Jump to content

ssstruna

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. chiński z aliexpress (za to z pilotem:) ) link do aliespress ale już idzie pocztą sanskritt 10th i tego będę używał a te stare CA dużo gorsze od 540/640?
 2. Cześć, proszę o poradę. Szukam cd i kompletnie nie wiem jak to rozwiązać. Mam CA A300 i NAD 325bee Przyznam, że podoba mi się: CA D500 CA D300 CA CD5 Wszystkie w cenie 300zł. No i są jeszcze nowsze CA typu 540; 640 itp. w podobnej cenie. Mam jeszcze na oku: Rotel RCD 945AX za 200zł CD PHILIPS CD-690 za 140zł Fajnie jakby pasował do mojego A300 ale rozważam też inne marki tylko pytanie co wybrać, najbardziej chodzi mi o to żeby był to podstawowy, przyzwoity CD, jak posłucham to będę wiedział co zmienić, czego szukać. No i przede wszsytkim sprawdzę sobię różnicę pomiędzy tv+dac, a odtwarzaczem CD. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 3. Dzięki, niestety nie jestem elektronikiem:( Wzcmacniacze testowałem dwa, CA A300 oraz NAD 325bee - brzmi podobnie, czyli raczej kolumny albo pokój, albo źródło;) Co do odsłuchu w salonie, jest taka opcja w Gdańsku ale nie mam czasu zbytnio, chociaż może przy okazji wejdę i poproszę o odsłuch. Niedługo będę miał AE aegis evo one to zobaczymy jak na nich brzmi.
 4. dzięki Otóz bas jest ok, nie ma z nim problemów, gorzej z pozostałymi dźwiękami, bo gdy pompuje bas to ten dźwięk struny jest przygaszony opisałem to tak: "od 4:10 zaczyna się mocny bas i wydaje mi się, że u mnie wzmacniacz nie wyrabia bo pozostałe dźwięki są jakby przytłumione. W tym fragmencie jest właśnie ten mocny bas, takie szybkie dźwięki (nie wiem jak to opisać: "tytyty tyty tyty tytytyty ") i one brzmią ok, ale jest jeszcze wolny, chyba dźwięk struny (TYYYYYYYYY TYYY TYYYYYYYY) i właśnie on brzmi tak jakby wzmacniacz nie wyrabiał, jakby niepełnie, jakby brakowało mu pełnego wydźwięku. Może to wzmacniacz, może kolumny, a może takie wykonanie?" Może nie chodzi o to, że wzmacniacz nie wyrabia, tylko ten dźwięk jest niepełny, czasami charczy. Na słuchawkach jest lepiej ale też niedoskonale (ten dźwięk inaczej brzmi troche) i nie wiem czy to taki utwór czy mój sprzęt. Polecam posłuchać i zrobić głośno:)
 5. @slawek.xm DZIĘKI! Rozwiałeś większość moich wątpliwości. W międzyczasie rozpętała sie dyskusja o technicznych aspektach... ale ja mam ciekawy problem: opisałem go w tutaj na forum polecam czytać tylko początek bo potem inny użytkownik pisał o tym, że muzyka klasyczna jest lepsza niż obecna i oczywiście nie odniósł się do problemu. Czy problem z tym dźwiękiem (a może to nie jest problem) rozwiąże bi wiring? Pozdr.
 6. @audioburak ten kabel? [Hidden Content] 0,50 na górę, 1,00 na dół?
 7. @AndrzejPiasecznoto wiem, że nie podłączę bananów, dlatego zastawiam się czy odciąć banany i podłączać do dwóch par zacisków. jest jeszcze nad 325 i tam banany pasują więc coś z tym kablem muszę wymyśleć bo testuję sobie oba wzmacniacze:) @audioburak a w przypadku gdy kabel ten sam na górę i dół to nie ma różnicy czy jedna para zacisków czy dwie? edit: ok chyba skumałem, tylko dla różnych kabli góra/doł ma sens.
