Jump to content

wilkizajonc

Użytkownicy
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie taki znowu zwykły, bo ma chociażby funkcję pure read 2 i audio optimized write, ale ok jeśli znasz lepsze i dostępne to napisz, forumowicze skorzystają.
 2. Polecam nagrywarkę Pioneer DVR 216 lub 217 (wersje na rynek japoński). Do tego adapter Unitek Y-3324 Adapter USB3.1 - IDE/SATA. To jedne z ostatnich najlepszych nagrywarek do audio jeszcze dostępnych do komputerów pc. To wewnętrzne napędy, ale w niczym to nie przeszkadza, aby postawić je na biurku i podłączyć adapterem do portu usb. Posiadają specjalny tryb pure audio (3 ustawienia), który instaluje się na początku z dostarczonego na cd oprogramowania. Do dostania na alle. Laptopowego napędu nawet nie ma co porównywać, zwłaszcza jak w grę wchodzi potężna archiwizacja. Do tego darmowy EAC i zgr
 3. Xn 230 to jeden z wczesnych modeli, produkowany od 1997 roku. Zastąpiły je potem XN 185 i następnie XN 185 mk2. Nie ma sensu chyba ich porównywać do XN 250 EVO bo to zupełnie inna klasa. EVO, o czym już tu było wielokrotnie, to wybitne kolumny na doskonałych przetwornikach SS Revelator. Bardzo udane są natomiast XN 185 mk2 (bliźniacza konstrukcja do naszych krajowych RLS Nereida II) na "węglowej" 18 SS i te warto rozważać zamiast XN 230.
 4. Nie twierdzę, że świat się kończy na dynaudio. Podaję konkretny przykład zestawu kolumn i cd do Rotela RA 985, który był testowany w różnych warunkach lokalowych i się sprawdzał. Takie klasyczne i bezpieczne połączenie. Do tego ma dobry stosunek jakości do ceny. A czy BMN zagra w zestawie z tym Rotelem tego nie wiadomo. Może napisz chociaż w jakiej konfiguracji i który konkretnie model BMN świetnie zagrał, Masakov przynajmniej będzie wiedział, który zestaw wzmacniacza i kolumn tworzy potencjalnie synergiczny set.
 5. Z Rotelem 980/985 sprawdzają się starsze dynaudio. Hubert miał między innymi Roksana, to pewnie doradzi rozsądne kolumny w wyższym budżecie.
 6. Jeśli to żadna reguła, to napisz które konkretnie kolumny podłogowe zagrają lepiej z Rotelem 985 niż niż dynaudio w budżecie ok 2 tys, na podstawie własnych doświadczeń. Przynajmniej forumowicze skorzystają.
 7. Z tym, że rozmawiamy o budżecie na kolumny w przedziale 1500-2000 zł. Jakie podłogówki masz na myśli? Ten wątek trochę zewoluował, stanęło na tym, aby wzmacniacz zostawić i za ok 4 kzł dobrać kolumny i ewentualnie źródło.
 8. Jakiej wielkości masz pokój odsłuchowy i jaka jest w nim akustyka? Pamiętaj, że właściwa akustyka pomieszczenia odgrywa najważniejszą rolę. I dobór odpowiednich kolumn do wielkości pomieszczenia. Do 20-22 m kw. idealnie sprawdzają się kolumny podstawkowe/monitory. Potrafią zbudować przestrzeń tak, że muzyka jest w pomieszczeniu (znikają w pomieszczeniu) - jeśli są odpowiedniej jakości i są właściwie wysterowane wzmacniaczem. Dynaudio takie właśnie są, a Rotel radzi sobie z nimi bardzo dobrze. Ale to temat rzeka. Jak są gołe ściany i podłogi to nawet najlepszy zestaw nie zagra. Z focusów bardzi
 9. Dostałeś kolego od nas - użytkowników - receptę na sprawdzony i fajnie grający zestaw oparty o model RA 985. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, to rynek wtórny i dynaudio nie stoją długo na aukcjach. Ja np. na 52se chyba rok polowałem. Masz fajne „kontury” w ofercie z olx, którą wstawiłem w rewelacyjnej cenie i ze standami jeszcze do tego, a rozważasz jakieś wynalazki za 3000, bo ktoś napisał hiend. Postaw na sprawdzone rozwiązania, przynajmniej nie wtopisz pieniędzy. Dynaudio zawsze odsprzedasz. Ja tych kolumn z ogłoszenia nie chciałbym nawet za darmo. Ale to tylko moja opinia.
