Jump to content

blood_brother

Użytkownicy
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Dla potomnych, wybrałem w końcu Pioneera VSX-LX503, bo był w bardzo dobrej cenie u zachodnich sąsiadów, a jednocześnie jest to właściwie bliźniaczy, a przynajmniej bardzo zbliżony, model dla Onkyo RZ830.
  2. W tej chwili, po dwudniowej lekturze, skłaniam się do wyboru pomiędzy wspomnianym X4100, a X3500, Marantzem SR5013, a Onkyo 820/830. Przez chwilę myślałem też o Pionierze SC-LX701, bo znalazłem w niezłej cenie, ale z drugiej strony zawsze można troszkę dołożyć i mieć coś lepszego. Myślałem też o używanym Pionierze SC-LX78, wychodząc z założenia, że lepszy starszy high-end, niż nowy średniak. Skreśliłem go z racji braku wsparcia dla HDCP 2.2. W jego miejsca pasowałby SC-LX59, ale jest właściwie nieosiągalny. W temacie kalibracji dźwięku/pomieszczenia, jak się ma Audyssey XT do XT32? Warto dla tego drugiego brać inny model? I jak ma się to do rozwiązania Pioneera? Też ta kwestia powstrzymuje mnie przed wzięciem Marantza. W kwestii docelowych głośników najprawdopodobniej będę chciał wylądować w Monitor Audio. W tej chwili mam podpięte BX2 do komputera, przez zewnętrzny interfejs i starego Denona DRA-345, i ich brzmienie mi odpowiada. Troszkę mnie zasmuciłeś informacją, że Denon średnio radzi sobie z ciężką muzyką, bo takiej też sporo słucham. Dla ułatwienia dodam, że spektrum gatunków jakich słucham jest od muzyki elektronicznej, przez jazz, funk, po rock i muzykę metalową. Jeżeli to mogłoby ułatwić to też nie oglądam wielu filmów czystej akcji. Z zakupem absolutnie mi się nie śpieszy, gdyż obecny Pioneer żyje, po prostu jest uciążliwy. A i żeby nie szukać ciągle w górę, to budżet zakładam ok. 4000zł.
  3. Dzień dobry, Niestety mój wieloletni ampli Pioneer VSX859 zaczyna umierać, powoli rozglądam się za następcą. W kwestii Pioneera, to problem jest chyba z sekcją zasilania, głośne pyknięcia/trzaski przy włączaniu i wyłączaniu oraz przy zmianie źródła z włączonym Dolby. Do sedna. Pomieszczenie 20m2, głośniki w tej chwili to bardzo stare STX, a na tyle Tonsil. W ciągu roku będę chciał je wymienić, zastosowanie 60% TV, 40% muzyka. Jeśli chodzi o wybór. Myślałem nad Pioneerem LX303, ale doczytałem się, że to bliźniacza, ale droższa konstrukcja jak Onkyo 686, więc wybór wstępnie padł na ten drugi. W między czasie dostałem ofertę zakupu z pewnego źródła używanego Denona X4100 w cenie nawet niższej od Onkyo. A może dozbierać na Onkyo 820/830? Trochę mnie powstrzymuje przed tym Denonem opinia "ciepłych kluch" o marce. Jeśli chodzi o techniczne wymagania, to zależy mi głównie na usługach streamingowych i w miarę neutralnym graniu. Fajnie by było też, gdyby była jakaś blokada przed dziećmi (1,5 roczne dziecko wszystko klika 🙂 ), ale nie wiem, czy w ogóle takie opcje są.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.