Jump to content

wotass

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. 1. Nie było mowy lecz był taki plan. 2. Zamiast "Dolby Atmos w zestawieniu 5.1.2 z dwoma głośnikami sufitowymi." to "Dolby Atmos w zestawieniu 5.1.2 z dwoma głośnikami specjalnymi podstawkowymi w których dźwięk ukierunkowany jest na sufit, głośniki są ułożone na dwóch przednich kolumnach." Ewentualnie może powiesić takie głośniki pod sufitem na końcu pokoju za plecami?
 2. Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że przeciągnę po prostu kable podtynkowe w peszlach po całości z ampli aż do ściany na wysokość ok 1,9 i skieruję je trochę w dół, w stronę kanapy. Ogólnie zrobiłbym pewnie niżej, ale jest jeden poważny problem- narzeczona ;). 7.1 odpada bo jej zaburzy estetykę w miejscu "jadalni". Zastosuję też gniazdo głośnikowe i teraz pytanie czy naprawdę przez to traci się sporo jakości? Audiofile są zdania, że tak, ale czy "przeciętny zjadacz chleba" usłyszy tą różnicę? Dla estetyki wolałbym zamontować gniazda na banany, a nie na zaciski. Odpada. Jaki elegancki by nie był, za bardzo będzie rzucał się w oczy, czy to wchodząc z przedsionka do salonu czy schodząc po schodach. Jeszcze zastanawiam się nad zastąpieniem sufitówek, podstawkowymi. Czy te podstawkowe to naprawdę takie badziewie?
 3. Dzięki za odpowiedzi. Paweł- jest to komin zbudowany pod kominek lecz póki co nie będę go montował więc taka "kolumna" będzie niestety wystawać od ściany. Albo wykorzystam to na grilla od zewnątrz. Jestem na etapie kładzenia hydrauliki i podłogówki więc jeszcze maskownice na kable nie są zalane. Muszę jednak chyba działać szybko w tym temacie. Czyli pociągnąć tylko kabel do ściany a potem do listwy jak zrobią wylewkę? Czy może od razu pod podłogą do miejsca przeznaczenia nie wykorzystująć aluminiowego progu? Polecicie jakiś dobry amplituner z systemem kalibracji lub od razu cały zestaw 5.1? Myślałem o Yamahach które mają YPAO, podobno świetny lub ewentualnie Denon z AUDYSSEY MULTEQ EDITOR Edit: na jakiej wysokości mniej więcej umieścić te głośniki? Tuż nad sufitem czy trochę niżej?
 4. Dzięki za odpowiedzi. Paweł- jest to komin zbudowany pod kominek lecz póki co nie będę go montował więc taka "kolumna" będzie niestety wystawać od ściany. Albo wykorzystam to na grilla od zewnątrz. Jestem na etapie kładzenia hydrauliki i podłogówki więc jeszcze maskownice na kable nie są zalane. Muszę jednak chyba działać szybko w tym temacie. Czyli pociągnąć tylko kabel do ściany a potem do listwy jak zrobią wylewkę? Czy może od razu pod podłogą do miejsca przeznaczenia nie wykorzystująć aluminiowego progu? Polecicie jakiś dobry amplituner z systemem kalibracji lub od razu cały zestaw 5.1? Myślałem o Yamahach które mają YPAO, podobno świetny lub ewentualnie Denon z AUDYSSEY MULTEQ EDITOR
 5. Witam, Potrzebuję porady w sprawie rozmieszenia głośników surround w nowo szykowanym salonie (zaraz będzie etap wylewek więc trzeba już myśleć o rozlokowaniu przewodów). Wiem, że takie tematy już się tutaj pojawiały lecz w przypadku mojego salonu sprawa jest nie do końca jasna. Planuję zamontować system Atmos 5.1.2. Sprzętu jeszcze nie wybrałem lecz to póki co nieistotne. Kina będę używać do filmów jak i słuchania muzyki. Zaznaczam, ze nie jestem wymagającym audiofilem więc pewne odstępstwa od idealnego rozmieszenia wchodzą w grę. Glośniki przednie oraz centralny i subwoofer standardowo będą przy TV. Głośniki sufitowe mam zamiar umieścić w podwieszanym suficie, więc z zamaskowaniem kabli w tym przypadku także nie powinno być problemu. Lecz problem pojawia się przy głośnikach surroud. I teraz wg schematu moje pytania: kolorem czerwonym zaznaczyłem punkt centralny. 1. Czy lepiej umieścić głośniki na standach na wysokości głowy tuż za kanapą (wariant różowy), czy może lepiej powiesić głośniki na ścianach (wariant różowy)? 2. Czy różnica 3 do 1,5m w odległościach przy wariancie zielonym sprawi wielką różnicę i dyskomfort przy oglądaniu filmów/ słuchaniu muzyki? 3. W jaki sposób ukryć kable jeżeli wybrałbym wariant zielony (szczególnie chodzi mi o ten głośnik przy drzwiach)? Lub w jaki sposób ukryć kable przy różowym? 4. Czy są uniwersalne "wieszaki" na głośniki? Nie wiem jak się to montuje, jestem zielony w te klocki, to będzie mój pierwszy zestaw :) 5. Ewentualnie jaki zestaw do 5-6k z amplitunerem polecilibyście przy takim salonie? Chodzi o 5.1, sufitowe potraktuję jako oddzielny wydatek. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.