 8. @audioburak to jasne. Zastanawia mnie po co są dwa zestawy zacisków, skoro można to robić jednym? No i czy taki sam prąd płynie przez jedną parę zacisków jak przez dwie pary? Pozdrawiam
 9. Dzięki. Tylko, że CA A300 ma dwie pary zacisków ale żadnych przęłączników typu speaker A/B nie ma... Patrz zdjęcia
 10. Cześć, mam problem ze zrozumieniem biwiringu. Będe miał kable, które z jednej strony mają cztery banany, a z drugiej dwa banany (x2 szt takich kabli) oraz AE aegis evo one. Otóż rozważam dwie opcje: 1. Cambridge audio A300. Ma on dwie pary zacisków do kabli. Żeby był "prawdziwy" bi wiring to muszę je wszystkie wykorzystać? - czy wystarczy jak podłaczę kable stroną z dwoma bananami do wzcmacniacza (wykorzstanie jednej pary zacisków), a do kolumny czterema? Czy lepiej przerobić kabel aby miał po cztery banany z każdej strony i to będzie rozwiazanie lepsze tzn, zgodnie z zasadami biwiringu? 2. NAD 325. Tutaj jest jedna para zacisków. Podłączam kabel dwoma bananami do wzmacniacza, a czterema do kolumny. Czy to jest biwiring? Czy będzie działało tak samo jak zwykłym kablem ale z włożoną zworą w kolumnie? Jak rozumiem, chodzi o to aby każdy głośnik miał swój kabel i teoretcznie w obu opcjach tak będzie, czy się mylę? NIe chodzi mi to czy warto robić biwiring bo to inna sprawa ale jak powinno być technicznie poprawnie. Pozdrawiam
 11. Cześć, kupiłem NADa 325bee. Wygląda na zdrowy i, że nikt nie grzebał w środku ale ja się nie znam zbytnio... Wrzucam zdjęcia całości i zbliżenie na dwa elementy, nie wiem jak się nazywają. Czy na drugim i trzecim zdjęciu to jest jakaś korozja, czy to po prostu jakieś zabezpieczenie połączenia? W porównianiu ze zdjęciami z neta, wydaje się, że wszystko oryginalne w środku, tylko niektóre właśnie nie mają tej "korozji", a niektóre mają, co to jest? Wejścia rca przeczyściłem kontaktem s i ten osad zszedł. Widać, że trochę tego złocenia jest przetarte... Jak brzmi w porównaniu z CA A300 , napiszę jak przesłucham dłużej Pozdrawiam
 12. @rochu to smutne co piszesz, tzn. musi być Ci smutno bez możliwości odkrywania muzyki, to tak jakby coś stracić w życiu... @Tal napisałem "przysłowiowy":) chociaż pełen obrót to 360 właśnie, 180 to pół pełnego obrotu:) @szpotek73 faktycznie, mają wysoko bas refleks, to sa tannoy m1, mam jeszcze edifiery przy kompie (one mają z przodu br) ale tutaj znowu bas jest buczący, te struny trochę lepiej. Na tannoyach bas jest dobry, ale te pozostałe dźwięki nie brzmią.. Lebowskiego zaraz odpalam, dzięki
 13. Ooo, dzięki za Ventures, nie znałem ich. To wszystko prawda co napisałeś. Tylko, że tutaj wchodzi kwestia gustu i nie rozumiem dlaczego na siłę próbujesz mi uświadomić, że Twoje jest lepsze niż moje. Ja lubię te łamańce i zmiany efektów. Lubię również klasyczne granie. Ale nie wciskam innym, że stare to gówno, a nowe to jest cacy. No ale, jak masz jeszcze coś fajnego do polecenia to ja z chęcią skorzystam i przesłucham.
 14. Chodzi Ci, żeby podłaczyć kolumny do setu speakers B? Bo w menu nie widziałem nigdzie wyłaczenia subwoofera
 15. Nie wydaje mi się... przeczytałem cały manual i nigdzie tego nie widziałem ale powiedz, gdzie/jak to się zmienia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.