
 5. Cześć wszystkim, Wymyśliłem sobie,że chciałbym mieć kolumny jakiejś rodzimej manufaktury. Znalazłem używane Yb Audio Zephyr i wybieram się na odsłuchy. Muszę trochę do nich przejechać, nie będę miał możliwości posłuchać ich w swoim pokoju przed zakupem i chciałem spytać wcześniej tutaj u bardziej osłuchanych w tych kolumnach użytkowników. 1. Czy Atoll in100se zgra się z nimi ? ma ktoś takie lub podobne połączenie ? 2. Czy nie będą się dusić w około 17 metrach ? 3. Jaki charakter mają te kolumny ? Czytam opisy w internecie i mam mentlik. Czy to są kolumny bardziej po jasnej czy po ciemnej stronie? Czy bas jest w nich szybki, tak że można słuchać na nich np muzyki elektronicznej czy raczej taki ciepły to spokojniejszej muzyki ? Czy może jest jakaś bardziej popularna kolumna , która brzmi podobnie ?
 6. Taki strzał. Słyszałeś może Marantz HD-DAC1 ? Mi się bardzo podobał. Nie słyszałem za to ani RME ani tego Questa więc nie wiem jak wypada obok nich.
 7. Do 502 mam za małe pomieszczenie bo jakieś 17 metrów. Już na podstawkowych jest fajnie ale co chwilę bym coś zmieniał. Chciałbym teraz dołożyć trochę powietrza i mocy do dźwięku.
 8. 100 mam swoją. Szukam kolumn i właśnie na QR3 byłem nastawiony tylko po odsłuchach. Okazało się ,że bas mają świetny tylko w wokalach jakoś tak mało mocy / rozmachu a szukam czegoś co było dało radę i w elektronicznej i rocku. Najbardziej mi podpasywały Focal Aria 926 , tylko,że kosztują 9 tys i zastanawiam się czy czegoś podobnego nie znalazłbym w tych F501 właśnie.
 9. @S4Home A słuchałeś Fyne Audio F501 z Atollem in100se ? Widzę ,że macie parkę delikatnie zmęczoną ale za to za połowę ceny tych Audiovectorów czy Focali 🙂
 10. Ostatnio słuchałem i byłem nastawiony na QR3 właśnie. Bas był świetny, dokładnie taki jak lubię ale brakowało mi tego "mięcha" w wokalach, no było płasko w tej części przynajmniej razem z Atoll in100se. Pogadałem o tym ze sprzedawcą i wjechał z Focal Aria 926, tam już było idealnie bo i dół i wokale już świetnie. Bardzo polecam posłuchać jeżeli masz okazję. Ja zawsze byłem obojętnie nastawiony do Focal bo się naczytałem ,że są ostre jak żylety itd. Nie wiem jak zagrają z Cyrusem ale posłuchaj przed zakupem jeśli masz okazję, zbliża się black friday to może jakieś promocje będą.
 11. @Adam 38 A sprawdzałeś je może też z Atollem ?
 12. Cześć wszystkim. Czy ktoś może odsłuchiwał model QR3 z Atoll in100SE ? Zastanawiam się nad tą konfiguracją bo chciałbym zmienić podstawki na podłogowe a QR3 wydaje się mniej wrażliwy na ustawienie bliżej ściany.
 13. Miałem 9150 i potwierdzam. To bardzo dobry klocek. Jeżeli tutaj jest za drogi to polecam z niemieckiego Amazon. Fajnie jest dobrać do niego lekko cieplejsze kolumny chociaż i z Polk Audio s50e u mnie grał dobrze.
 14. Tak trochę na boku, jaka to promocyjna cena na NT 505 ? Na Amazonach widzę go za 1179 euro.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.