Jump to content

wilkizajonc

Użytkownicy
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolega sam na wstępie rozważał Tucanę. W jaki sposób ma posłuchać u siebie tego wzmacniacza? Dać ogłoszenie na forum, żeby ktoś do niego przyjechał ze swoim?
 2. Wypożycz sobie na początek Leema Tucana 2 z Galerii Audio lub Soneteer Alabaster i zobaczysz, w jakiej lidze gra Caspian. Tucanę na rynku wtórnym znajdziesz w zakładanym budżecie.
 3. Tomasz, jeśli dysponujesz budżetem 15/element, to spokojnie złożysz zestaw, który będzie Ci w końcu odpowiadał. Z tym, że daj sobie trochę czasu. Cała sztuka polega na odpowiednim dobraniu elementów systemu, żeby pasowały do siebie. Do tego jeszcze dochodzą osobiste preferencje i tzw. „różne szkoły brzmienia”, np inaczej brzmi stare dynaudio, inaczej proac, focal, są różne modele kolumn w ramach danej marki i też różnią się brzmieniem, bo mają zastosowane różne przetworniki i są inaczej strojone. Wzmacniacze też dużo wnoszą do systemu, może nie tyle co kolumny, ale nieodpowiednio dobrany wzma
 4. Jako alternatywę wyższych modeli Hegla zaproponuję Leema Acoustics Tucana (1, 2, AE). W wyszukiwarce można znaleźć wątek, w którym jest test porównawczy z Heglem, zdaje się model H360 (4 testujących), wygrała Tucana 3:1 z tego co pamiętam, oczywiście wśród testujących. Tucana - dual mono, 148/290 W (8/4 o), produkowany ręcznie w Walii, stworzony przez 2 inżynierów (m.in z BBC), świetna konstrukcja, która bez problemu wysteruje trudne kolumny. Rewelacyjny wzmacniacz, ale koniecznie trzeba posłuchać przed zakupem.
 5. Xavian XN 250 EVO [Hidden Content]
 6. Tucana (nie Tuscana) to dobry kierunek. Z tym, że trzeba posłuchać go dłuższy czas w swoim systemie, bo jest bardzo specyficzny i w mojej opinii wyjątkowy pod kilkoma względami. To może być wzmacniacz docelowy albo może też trafić po tygodniu na sprzedaż. Dużo zależy od reszty toru, szczególnie kolumn. Ale podpinanie go pod monitor audio mija się z celem. Do niego dobre kolumny na wysokich scan speakach tworzą wybitne połączenie. Sprawdza się też podobno połączenie z Tannoy i ATC np scm20.
 7. W budżecie ok 7 tys. (rynek wtórny) polecałbym wzmacniacz Rotel RA 985 lub 980, ewentualnie HK 680/690, przy czym obecnie Rotel cenowo i jakościowo wypada lepiej. To dynamiczny i wydajny prądowo wzmacniacz, który powinien się sprawdzić w muzyce, której słuchasz. Do dostania powinny być w okolicach 1500-1800. Z tym, że nie ma oczywiście wbudowanego dac. Daca zawsze łatwiej dokupić, np jakiś chiński lub inny starszy np któryś z Arcama i potem łatwiej wymienić na coś lepszego. Jeśli źródłem ma być cd - Rotel rcd 971 - świetny odtwarzacz z cały czas dostępnym laserem, ceny 1000-1300 zł. I zostaje
 8. Dynaudio audience 40/42 do 12-15 m lub audience 50/52 do 18-20 m. Modele 40 i 50 są starsze ale lepsze.
 9. Model XN 270 był oferowany w tym samym czasie co XN 250. XN 270 to obudowa zamknięta z 18 cm Revelatorem, XN 250 ma obudowę z BR i głośnik 15 cm. XN 270 były droższe, ale jakoś rynku nie zawojowały, natomiast XN 250 cieszą się dobrymi opiniami. Do 16m XN 250 spokojnie dadzą radę, myślę, że optymalnie dla nich to 18-20 m. To naprawdę rewelacyjne kolumny. Może być jednak problem z ich znalezieniem na rynku wtórnym, łatwiej będzie chyba szukać w Czechach niż u nas. Warto zwrócić uwagę na to, że XN 250 potrzebują jednak porządnego, wydajnego wzmacniacza, inaczej szkoda zachodu. Bardzo fajne są też
 10. Nie taki znowu zwykły, bo ma chociażby funkcję pure read 2 i audio optimized write, ale ok jeśli znasz lepsze i dostępne to napisz, forumowicze skorzystają.
 11. Polecam nagrywarkę Pioneer DVR 216 lub 217 (wersje na rynek japoński). Do tego adapter Unitek Y-3324 Adapter USB3.1 - IDE/SATA. To jedne z ostatnich najlepszych nagrywarek do audio jeszcze dostępnych do komputerów pc. To wewnętrzne napędy, ale w niczym to nie przeszkadza, aby postawić je na biurku i podłączyć adapterem do portu usb. Posiadają specjalny tryb pure audio (3 ustawienia), który instaluje się na początku z dostarczonego na cd oprogramowania. Do dostania na alle. Laptopowego napędu nawet nie ma co porównywać, zwłaszcza jak w grę wchodzi potężna archiwizacja. Do tego darmowy EAC i zgr
 12. Xn 230 to jeden z wczesnych modeli, produkowany od 1997 roku. Zastąpiły je potem XN 185 i następnie XN 185 mk2. Nie ma sensu chyba ich porównywać do XN 250 EVO bo to zupełnie inna klasa. EVO, o czym już tu było wielokrotnie, to wybitne kolumny na doskonałych przetwornikach SS Revelator. Bardzo udane są natomiast XN 185 mk2 (bliźniacza konstrukcja do naszych krajowych RLS Nereida II) na "węglowej" 18 SS i te warto rozważać zamiast XN 230.
 13. Nie twierdzę, że świat się kończy na dynaudio. Podaję konkretny przykład zestawu kolumn i cd do Rotela RA 985, który był testowany w różnych warunkach lokalowych i się sprawdzał. Takie klasyczne i bezpieczne połączenie. Do tego ma dobry stosunek jakości do ceny. A czy BMN zagra w zestawie z tym Rotelem tego nie wiadomo. Może napisz chociaż w jakiej konfiguracji i który konkretnie model BMN świetnie zagrał, Masakov przynajmniej będzie wiedział, który zestaw wzmacniacza i kolumn tworzy potencjalnie synergiczny set.
 14. Z Rotelem 980/985 sprawdzają się starsze dynaudio. Hubert miał między innymi Roksana, to pewnie doradzi rozsądne kolumny w wyższym budżecie.
 15. Jeśli to żadna reguła, to napisz które konkretnie kolumny podłogowe zagrają lepiej z Rotelem 985 niż niż dynaudio w budżecie ok 2 tys, na podstawie własnych doświadczeń. Przynajmniej forumowicze skorzystają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.