Jump to content

eMCZe

Użytkownicy
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Recent Profile Visitors

960 profile views
 1. No to fotoblaga ciąg dalszy. W nocy skończyłem drugą warstwę a potem poskładałem w całość. Efekt końcowy zadawalający. Dla przypomnienia zdjęcie przed renowacją :
 2. Wooferki przed robotą z zewnątrz nie wyglądały, teraz rdza usunięta, gąbki oczyszczone, wszystko pomalowane i nałożona nowa gąbka uszczelniająca skrzynie. Zdjęcia przed i po : W końcu po dwóch dniach będę znów słuchał RS
 3. Za oknem wiosna więc pora na pracę z drewnem przy RS2.5. Z salonu na taras to tylko parę kroków i miał mi kto pomagać : Rozmontowałem więc na kawałki : i zacząłem szlifować. Po przyłożeniu deski do oczyszczonej już powierzchni widać różnicę : Każda powierzchnia została oczyszczona z zanieczyszczeń i starego lakieru i wypolerowana. Tutaj w porównaniu do drugiego starego przed renowacją ( stary po lewej ) : Na wszystko poszedł produkt OSMO czyli twardy wosk na oleju, bezbarwny półmat i oto efekt ( oczywiście stary dalej po lewej ) : Te
 4. Parę stron wcześniej był opisywany problem ze słabym basem na IcePower 1200. Znaczy się właśnie potężnie nie było. Co najwyżej głośno. I miałem okazję doświadczyć tego osobiście. Na Kappa 8.2
 5. Zakazał bym działalności tej firmy za sam wygląd 😁
 6. Z każdym Yaginem którego słuchałem miałem podobne wrażenia. Dlatego nigdy nie wybrał bym go jako wzmacniacz dla siebie.
 7. Moje KT88 stale grało na RS6000 które też lubi prąd i był to najlepiej brzmiący z nimi wzmak. Basem meble wzmak przesuwał na RS2.5 a z R90 brzmiał równie pięknie jak z RS6000. To tyle jeżeli chodzi o wydajność prądową. Jako że najbardziej wpadł mi w serce dźwięk RS2.5 to zostałem na wzmaku SS bo akurat EMITy i EMIMy potrzebowały ostrzejszej i jasnej góry. Jestem pewien że stare Kappy 8 moja lampa by prowadzila bez problemu skoro Watkins na RS2.5 jej nie ruszał. Teoria więc teorią, doświadczenie doświadczeniem.
 8. Ja czytając to forum mam w ogóle wrażenie na szczęście mylne że PA7 to jakaś cudowna maszyna i tylko ona gra. Moim zdaniem to po prostu powielanie zdań i na przekór szukał bym czegoś innego. W muzyce ogólnie liczy się Twój odbiór a nie co komu się podoba. Co nie oznacza że to zły wzmak bo jest wręcz przeciwnie.
 9. To czytaj jeszcze kolejne dziesiąt stron 🙂 I tutaj robi się problem, bo jak Kappa 8.x jest prosta do prowadzenia choć też może strzelić focha jak u Ciebie tak przy starych 9 musisz mieć coś co zniesie spadki poniżej 1 ohm a Renatki jak to kobiety są strasznie sfochowane i zmanierowane i choć nie maja takich spadków to wzorowo brzmią z mało czym ( ale w przeciwieństwie do starych Kappa 9 zagrają prawie ze wszystkim ) Kappy 9 znam tylko z wykresów impedancji chyba, że wrzucisz im ograniczenie spadku ale wtedy nie dadzą z siebie wszystkiego. Renek słuchałem u mnie i na m
 10. Jak widać z Gliwic wróciły znów na Śląsk 😁 Trochę jest przy nich roboty ale jak skończę to będzie miód. Najwięcej z drewnem. Tak przesuszone że zaraz trzaśnie ale uwielbiam pracę ze stolarką w starych głośnikach. Gąbka pomiędzy EMIMY i EMIT już leci ze Stanów. Watkinsy trzeba zakonserwować bo się zaraz wszystko utleni i usunąć nadmiar kleju z zawieszeń bo ktoś miał gest. Materiał na maskownice też zamówiony, no i drewno trzeba tam połamane wymienić. Po porządkach będzie pora na zwrotnice. Za to grają jak cholera... Witaj. Jak poczytasz dalej zauważysz że ostatnio też były opisywa
 11. Przecież napisałem, że to nawet nie zwrotnica. Dlatego nie przejąłem się tym jaki to niby badziew do wzmacniacza zastosowałem. Dla mnie Evo Oil w porównaniu do rosyjskich MBM, które tam były wcześniej to nieba i ziemia.
 12. Ja w miejsce sprzegających wrzuciłem do siebie Mundorf Evo Aluminiom Oil i z efektu byłem bardzo zadowolony. Bardzo uporządkowało scenę i wyprowadziło wokale do centrum. Oczywiście zaraz usłyszysz jakie to błe i tfu. Ja sugerowałem się tym rankingiem: [Hidden Content] i są one przez autora dodane do ulubionych, mają 8,5 punkta przy 9 które dostał Auricap i 11 dla XO... a teraz porównaj ceny. Do tego to nie zwrotnica.
 13. Temat więc zakończony, bez odbioru 😁
 14. Idealny miał by 400W bo moc jest proporcjonalna do kwadratu napięcia. Tylko że idealny zachował by wciąż 8ohm... Czyli Twoim zdaniem 6 Ohm Kappa po podpięciu pod mostek staje się głośnikiem 3 ohm?? Bo ja wciąż twierdzę że Kappa dalej ma impedancje 6 ohm tylko wzmacniacz po mostkowaniu stał się wzmacniaczem 8 ohm. I wracamy do obaw @Alien844, który bal się podłączyć Kappy bo zrozumiał że teraz ich impedancja spadła do 3 ohm a obciążalność wzmacniacza wzrosła do 8 ohm. Czyli wzmacniacz brał całościowo a głośnik dzielił.
 15. To nic śmiesznego. Ciężko jest po prostu wytłumaczyć laikowi i trzeba używać jego zwrotów. Sprawa 2 i podstawowe. Dla mnie wzmacniacz w przypadku mostka to całość a całość ma podłączaną kolumnę 6 Ohm jak kolwiek traktują ją oba kanały. A resztę wytłumaczyłem chyba jasno. Może się nie zgodzisz ze mną?? I teraz wszystko jasne. Mam nadzieję że nie uraziłem i cieszę się że teraz wiadomo o co chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.