Jump to content

Jack Sparow

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za porady. Dochodzi do mojej świadomości, że odpowiednia aranżacja to nie bułka z masłem. 😉
 2. Też ciekawe rozwiązanie. Może mógłbym to jakoś połączyć z zieloną ścianą, żeby nie było monotonnie. Mimo wszystko skłaniam się ku tym panelom z mchem. Z trwałością podobno jest całkiem dobrze. Myślę też, żeby poprosić o użycie grubszych płyt korkowych. Sam korek podobno też dobrze wygłusza. Dzięki za podpowiedź.
 3. Muzyki słucham w salonie i jestem na etapie planowania aranżacji tego pomieszczenia. Oczywiście nie chcę z tego zrobić typowego pokoju odsłuchowego. Raczej na pierwszym miejscu stawiam estetykę, ale sprzyjająca słuchaniu muzyki. Ktoś mi doradził regał z książkami na całej ścianie, mam ich sporo, więc jest to wykonalne. Jednak ostatnio trafiłem na ciekawe wykończenie, które moim zdaniem świetnie nadaje się na wytłumienie, jest naturalne i ogólnie bardzo mi się podoba. A chodzi o panele ścienne z mchu. Dodatkowo mech jest osadzony na płycie korkowej. Czy ktoś z Was stosuje coś takiego? Ewentualnie co o tym myślicie, jako materiale do wytłumienia wnętrz. Ja kontaktowałem się z firma Kan-Ka z Krakowa. Ale dziewczyna która się tym zajmuje, jeszcze nie instalowała tych paneli, u żadnego audiofila 😉 Więc nie umie powiedzieć, czy sprawdzi się w pokoju odsłuchowym. Tak to wygląda: [Hidden Content]
 4. Muzyki słucham w salonie i jestem na etapie planowania aranżacji tego pomieszczenia. Oczywiście nie chcę z tego zrobić typowego pokoju odsłuchowego. Raczej na pierwszym miejscu stawiam estetykę, ale sprzyjająca słuchaniu muzyki. Ktoś mi doradził regał z książkami na całej ścianie, mam ich sporo, więc jest to wykonalne. Jednak ostatnio trafiłem na ciekawe wykończenie, które moim zdaniem świetnie nadaje się na wytłumienie, jest naturalne i ogólnie bardzo mi się podoba. A chodzi o panele ścienne z mchu. Czy ktoś z Was stosuje coś takiego? Ewentualnie co o tym myślicie, jako materiale do wytłumienia wnętrz. Ja kontaktowałem się z firma Kan-Ka z Krakowa. Ale dziewczyna która się tym zajmuje, jeszcze nie instalowała tych paneli, u żadnego audiofila 😉 Więc nie umie powiedzieć, czy sprawdzi się w pokoju odsłuchowym. Tak to wygląda: [Hidden Content]
 5. Słucham radia i cd, na tym samym wzmaku i kolumnach, więc ocieplony dźwięk jest w tym przypadku tylko zasługą źródła. Nawet dzisiaj pomyślałem, że można by spróbować ocieplić dzwięk cd, za pomocą equalizera. Ale nie mam takiego klocka. Pewnie to herezja w audiofilskim światku, ale może ktoś próbował?
 6. Tak, ale z tego co poprzednicy napisali wcześniej wynika, że sygnał do nadajników naziemnych rozrzuconych w całym kraju, dociera cyfrowo, przez satelitę. Marek.pap podał wcześniej link, do artykułu na ten temat.
 7. Właśnie też mi się tak wydaje. Chociaż dzisiaj pewnie częściej to są pliki. Ale tak czy siak, jakiś DAC konwertuje sygnał. Przynajmniej dla FM. Zastanawiam się, czy ktoś przerabiał temat pod kątem znalezienia odtwarzacza CD lub DAC, który dawałby takie ciepłe brzmienie? Przemek wspomniał też, że obróbka ze stacji radiowych, jest mocna. Czy można to porównać do efektów jakie stosuje się na estradzie np. dodając pogłos? (Nie wiem, czy to właściwa nazwa?) Co w praktyce sprawia, że to co słyszymy w głośnikach, jest jednak nie do końca naturalne.
 8. Zastanawiam się, czy są jeszcze inni słuchacze, którzy tak mają? Słucham muzyki z CD i plików, ale zawsze jak włącze radio, to papa mi się uśmiecha. Dźwięk z radiostacji jest tak przyjemnie ciepły. A przecież też odtwarzany z urządzeń cyfrowych i jeszcze traci na przesyle radiowym. Czy nadawcy stosują jakieś filtry? Czy to kwestia krzystania z lepszego sprzętu w studiu? A może moje subiektywne odczucie?
 9. No właśnie ze stereofonią mam największy problem, jak odtworzyłem płytę po zakupie, w pierwszym utworze "Break on through" perkusja wali na lewy kanał i jest zupełnie oderwana od reszty. W pozostałych utworach też nie jest za dobrze. Dzisiaj porównałem to wydanie z jakąś składanką z 1988 roku. Widocznie taki był zamysł, żeby perkusja grała tylko na lewej stronie, w nowym wydaniu dźwięk jest czystszy i bardziej dynamiczny. Ale zgadzam się z Lukii, ogólnie dość płasko. Pożyczę jeszcze inne wydania i przesłucham.
 10. Nabyłem ostatnio "The very best of the doors", wydane przez wytwórnię Rhino. Może ktoś miał okazję posłuchać? Bo ja się bardzo zdziwiłem, jak kiepsko jest to zremasterowane. I się zastanawiam, czy inni też mają takie odczucie? Czy ktoś może polecić, jakieś CD składankę The doors?
 11. Dzięki. Czyli w przyszłości będę wiedział jak określić zużycie sprzętu. A to, że im nowsze tym mniej wytrzymuje, to już się przyzwyczaiłem. Nie tylko w sprzęcie audio.
 12. Witam! Takie szybkie pytanie, do posiadaczy w/w sprzętu. Czy wyświetlacz jest fabrycznie tak słaby, że trudno odczytać numer ścieżki w świetle dziennym? Czy może to model który nabyłem ma jakąś wadę? Chyba że jest możliwość zmiany natężenia podświetlenia w tym modelu? Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.