Jump to content

tomek c

Użytkownicy
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. OK,, dziękuję za pomoc. Mądrych rad nigdy za wiele, teraz trzeba je w życie wprowadzać...
 2. Wiem co napisałem, osoba, która mi to doradzała pisała też o konwerterze i zaznaczyła, że nie wie jak to podłączyć. Odnośnie całej wcześniejszej wypowiedzi to ja trochę zamotałem 🙂 zauważyłem 🙂 Nie, Node2i zostaje. Wszystko po kolei. Mam jeszcze prośbę, mógłbyś mi to rozwinąć: "Układ typu Node2i za nim konwertery i dopiero dac.... to delikatnie mówiąc rzeźba" - masz na myśli, żeby Node2i podłączyć Coaxialem do konwertera, a ten do Young'a? Czy wtedy konwerter będzie mieć wpływ na streamowanie np. z Tidala?(może i głupie pytanie, ale nie ukrywam, że wielu rzeczy jeszcze nie łapię). Druga sprawa, czy zegar, który podłącza się bezpośrednio do konwertera też poprawi jakość streamingo z serwisów muzycznych czy ma tylko wpływ na USB z PC?
 3. Taki zestaw (pierwotnie był wzmak NADa) zaoferowali mi w sklepie (pojechałem z /prawie/ kompletnym brakiem wiedzy, brałem co 'profesjonalista' doradzał, w sumie to już nie istotne). Copland był moją najbardziej świadomą decyzją z całego zestawu, ale to już podczas drugiej wizyty. Tak jak pisałem - od środy mam na test głośniki Audiophase Cocaine (stąd nieobecność w temacie). Nawet bez dac'a, po RCA Big Surach skok jakościowy jest ogromny. Wreszcie poczułem relaks podczas słuchania, nawet przy ostrzejszych Big Sur'ach dźwięk jest hmm, cieplejszy, bardziej melodyjny, wreszcie perkusja nie jest sucha. Co prawda czeka mnie jeszcze zabawa z akustyką, ustawieniami, ale już Bowersy odstawiłem do drugiego pomieszczenia. Powoli też zaczynam rozumieć czym jest głębia 🙂 Teraz czekam na paczkę z okablowaniem i dac'iem. Może będę mógł nawet 2 dacy porównać jednocześnie (Lectora Digitube S-192, być może z Yonugiem MKIII lub Calyx DAC 24/192). O Calyx'ie nie mam na chwilę obecną żadnej wiedzy, będą musiał poszukać opinii, testów. Z kolei z 3 pierwszych które będę testował tylko Young obsługuje DSD. Co do C.E.C. CD5 - też brałem pod uwagę zakup CD z dobrej jakości dacem na pokładzie. Poczytam o nim. Póki co interesowałem się CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C, Pioneer PD-70AE, Unison Research Unico CD Primo lub Due czy Yamaha CD-S2100. Tak wstępnie o nich czytałem, niestety nie mam sprecyzowane który mógłby mieć najlepszy dac spośród nich, czy nawet napęd. Cenowo to Due i Pioneer dominują, ale nie wiem jak czy to się przekłada proporcjonalnie na jakość. Reimo 4-letni to prawie 20k. Jedynie taką ofertę znalazłem , i to z 2018, już nie aktualną. Poza tym, chociaż wierzę, że jest dobry jakościowo, to bez możliwości odsłuchu, tak na spokojnie, w domowym zaciszu więcej nic brać nie będę. Doradził dobrze... zegar podłącza się do konwertera, a ten do DACa. Info od dystrybutora.
 4. Już wcześniej jeden z kolegów wspominał o nim, szukałem info na jego temat w sieci - strasznie mało tego. A w jednym wątku wyczytałem (już nie pamiętam w którym), że różne są opinie na jego temat (i tyle, bez wyszczególnienia jakie :)) Wiem, że są 3 wersje, ale czym się różnią, jakie brzmienie, itd. to dla mnie zagadka.
 5. Pisząc o kolumnach masz na myśli Bowersy czy 'Cocaine'? Kable dostanę do testu 'w komplecie', ponadto głośnikowy od Audiophase też został mi wypożyczony - myślę, że to lepsza alternatywa niż testowanie i kolumn i dac'a z moimi pierwszymi AQ Type 4 czy RCA Big Sur.
