Jump to content

matajsenPL

Użytkownicy
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

  1. Dziękuję za spore zainteresowanie tematem 🙂 Co do komputera to obecnie posiadam MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB, które faktycznie posiada HDMI 2.0. Szczerze to nie przyszło mi do głowy, ażeby karta graficzna, która jest de facto osobnym podzespołem niż karta dźwiękowa mogła przesyłać dźwięk. Muszę tego spróbować jednakże tak jak napisałem w temacie szukam amplitunera (obecny nie ma możliwości odbioru dźwięku z HDMI), który został by sprzężony z tym właśnie komputerem. Zależy mi na jakości dźwięku zarówno stereo ale także i 5.1 z możliwością rozbudowy dalej. Znalazłem takie ampki, które są już uważane za całkiem niezłe: Marantz SR6013, NAD T758 V3, Yamaha MusicCast RX-A1080. A może coś ciekawszego w tej półce cenowej polecicie?
  2. Witam wszystkich forumowiczów, Ostatnio zacząłem rozmyślać nad tym czy dało by się stworzyć bazę do kina domowego, w którym źródłem dźwięku i obrazu był by właśnie komputer PC. Bez odtwarzaczy CD, strumieniowych, Blue-Ray czy innych. Chciałbym złożyć system od zera, nie bazując na tym co mam. W tym temacie pełna dowolność (jedyne co można założyć, że mam to świeżo kupiony PC). Co do przeznaczenia systemu to chciałbym osiągnąć to co wielu uważa za niemożliwe czyli uzyskać bardzo dobre brzmienie zarówno w stereo oraz w układzie wielokanałowym (na początek plan jest na 5.1 z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości) I tu się nasuwają pytania: 1) Jaką kartę dźwiękową potrzebował by mieć komputer tak aby można było bezstratnie przesyłać dźwięk do systemu audio? Myślałem o dość uniwersalnym podejściu do tematu- np. [Hidden Content], gdzie jako źródło mogę używać albo wspomnianego PC albo laptopa. Bądź o wewnętrznej karcie dźwiękowej do samego PC. 2) Jaki amplituner AV wystarczy aby uzyskać bardzo dobrej jakości stereo oraz świetny dźwięk przestrzenny 5.1 (i więcej)? Po wizycie w salonie Nautilus 2 zaproponowano mi Marantza SR6013 ale po poszukiwaniach w internecie znalazłem też NAD T758 v3. Który będzie lepszy do uzyskania takiego rezultatu jaki oczekuję? Na razie nie rozmawiamy o głośnikach tylko o samym systemie do którego zostaną one podłączone. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.