Jump to content

mrmatt21

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Założyłem ortofona i wszystko działa tak jak powinno 🙂 Mam pytanko jeszcze o ustawienie wkladki, jak to zrobić domowy sposobem, aby było dobrze. No i przede wszystkim czy jak startuje ramie na płytę to od razu ma kłaść się na ścieżki z dźwiękiem, czy pierwsze ma przejść przez element co jest na samym początku płyty? U mnie jest ten drugi przypadek. Podsyłam fotkę jak to dokładnie wygląda, przykrecilem śruby w taki sposób. Takie ustawienie znalazłem gdzieś w necie na dokładnie takim samym sprzęcie.
 2. Nie wiem czy w moim jest regulacja, na obudowie jest napisane 2.5. Model ten jest bez regulacji obciążenia, najprostsze ramie. Zamówiłem wkładkę ortofona om 5e, która ma taka samą wagę jak ori, może coś to pomoże, a jak nie to chociaż jakość dźwięku będzie lepsza.
 3. Właśnie zauważyłem na moim dual, gdy wezmę starsza i porysowana płytę, gdzie przykładowo ścieżka dźwiękowa jest nagrana do 3/4 to ramię po skończonym graniu przejdzie na ten fragment gdzie nie ma dźwięku, dojedzie do końca i powrócić. Problem, o którym wspomniałem wcześniej polegający na ślizganiu występują w przypadku nowszych płyt gdzie nie ma rys, niestety nie wiem czy ma to coś wspólnego czy nie, czy po prostu zdarzenie losowe 😉 Tak jak dodałem, ramie zawsze wróci tylko musi dojść do końcowego momentu na płycie, a w 80% przypadku na tym końcowym już bez dźwięku ześlizguje się igła i powraca na element z ścieżka dźwiękowa 😉
 4. Witam, Mam problem z automatycznym powrotem ramienia w dualu cs 415-2. Gdy dojdzie do końca płyty to przesuwa się o kilka centymetrów poza ścieżkę płyty po czym zjeżdża, gra kilka sekund i znów zjeżdża nie wracając na początek, tak w koło. Czasem się zdarzy, że płyta się skończy, igla dojedzie na końcowke, ześliźnie się i dopiero wtedy podniesie do góry i wróci na start. Czy wie ktoś jak to wyregulować, aby zawsze po zakończeniu płyty od razu ramię podnośniło się i wracało, dodam, że dokrecenie śruby nic nie dało.
 5. Hej, chciałbym skompletować swój pierwszy zestaw audio, do słuchania muzyki. Znalazłem wiele tematów ale nie do końca wiem co kupić. Dokładnie potrzebuje amplituner stereo, odtwarzacz cd i monitory. Z tego co wyczytałem to warto się skupić na Denonie dra 500 lub 700 tylko co do tego kupić, aby uzyskać w miarę ciepły dźwięk z słyszalny basem. Jaką dokładnie polecicie konfigurację lub jakiś inny zestaw do takiego budżetu, który będzie lepszy niż ampli i cd Denon? Oczywiście sprzęt używany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.