Jump to content

marbutos

Użytkownicy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zrobiłeś serie dzisiejszych pompek Chicago, chyba nie, bo glos ci się łamie
 2. a lukasiak zamkniety w Choroszczy, czyli idzie nowe
 3. gdzie się podziała elita muzyczna tego forum, został Chicago, gdzie Magnepan, czyli upadek moralny forum Nie ma już Stańko, Kory, inni artyści albo przechodzą na emeryturę albo na drugą stronę, Chicago rośnie w siłe, Magnepan zamilkł, czyli o tym jak się zmienia muzyka świata, jak odchodzą najwięksi, także była elita tego forum, dokąd zmierza muzyka, czy może już się kończy?Nie ma już Jacksona, Houston, Princa, Georga Michaela.Czas odchodzić. Wzory z mojej młodości odeszły. Keith Jarrett kończy karierę. Co pozstanie ? Czy tylko Groove Pop. Czy tylko Wiecznie młody Kiczowaty Wojewódzki, który wkleje fotki reklamowe na instagramie z czystym rowerem i środkiem na stawy ? Dla mnie skończyła się pewna epoka w muzyce. Właśnie teraz. Mogę słuchać tylko starych rzeczy. Nie rozumiem nowej muzyki, młodych artystów. Smutne. Trzeba odejść. To już nie mój świat. Muzyczny i ten realny także.
 4. mówisz o wokaliście Palazzo czy Chicago ?!
 5. jak już chcesz mnie tak poobserwować, to zapraszam na mój instagram, https://www.instagram.com/marcin__brzozowski/ akurat wybrałęś najgorszy kawałek, dla beki, ja nie muszę pompować swojego ego encyklopedią, pakerze ;) skończyłem robotę na polu i na chwilę usiadłem, ale hymnu się nauczyłem za to !! jak już chcesz mnie tak poobserwować, to zapraszam na mój instagram, https://www.instagram.com/marcin__brzozowski/ akurat wybrałęś najgorszy kawałek, dla beki, ja nie muszę pompować swojego ego encyklopedią, pakerze 😉 skończyłem robotę na polu i na chwilę usiadłem, ale hymnu się nauczyłem za to !! Mógłbyś wziąść na warsztat tego Palazzo, zamówić kilka krążków jego, z czasem poznasz się na jego wielkim talencie, napiszesz kilka recenzji i może sława pośmiertna przyjdzie do Enriqo, według mnie był bardzo niespełniony, a trochę się na tym znam. Grałem ostatnio u sołtysa weselu.
 6. Enriqo Palazzo - Chicago znasz jego dyskografie, ponoć był wielkim niespełnionym talentem
 7. słyszałem, że porządne audiofilskie Kind of Blue kręcą się tylko w lewo, wtedy jest lepsza jakość
 8. jest i nasz ekspert od wszystkiego, teraz słuchasz opery chicago ? ale pewnie tylko amerykańskiej, hehe Piazziego ? :) Niedługo napiszesz, że opere stworzyli amerykanie, czekamy na twoje wywody :)
 9. zaraz przyjdzie Chicago i stwierdzi, ze prekursorem Hip Hopu jest Miles Davis, dla mnie Disco Polo to esencja melodyjnosci i prostoty muzyki, ktorej twórcą był Chopin
 10. ciągle wałkujesz te same tematy, kończ waść, napisz o jakiś nowościach i zostaw dawno przebrzmiałego Milesa
 11. Myślisz, że ktoś jeszcze tego słucha oprócz ciebie Chicago ? dawno przebrzmiałe
 12. Nie twierdzę, że tego nie wiesz. Ale podawaj to w swoich długich postach tym którzy tego mogą nie wiedzieć. Jak cytujesz zagraniczne recenzje na język Polski to zaznaczaj autora. Inaczej kradniesz czyjąś własność intelektualną. Najlepsi muzycy jazzowi są w Korei Północnej. Bo tam jak się pomylisz to idziesz na 25 lat. Tam zamieszkaj. To że mieszkasz 30 lat nie oznacza, że mam ci salutować. Dla mnie jesteś nadętym buszmenem Chicago i takim umrzesz. Nic tego nie zmieni.