 6. ...reszta toru, jakbyś nie doczytał, ulega ciągłym zmianom. Na razie czekam na Lectora i okablowanie Black Cat. Wtedy ten przerost 'troszkę' zmaleje... Czy dalej będziesz miał jakieś zastrzeżenia? (serio pytam) Dzisiaj dojechały do mnie 'Cocaine' - już słyszę różnicę, a to dopiero pierwsze wrażenia, bez większego wgłębiania się w ustawienia itd. - to jeszcze przede mną. Perkusja zaczyna brzmieć jak perkusja (pisałem wcześniej o Metallica).
 7. To właśnie z Q21 rozmawiałem odnośnie Younga - mieli się odzywać do dystrybutora, ale do tej pory na ten temat nic nie usłyszałem, w między czasie zaproponowali mi w/w Moon'a. Póki co, wczoraj dostałem info, że pana z Q21 do (prawie) końca tygodnia nie będzie. Stąd też ten wątek a i rozmowy z innymi odnośnie wypożyczenia. Dam szansę Lectorowi DIGITUBE S-192, właśnie rozmawiam z dystrybutorem. Recki są dobre, nie przesłodzone, ostatnia w magazynie tego forum https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-systemy/lector-audio-muzyka-z-sercem-wzmacniacz-i-dac-r781/ Reszta tak jak wyżej, wszystkiego na raz nie dam rady za kaucją wypożyczyć.
 8. Nie tyle doradził co powiedział, że ten DAC jest dobry, a po dodaniu zegara i konwertera skok jakościowy jest duży, ale i zastrzegł, że nie wie jak to połączyć. Osobiście go nie ma. Czyli wychodzi na to, że i konwerter jak i zegar z serii Evo Two łaczy się tylko z Dac Two? Ciężka przeprawa mnie czeka. Na razie najbardziej interesuje mnie Naim, ciekawie też prezentuje się (wg. recenzji) AUDIO-GD R2R-7, podobnie i Exogal COMET PLUS DAC. O The Protagonist Mk2 narazie szukam informacji, widzę że są 3 wersje... i wszystkie mieszczą się w budżecie, ale nie wiem czym się różnią. Dzisiaj już sobie daruje przeszukiwanie sieci. A co powiecie o DACach Lectora, np. DIGITUBE S-192 lub wersja DSD?
 9. 🙂 klucze są ważne... Może to faktycznie wina kolumn... Mimo to, dopiero DAC215 na lampkach załagodził to co mnie drażniło. Sam Node2i nie daje rady.
 10. Jutro, mam nadzieję, dojadą do mnie 'Cocaine' Audiophase, kolumny o których słyszałem dużo dobrego. Jeżeli mój wzmacniacz sobie z nimi poradzi (a tak ma być wg. zapewnień producenta [chociaż są prądożerne], a i jednego z forumowiczów w odpowiednim Klubie) to będę miał na dniach dużo więcej do powiedzenia odnośnie tego czego szukam. Jak widzisz - tej kwestii również nie odpuszczam. Ale za radę i przydatną informację dziękuję 🙂 ps. ...teraz słucham 'Black Album' Metalica i na '603' w obecnej konfiguracji perkusja brzmi jak dla mnie okropnie, szczególnie talerze - jakieś plaski po prostu słyszę (nie potrafię opisać tego dokładniej). Mam ten album we 'flac'ach', chociaż i z Tidalem jest podobnie. Sam Node2i w moim przekonaniu najlepiej sprawdza się w jazz'ie, przynajmniej w połączeniu z Bowersami i RCA AQ BigSur. Sam Copland jest raczej neutralny.
 11. ...nie, zdecydowanie chodziło o Node2i... Tego właśnie nie wiedziałem, w dwóch sklepach mówiono mi, że jakiś tam wpływ dac z Node2i na ten właściwy mieć będzie...
 12. Z lampowych czytałem tylko o polskim Dac One, ale to sprzęt za 21tyś., nie wiem czy reszta systemu wykorzysta jego potencjał. Albo inaczej - czy najsłabsze ogniwa nie tyle wykorzystają co ograniczą go. Może źle rozumuję, ale nie sztuka wydać kasę na coś czego się aktualnie nie wykorzysta... ...ja już i tak wydałem na coś czego nie przemyślałem dobrze 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.