Jump to content

Lech W

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No ja się nie wybielam i oczywiście mam coś ze statystycznego Polaka też. Mam tylko nadzieję, ze seria szybko nie zniknie bo przy 40 plus to zebranie zajmie mi więcej czasu. Po prostu gromadzę też ECM-owskie Touchstonesy tez w tej cenie. Żeby nie zakończyć tej wypowiedzi narzekaniem to powiem, że jestem niezwykle uradowany takimi wznowieniami. To, że kiedyś nie kupowałem płyt nie oznacza, ze nie chce mieć tamtych wydań i tłoczenie mi nie jest tu dla mnie ważne. Ważne, że są. Czekam na dalsze wznowienia też, szczególnie Polish Jazz Masters bo liczę, że "Sprzedawcy Glonów" się ukażą.
 2. Może mnie wcześniej przyzwyczajono, że płyty z tej serii są do wzięcia za 27 PLN a teraz najnowsze po 41 to przykra niespodzianka. Na RGG jeszcze się załapałem ale już przy Mączyńskim się cykam to znaczy mlaszczę i syczę bo cena trochę boli. By the way: Przeczytałem trochę wcześniejszych wpisów w tym wątku. Boże, co za materiał socjologiczny. Jakie narzekanie. Czy to nasza cecha narodowa , że nawet na forach muzycznych musimy z siebie jad wylewać ? To po co słuchać jazzu ???
 3. Świat: Celine Dion, Beth Hart, Adele, Tina Turner, Cher, Lady Gaga, Madonna, Śp. Whitney Houston Polska: Anna Maria Jopek, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Śp. Violetta Villas, Gaba Kulka, Justyna Steczkowska, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Dorota Miskiewicz Nie wszystkie wymienione wokalistki pochodzą z mojej bajki ale wyróżniłem te , które cenię za nieprzeciętny wokal. Mogłem jak zwykle którąś zapomnieć i nie wymienić. Potem będę żałował.
 4. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Dziękuję Szyszkowniku ! Noo Chicago Drogi , dopiero teraz widzę jak dobrą robotę robisz tutaj. Co za fascynacja, poznać tak odległe zakątki jazzu. No i mam teraz zagwozdkę. Wszystko z Twojego tekstu prześledzić, przeanalizować. Boże Drogi, ja o Rumunach w jazzie NIC kompletnie nic nie wiedziałem ( Nie licząc z tamtego obszaru znaną większości " Swinging Macedonia", no ale to Macedonia a nie Rumunia ). Interesuję się tą muzyką już sporo czasu. Myślę, że moje portfolio przesłuchanych płyt to też nie powód do wstydu. Nooo ale tyle informacji..... _______________________________________________________________________________________________________________________________ Kończąc tą wypowiedź: ja każdą nabytą płytę przesłuchuję 2 razy. Przynajmniej. W pewnym odstępie czasu. Nie jestem kolekcjonerem jazzu ale słuchaczem jazzu. Nic nie sugeruję tylko piszę jak to u mnie jest.
 5. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Szyszkowniku dziękuję. No może. Może ja patrzę ze swojego podwórka. Polonocentrycznie, co jest naturalne. Z jakichś przyczyn w balecie, malarstwie i jeździe figurowej na lodzie Rosjanie się wyróżniają. Z jakichś przyczyn w Serbii , Polsce, Brazylii i Francji ( i jeszcze kilku innych) gra się dobrą siatkówkę. Miałem wrażenie , że jazz to taka nasza narodowa specjalność. Z tego tylko względu zabrałem głos na ten temat.
 6. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Jaimie Branch - 'Fly Or Die' naprowadziłes mnie Drogi Chicago na ten film z Jaimie Branch’s Fly or Die @ Roulette, Brooklyn XXIII Vision Festival 2018. Ależ ten perkusista wymiata ... No i sama Jaimie. Szacunek.