 13. My Favorite Things Artist Julie Andrews Writers Oscar Hammerstein II, Richard Rodgers Licensed to YouTube by Audiam (Label) (on behalf of RCA/Legacy); LatinAutor, AMRA, LatinAutor - PeerMusic, ASCAP, Imagem Music (publishing) US, UBEM, UMPI, LatinAutor - Warner Chappell, and 19 Music Rights Societies Buy it now on Google Play Od takich rzeczy powiniene zaczynać pisząc swoje teksty o standardach jazzowych, a nie przypisywać wszystko "wielkiemu" Milesowi czy Coltranowi. Masz osobowość maniakalną, wszędzie widzisz swoich idoli. To jednostronne kierunkowe myślenie. Tu ukłon w stronę Youtube i dystrybucji, że podają od niedawna wszystkie te dane. Moje też się pojawiają i jest wszystko jasne. Generalnie wszystko zaczęło się dużo wcześniej, niż od Milesa. Najpierw były piosenki, pioseneczki. Oczywiści jazzmani też mają swoje kompozycje, które po czasie stały się jakby standardami jazzowymi, ale nie są one tak wartościowe jak prawdziwe kompozycje czy piosenki z musicali. Komedę też grało wielu muzyków jazzowych. Warto to poszukać Chicago i opisać, skoro się tym zajmujesz na codzień. Ja nie mam na to czasu.
 14. Po co te przypyhanki Chicago. Co chcesz ludziom udowodnić. Że znasz kogoś kogo inni ludzie nie znają. Na tym polega twoje osiągnięcie, że znasz pewnych ludzi a inni nie znają tych ludzi. Powiedz kim ty jesteś. Bo w Chicago jest Polaków multum. Pokaż jakąś recenzję w piśmie bądź portalu. Nie na forach. Nagraj sto lat. Zrób 100 pompek. Bo nie rozumiem twoją złość. Mam ci klaskać bo posiadasz 1 milion płyt. Większość tych płyt jest na spotify. A lata ubiegłe i tak miały kiepską jakość to poco kupować i płacić. Rozumiem, że jesteś audiofilem i fanem jazzu. Ale to oznacza, że ja mam powiedzieć tobie, że wiesz więcej o muzyce ode mnie. Nie. Jesteś chodzącą encyklopedią. Mam swoje zdanie na temat muzyki ponieważ jazzem zacząłem się interesować w wieku 6 lat. Praktycznie i teoretycznie. Znam każdy standard Komedy a najbardziej. Nie umiesz dyskutować z innym. Twoje zdanie się liczy uważasz, że wiesz wszystko o muzyce. Nie ma takiej osoby. Nawet największy muzykolog nie ma takiej wiedzy. Po co to wmawianie ludziom, ze ja wiem wszystko, bo Miles bo ameryka. Ja znowu to wiem, a ty nie. Inteligencja czlowieka polega na tym, że potrafi się uczyć od innych a nie wmawiać wszystko to co on uważa za mądre. Zastopuj chłopie. Ameryka to imigranci z europy i czarnoskórzy. W muzyce zaczęło się wiele lat wcześniej właśnie w europie, ale także w Afryce, chociaż bardziej w sensie rytmicznym niż melodycznym, dlatego Miles miał takie wielkie poczucie rytmu. Tzw bujando czyli swing. Nie jest to zasługa ameryki tylko raczej ludów etnicznych afrykańskich czy południowo-amerykańskich. Jak zwykle mylisz podstawowe pojęcia. Są też inne skale muzyczne, np Indyjskie. Polecam się tobie temu przyjrzeć. W tym samym czasie jak w ameryce kiełkował jazz, pojawiały się inne rzeczy nie mniej ważne. A ameryka jak wiadomo, jest poteżna bo ma wielki marketing. Wielkość, ale ze sztuką ma to mało wspólnego. W ameryce nigdy nie było wiele sztuki, raczej pompatyzm. Dokładnie tak jak twoja osobowość. Sztucznie napompowany pakierze stosem płyt jak to stwierdził kiedyś Magnepan Jakbyś zrecenzował ten kawełek ?
 15. Ciekawy temat o Komedzie dlatego napisałem, oczywiście wtrąciłeś swoje teorie i wielkim amerykańskim jazzie bo tam mieszkasz. Jak kiedyś wspomniał Magnepan, naucz się grać sto lat. To nie takie proste. Żyjesz w świecie fantazji. Zacznij od sto lat i wyślij nagranie 😉 Miles nie stworzył jazzu bo czerpał z tego co słyszał. Komeda też czerpał i tak każdy czerpał od każdego i właściwie trudno powiedzieć kogo muzyka jest kogo bo jednakże jest tylko 12 półtonów i dźwięki się powtarzają. Właśnie te twoje podstawowe braki w wykształceniu są najgorsze. Narcyz, który pisze o muzyce nie ma o niej pojęcia. To żałosne 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.