Jump to content

Paweł C

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

78 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zenek to taka Patrycja Fryzjerka polskiej sceny jazzowej. Trzeba go zaprosić na JnO, już piszę do Guzka.
 2. Pewnie masz za słaby sprzęt jak ci Dunajewski z Szebalinem niedżezowo grają. Albo taki Rubik za mało klasycznie.
 3. Rany, jaki to jazz?!! Coltrane, Sun Ra, Molvaer, Stańko to jest jazz. Pani Patrycja ma z jazzem tyle wspólnego co jaz na Wiśle 😉
 4. Nie, raczej dziury się w nich wypalają coraz większe, przecież w CD laser jest. Dlatego pliki lepsze.
 5. Pisałem z pamięci, nie z Wikipedii. Szkołę muzyczną kończyłem dawno temu.
 6. Kontrabas: 37 Hz. Fortepian: 27.5 Hz. W muzyce poniżej 60 Hz bardzo wiele się dzieje.
 7. Ja rozumiem twoja chęć ochrony rozwiązania ale, prawdę mówiąc, tu nie ma czego chronić. Zrobiłeś reverse engineering zasilacza w node i na podstawie pracy inżynierów BS budujesz własne rozwiązanie, w którym celowo umieszczasz błąd. Na codzień pracuję z kilkudziesięcioma deweloperami, programistami i inżynierami, gdyby którykolwiek zachował się w ten sposób następnego dnia wręczyłbym mu wypowiedzenie umowy/kontraktu. Last but not least - forum nie służy do zarabiania pieniędzy.
 8. ...albo aktywne monitory bliskiego pola
 9. W ogóle się nie poprawi bo rodzaj zasilacza nie ma wpływu na jakość dźwięku. Ma wpływ jakość jego wykonania, nie technika wykonania.
 10. Bez takiej wiedzy nikt nie jest w stanie odróżnić AAC256 od flac, więc o czym my tu w ogóle mówimy?
 11. Nic mu nie brakuje bo technicznie Tidal Hifi przesyła do twojego odtwarzacza ten sam plik flac, który możesz sobie wytworzyć np z płyty CD. Mogą być różnice w poszczególnych masteringach materiału, możesz też mieć kiepsko zaimplementowaną obsługę Tidala w urządzeniu ale technicznie plik na dysku i streaming to jest to samo.
 12. Spotify używa ogg vorbis do kompresji. Jeżeli nie masz urządzenia, które natywnie wspiera ten format to możesz słyszeć różnice w jakości ze względu na potrzebę przekodowania stratnego formatu na inny stratny format.
 13. Tak, przyznaję, lubię produkty i usługi Apple. Może to jest jakiś faktor. Może nie. Używam Roona i Tidala w odsłuchu kolumnowym. Na słuchawkach (Staxy, Sennheisery) czasem Apple Music. Staxy to są bardzo rozdzielcze i dokładne słuchawki. Niewiele im umyka. Może ja już jestem głuchy albo faktycznie przerobiony przez to jabłko nadgryzione ale nie słyszałem nigdy różnicy pomiędzy flacem z Tidala a AAC z Apple Music. Są też takie albumy, które z Apple po prostu grają lepiej, na przykład wszystkie płyty The Beatles. Jeżeli wybierałbym jeden serwis streamingowy, wybrałbym Apple Music.
 14. Nie używałem nigdy Spotify ale w subiektywnej ocenie muzyka z serwisu Apple w wielu przypadkach brzmi lepiej niż flac z CD czy Tidala. Używam dość intensywnie obu tych serwisów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.