Jump to content

rd168

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witam. Trochę pobuszowałem i byłem na odsłuchu . Odtwarzacz CD Nad c 538 Kable RCA Qed Wzmacniacz Nad 356Bee Kable głośnikowe Qyaide 2 x 2,5 mm2 Do tego zestawu zaproponowano mi do odsłuchu kolumny podłogowe ; -Pylon Pearl 25 -Pylon Saphir 25 -Pylon Saphir 31 -Jamo C97 Słuchałem polskiego rocka , rapu,muzyki klubowej i elektornicznej,metalu . Z proponowanych zestawów głośnikowych najbardzie przypadł mi do gustu Pylon Saphir 25 . Mam jeszcze trochę czasu bo remont salonu potrwa około miesiąca i do wtedy muszę zdecydować . Może jeszcze jakieś inne propozycje , choć ten wzmak i te kolumny mnie urzekły .
 2. Witam. Pożyczyłem od znajomego wzmacniacz Technics su-a 700 i podpiąłem do mojego odtwarzacza cd kablami RCA . Od razu słychać było różnicę na korzyść -wzmacniacz/amplituner . Przepinałem kilka razy przy różnych gatunkach muzycznych i zawsze jakość była po stronie wzmacniacza . Tak więc prawie w 100% pójdę najpierw w zakup wamacniacza zintegrowanego,następnie dopasuję kolumny (nie rezygnując z kina domowego) . To co napisał RAF77 będzie dla mnie ideałem. Proszę o jakieś propozycje -linki do kwoty około 1500 zł takiego sprzętu .
 3. To tak ,abym dobrze to zrobił . Odtwarzacz CD mój Yamahę podłaczam do wzmacniacza kablami RCA i słucham muzyki na kolumnach podłogowych . Następnie amplituner Yamachy tymi samymi kablami RCA łaczę z CD i słucham tej samej muzyki i porównuję na słuch jak jest lepiej. Czy dobrze zrozumiałem ? Proszę o wyrozumiałość jak to są trochę naiwne pytania ,ale laik ze mnie. Jak żle to zainterpretowałem to proszę o opis co i jak mam podłączyć -jakie złącze z jakim. Dziękuję.
 4. Robię kroki w sprawie pożyczenia wzmacniacza stereo i podepnę do niego sam odtwarzacz CD , który mam i Kody -podłogówki na kablach jakie mam (na razie ) i posłucham ,jaki bedzie efekt w samym stereo .
 5. Witam. Dzisiaj testowałem proponowane kable telefoniczne 8x0,5 mm2 ,polutowałem po 4 szt.na + i 4 na -. Przyznam szczerze , że nie słysze różnicy w stereo przy słuchaniu z odtwarzacza CD. Słuchałem różnych płyt , w różnych kategoriach muzyki którą wcześniej wymieniałem. Szukam więc dalej , może ktoś zaproponuje inne kable w przystępnych pieniądzach jak na budżetowe rozwiązanie , powiedzmy do kwoty 300 zł . Potrzebuję kable o długości 4 m każdy .
 6. Dziękuję za zainteresowanie i od razu dylemat-możecie wstawić nazwy takich wzmacniaczy z opcją pracy jako końcówka mocy w kinie domowym abym nie dał ciała przegladając nie te. Fetek możesz mi wskazac te końcówki mocy do zastosowania u mnie.
 7. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i wszystko przeanalizuję. Kino domowe-bezpośrednio z odtwarzacza dvd (manta) , chromecast z hbo go ,tuner cyfry+ lub z pendraiva właczonego przez hdmi do telewizora .
 8. Może to naiwne pytanie ,ale laik ze mnie.Jak w takim razie połaczyć używanie tych samych kolumn przy kinie domowym i zastosowaniu obecnego amplitunera Yamahy oraz stereo rozważając zakup wzmacniacza -może jakieś propozycje tego wzmacniacza aby pasował do zestawu .
 9. Wypowiem się w temacie tej ,,wiary"końcem tygodnia jak sprawdzę.
 10. Ok dzięki.W tym tygodniu sprawdzę i dam znać bo na rzie jestem poza domem.
 11. Przewody zamówione -na testy YTDY8x0,5 . Mam jeszcze taka wątpliwość -jak podzielę je na połowę ,czyli 4x0,5 na + i tyle samo na - to wychodzi 2 mm2 na każde .Obecnie mam przewody 2,5 mm2 na każde + i - . Pomimo tego poprawi się jakość stereo ?
 12. Jakoś mi nie leży przy stereo -subwofer .
 13. Zacznę , bo tak najprościej od tych przewodów. Co znaczy , że okablowanie w kolumnach też wymieniłeś na te przewody ? Fizycznie rozebrałeś kolumny i w środku wymieniłeś?
 14. Dziękuję wszystkim i faktycznie nie napisałem o jaką muzykę chodzi. W 80% jest to muzyka Dance ,Klubowa ,Hip-Hop czasem polski rock . Z metalu AD/DC też lubię . Brak mi czystego basu takiego niskiego . Teraz muszę zapoznać się z Waszymi sugestiami , szczegółowo je przeglądnąć .
 15. Jaki model tych kolumn Klipsch lub Heco ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.