 7. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Zapomniałeś o Niemcach, Francuzach, Włochach, Anglikach, Czechach, Portugalczykach, Hiszpanach, Holendrach... i może o Afrykańczykach? No a Kuba i Brazylia? Jamajka? Może to licytowanie nie ma sensu ale to Joe Zawinul mówił o Polakach jako o nacji zdolnych pianistów. Ja sam mogę wymienić z 10 światowej klasy pianistów, a przy tym 2 skrzypków, 1 trębacza, kilku basistów, bardzo wielu saksofonistów, 2 perkusistów itd. Niemcy to dla mnie Eberhardt Weber; Francuzi , nieco więcej ale to Michel Petrucciani i Jean-Luc Ponty, Django Reinhardt był Romem ! Włoscy, nie kojarzę Holenderscy ? Portugalscy ? Hiszpańscy ? Nic nie wiem. a poza tym z największym szacunkiem do Afrykańskiego i Jamajskiego ( duża litera zamierzona) wkładu w muzykę w ogóle, nie dostrzegam jakiegoś szczególnego wkładu tych obszarów w rozwój jazzu. Ja też lubię i słucham alternatywę i tutaj OK zgoda. Polski wkład w jazz moim zdaniem jest o klasę wyższy. W naszym kraju grają już 3 pokolenia świetnych jazzmanów : Narybek ( Dominik Kisiel, Kuba Więcek, Maciej Obara) , Pokolenie Średnie ( Możdżer, Herdzin, Wasilewski ) , Ojcowie Jazzu ( Namysłowski, Henryk Miskiewicz no i łaskawie nam Panujący Jego Ekscelencja Jan Ptaszyn Wróblewski). Co tu gadać. Jest tego bez liku. Słucham po 2 płyty dziennie i jeszcze długo mi zejdzie zanim choć cząstkę tego uszczknę. Proszę Kolegów doświadczonych i obeznanych z tematem potraktować mój głos jako występ ucznia. Może się i mylę ale po co wchodzi się na fora ? W końcu po to aby się czegoś dowiedzieć.
 8. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Ja mam ostatnio fazę i przyznam, że to moje dla mnie osobiste odkrycie - Adam Bałdych. Nie znałem gościa kompletnie ale teraz każda jego płyta fascynuje mnie coraz bardziej. Nie znoszę takiego "noo myyy Polacy" ale w jazzie muszę przyznać i to jest moje największe odkrycie , które przyszło z fascynacją jazzem, jesteśmy jako Polska naprawdę mocni w tym rodzaju muzyki. Może ktoś kiedyś wyjaśni ten fenomen bo obok Skandynawów poza Ojczyzną jazzu - USA, jesteśmy chyba wiodąca nacją. Zresztą poniżej Adam Bałdych ze Skandynawami 😉
 9. Eric Dolphy - 'Musical Prophet' / Resonance Records ℗ © 2018 Po otrzymaniu płyty jednak małe korekty dotyczące oceny. No niestety poziom wydania może jest Lux jak na amerykańskie standardy ale do dobrych wydań europejskich to mu jeszcze daleko. Płyty są osadzone ciasno w papierowych zakładkach tak, że nie da się ich łatwo wyjąć. Nie znoszę jak jest ryzyko obmacania strony ścieżek na płycie. Książeczki z opisem to w ogóle nie wyciągnąłem jeszcze , ryzyko uszkodzenia opakowania. Siedzi ciasno jakby ją przykleili. Papier co prawda kredowy ale nie jest najlepszej jakości. Ech to jednak nie ACT czy ECM. Opakowanie to niewypał jednak. Płyta 1 " Conversation " jest bardzo ciekawa chociaż to niełatwy jazz z czego zdawałem sobie sprawę kupując. To przecież Dolphy. Z płytą 2 "Iron Man" zabiera nas Dolphy do domu wariatów. Nieee. Do tego to jeszcze nie dojrzałem i długo nie dojrzeję. Nie z takich powodów lubię słuchać jazz.
 10. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Ja eksploruję właśnie muzykę Adama Bałdycha. Właśnie w tym topiku umieszczam mój wpis bo kurcze facet mnie fascynuje. Jak On mi do tej pory umknął ? To niesamowite jak jazz rozwija, jakimi krętymi ścieżkami możemy podążać. Do tej muzyki będę wracał i chcę poznać więcej. Mam z Bałdychem podobnie jak z Wasilewskim.
 11. Na jakim koncercie jazzowym konferansjer to powiedział : "Im kobieta lepiej jest zbudowana tym bardziej nadaje się do rozbiórki" 😁
 12. Lech W

  Fascynacje jazzowe

  Ja, skromny fan jazzu słucham Melody Gardot. Zaśmiewam się z Jej wywiadu dla Polskiego Radia.: "Pamiętam jedno zdanie po polsku, bo wychowywała mnie babcia Polka : " Bo dam ci po dupie" 😂 Dla mnie The Q - Open to jest odlotowa muzyka. Do Kuyaviaka i Winobrania jeszcze nie dorosłem...
 13. Halo, halo, a miało być tak pięknie. Czy ja skromny uczestnik tego forum mam wyręczać Moderatora lub innych Szacownych i Doświadczonych ? 😄 Jeest, 10 maja nowa płyta w serii:
 14. Chicago, dziękuję. trochę posłuchałem znalazłem źródło i KUPUJĘ. To jazz w moim stylu czyli taki jak lubię. Kupuję, postanowione. Tak kiedyś impulsowo kupiłem Rolanda Kirk'a "Rip. Rig and Panic" i sie nie zawiodłem, ulubiona płyta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.