 10. Świetne przetworniki, piękne wykonanie i bardzo dobry stosunek ceny do jakości pozwolił serii XN osiągnąć taki sukces. Po samych przetwornikach można było sobie mniej więcej ocenić klasę kolumn (np. Revelatory w xn 250, "węglowiec" w XN 185 mk2). Poza tym czytelne pozycjonowanie 125/250/360. Teraz coraz trudniej się połapać w tych nazwach. No i teraz Panie to cud jakiś, przetworniki niby gorsze, a kolumny 2 razy droższe i do tego lepiej grają. Jak to mówią, tanio już było.
 11. Słuchałem rotela z proac 1sc, xavianami 185 mk2, 125es, 250evo - wszystkie na scan-speakach, podobnie jak w proac (chyba, że inne modele proac mają jakieś wyraźnie modyfikowane scan-speaki). Wszystkie grały świetnie, moim zdaniem dużo lepiej niż z dynaudio. Porównywałem w tej samej konfiguracji bezpośrednio. Ale to też dużo wyższy budżet, więc trudno się dziwić. Być może scan zasługuje na lepszej jakości wzmocnienie, wtedy będzie jeszcze lepiej. W każdym razie rotel i dynaudio to bezpieczne połączenie na początek.
 12. Kolega Hudukot mądrze prawi. Zestaw przerabiany i sprawdzony. Dynki już nie tracą na wartości, pod warunkiem, że nie mają powgniatanych tweeterów (wiele niestety ma). Kolejny krok po dynkach to kolumny na scan-speakach, np proac. Odłożysz trochę grosza, odsprzedasz dynki i wejdziesz w proaca np. model 1sc. I znów będzie progres w dźwięku i nowe doświadczenie. Ewentualnie taka propozycja: [Hidden Content] Bardzo udane kolumny ze standami w zestawie, wyższej klasy niż Audience.
 13. Z serii dynaudio aidience podstawkowych genialne są 50, Są starsze ale mają lepszy tweeter ecotec d260 W 52 jest teoretycznie niższej klasy model d28, aleza to są ładniej wykonane. Serie z końca produkcji są już w okleinie drewnianej. 50 są powlekane imitacją drewna. Na szczycie serii audience stoi 52se (special edition) wydana pod koniec produkcji serii audience i contour. Posiada przetworniki z wyższej serii contour (niskośrediotonowy) i wysokotonowca - zmodykowowaną wersję doskonałego d260. Świetne kolumny, ale grają podbitą niższą średnicą, zwykle 50/52 są bardziej neutralne. Seria 40/42
 14. W budżecie 4 tys. zmieścisz się z kolumnami i odtwarzaczem i na niezłe kable jeszcze starczy. Np. Poszukaj dynaudio audience 52, lub lepiej 50 (do 20-25 m. kw.) lub audience 42/40 (jak mniejszy pokój). Powinny się znaleźć w okolicach 1500 zł. Do tego rotel rcd 971 lub 865. Ten pierwszy jest nowszy, solidnie zbudowany i ma na pokładzie najbardziej muzykalnego daca w historii - BB PCM63, podwójny 20 bitowy przetwornik z filtrem hdcd. Na olx obenie za 1100 zł. Do tego przewody głośnikowe chord clearway, używane standy 60 cm np od atacamy lub vap. I masz gotową receptę na sprawdzony i tani zestaw
 15. Dokładnie, jak mówi hudykot - dynki albo proac jak wyższy budżet, posłuchać z playerem cd i dopiero można coś powiedzieć. Inna sprawa, że taki rcd 971 naprawdę sporo wnosi. Jest coś niesamowitego w tym odtwarzaczu. Pewnie PCM63...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.