Jump to content

wojmaz

Użytkownicy
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny
  1. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Widzę, że niechcący rozpętałem dyskusję. Wnoszę z niej jednak, że sam muszę posłuchać i sprawdzić.
  2. Przez długie lata miałem wzmacniacz Vincent sv-236 bez przetwornika DAC. Do odtwarzania płyt używałem Vincenta CD S5, który był połączony ze wzmacniaczem po analogu (bo inaczej się nie dało). Oprócz tego mam odtwarzacz bluray Cambridge Audio Azur bd650, którego używam głównie do płyt bluray z koncertami (dźwięk też doprowadziłem do wzmacniacza wyjściem analogowym). Chcę jednak wymienić wzmacniacz na Vincent sv-237 mk, w którym jest dac i wejścia cyfrowe. Zacząłem się więc zastanawiać, czy w takim wypadku jest sens nadal trzymać dwa oddzielne odtwarzacze płyt bluray i cd. Skoro i tak sygnał ma być przetwarzany przez dac wzmacniacza, to czy jakość cyfrowego źródła ma jakiekolwiek znaczenie? Może w ogóle nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, bo ten sam efekt zapewni pierwsza lepsza stacja dysków w laptopie? Będę wdzięczny za rady osób, które sprawdziły to w praktyce.
  3. Czy ktoś miał już okazję porównać brzmienie tych dwóch urządzeń? Czy jest różnica w dźwięku? A jeśli tak, to czy jest na tyle duża, by uzasadniała kupno droższego?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.