Jump to content

rd168

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
 1. Witam. Dzisiaj testowałem proponowane kable telefoniczne 8x0,5 mm2 ,polutowałem po 4 szt.na + i 4 na -. Przyznam szczerze , że nie słysze różnicy w stereo przy słuchaniu z odtwarzacza CD. Słuchałem różnych płyt , w różnych kategoriach muzyki którą wcześniej wymieniałem. Szukam więc dalej , może ktoś zaproponuje inne kable w przystępnych pieniądzach jak na budżetowe rozwiązanie , powiedzmy do kwoty 300 zł . Potrzebuję kable o długości 4 m każdy .
 2. Dziękuję za zainteresowanie i od razu dylemat-możecie wstawić nazwy takich wzmacniaczy z opcją pracy jako końcówka mocy w kinie domowym abym nie dał ciała przegladając nie te. Fetek możesz mi wskazac te końcówki mocy do zastosowania u mnie.
 3. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i wszystko przeanalizuję. Kino domowe-bezpośrednio z odtwarzacza dvd (manta) , chromecast z hbo go ,tuner cyfry+ lub z pendraiva właczonego przez hdmi do telewizora .
 4. Może to naiwne pytanie ,ale laik ze mnie.Jak w takim razie połaczyć używanie tych samych kolumn przy kinie domowym i zastosowaniu obecnego amplitunera Yamahy oraz stereo rozważając zakup wzmacniacza -może jakieś propozycje tego wzmacniacza aby pasował do zestawu .
 5. Wypowiem się w temacie tej ,,wiary"końcem tygodnia jak sprawdzę.
 6. Ok dzięki.W tym tygodniu sprawdzę i dam znać bo na rzie jestem poza domem.
 7. Przewody zamówione -na testy YTDY8x0,5 . Mam jeszcze taka wątpliwość -jak podzielę je na połowę ,czyli 4x0,5 na + i tyle samo na - to wychodzi 2 mm2 na każde .Obecnie mam przewody 2,5 mm2 na każde + i - . Pomimo tego poprawi się jakość stereo ?
 8. Jakoś mi nie leży przy stereo -subwofer .
 9. Zacznę , bo tak najprościej od tych przewodów. Co znaczy , że okablowanie w kolumnach też wymieniłeś na te przewody ? Fizycznie rozebrałeś kolumny i w środku wymieniłeś?
 10. Dziękuję wszystkim i faktycznie nie napisałem o jaką muzykę chodzi. W 80% jest to muzyka Dance ,Klubowa ,Hip-Hop czasem polski rock . Z metalu AD/DC też lubię . Brak mi czystego basu takiego niskiego . Teraz muszę zapoznać się z Waszymi sugestiami , szczegółowo je przeglądnąć .
 11. Jaki model tych kolumn Klipsch lub Heco ?
 12. Resztę pozostawić na tych samych kablach ?
 13. Witam wszystkich. Posiadam kino domowe zakupione lata temu tj. Amplituner Yamaha RX-V730 i odtwarzacz Yamaha DVD-S 530 .Do tego komplet 5.1 Koda AV 707 z subwoferem aktywnym . Głośniki wszystkie podłączone są kablami Alphard ETP 9081 - 2,5 mm2 . Subwofer kabel nie ma oznaczenia kupowany razem z kablami Alpharda . Czy zmieniając kable na inne (jakie) uzyskam na tym sprzęcie lepszą jakość dźwięku ? O ile w kinie domowym przy odtwarzaniu filmu jest w miarę to przy stereo i muzyce już marnie. Pokój ma 20 m2 . Chcę do tego w przyszłości (jak to będzie miało sens) podpiąć także odtwarzacz strumieniowy Yamahy . Proszę o porady co można zmienić ,poprawić w kwocie do 2000 zł . Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.